Що буде, якщо їздити "зайцем" у Польщі

18 Березень, 2017 - 13:43

До реєстру боржників внесено майже 35 тис. «зайців», а їхній сумарний борг перевищує 27 млн злотих. Рекордсменкою серед них є жителька Поморського воєводства, штраф якої за проїзд без квитка становить уже понад 58 тис. злотих, пише monitor.info.

У реєстрі боржників спостерігається позитивна тенденція – кількість «зайців» впродовж року знизилася з 38,3 тис. до 34,7 тис. осіб. За інформацією BIG InfoMonitor, разом вони заборгували 27,2 млн злотих, тобто на одного «зайця» в середньому припадає 783 злотих.

Відповідно до даних варшавського Управлінням міського транспорту, минулого року, попри збільшення кількості рейсів, кількість людей, яких оштрафували за відсутність квитка, зменшилася. Оштрафовано було 128 тис. осіб – на чверть менше, ніж роком раніше.  За статистикою столичного управління транспорту, у 2015 р. штраф сплатили 52 % «зайців».

Найбільше пасажирів-правопорушників проживає в Мазовецькому воєводстві. Одразу за Мазовією розмістилися Великопольське, Сілезьке і Поморське воєводства. Найбільший середній борг припадає на Куявсько-Поморське та Західнопоморське воєводства.

Попри те, що лідирують серед «зайців» чоловіки, перше місце в реєстрі боржників-правопорушників зайняла жінка із сумарним боргом понад 58 тис. злотих.

Безбілетники, які вчасно не сплатять штраф, потрапляють до реєстру боржників і внаслідок цього не можуть, наприклад, взяти кредит або підписати угоду про телефонний зв’язок чи Інтернет. У реєстр боржників можна потрапити у випадку запізнення з оплатою більше, ніж на 60 днів, і коли сума становить щонайменше 200 злотих.

У багатьох містах штраф за відсутність квитка перевищує цю суму. Наприклад, у міському транспорті в столиці «додаткова оплата», як називають цього типу штраф, становить 38-кратну вартість звичайного квитка, тобто 266 злотих. У Кракові – 240 злотих, так само в Ченстохові, де штраф у 80 разів більший за вартість одноразового квитка. У Колєях Шльонських «додаткова оплата» становить 190 злотих, а в «PKP InterCity» – 650 злотих, тобто у 50 разів більше від ціни найдешевшого квитка.

Читайте також:

тема

Якщо вам необхідно вивчити або удосконалити китайську мову, це можна зробити вдома завдяки відеоурокам онлайн.
Починаючи від іноземних покупців, що бездумно скуповують нерухомість, до молодих сімей, які намагаються виростити дітей в квартирі на верхньому поверсі багатоповерхівки, канадськ

новини

Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.