Що буде, якщо їздити "зайцем" у Польщі

18 Березень, 2017 - 13:43

До реєстру боржників внесено майже 35 тис. «зайців», а їхній сумарний борг перевищує 27 млн злотих. Рекордсменкою серед них є жителька Поморського воєводства, штраф якої за проїзд без квитка становить уже понад 58 тис. злотих, пише monitor.info.

У реєстрі боржників спостерігається позитивна тенденція – кількість «зайців» впродовж року знизилася з 38,3 тис. до 34,7 тис. осіб. За інформацією BIG InfoMonitor, разом вони заборгували 27,2 млн злотих, тобто на одного «зайця» в середньому припадає 783 злотих.

Відповідно до даних варшавського Управлінням міського транспорту, минулого року, попри збільшення кількості рейсів, кількість людей, яких оштрафували за відсутність квитка, зменшилася. Оштрафовано було 128 тис. осіб – на чверть менше, ніж роком раніше.  За статистикою столичного управління транспорту, у 2015 р. штраф сплатили 52 % «зайців».

Найбільше пасажирів-правопорушників проживає в Мазовецькому воєводстві. Одразу за Мазовією розмістилися Великопольське, Сілезьке і Поморське воєводства. Найбільший середній борг припадає на Куявсько-Поморське та Західнопоморське воєводства.

Попри те, що лідирують серед «зайців» чоловіки, перше місце в реєстрі боржників-правопорушників зайняла жінка із сумарним боргом понад 58 тис. злотих.

Безбілетники, які вчасно не сплатять штраф, потрапляють до реєстру боржників і внаслідок цього не можуть, наприклад, взяти кредит або підписати угоду про телефонний зв’язок чи Інтернет. У реєстр боржників можна потрапити у випадку запізнення з оплатою більше, ніж на 60 днів, і коли сума становить щонайменше 200 злотих.

У багатьох містах штраф за відсутність квитка перевищує цю суму. Наприклад, у міському транспорті в столиці «додаткова оплата», як називають цього типу штраф, становить 38-кратну вартість звичайного квитка, тобто 266 злотих. У Кракові – 240 злотих, так само в Ченстохові, де штраф у 80 разів більший за вартість одноразового квитка. У Колєях Шльонських «додаткова оплата» становить 190 злотих, а в «PKP InterCity» – 650 злотих, тобто у 50 разів більше від ціни найдешевшого квитка.

Реклама

Читайте також:

тема

Мiлена Рудницька, доктор фiлософiї та голова Свiтового союзу українок, домоглася щоб справу Голодомору винесли на розгляд Лiги Нацiй та Мiжнародного Червоного Хреста, пише журнал
Аліна Процик - відома особа як серед українців, які живуть у Данії, так і серед самих данців, і не в останню чергу, – місцевих журналістів.

новини

Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.