Лауреатка "Срібного ведмедя" створить фільм про Голодомор

12 Березень, 2017 - 16:15

Це історія про репортера, який першим на Заході розповів про геноцид українського народу, що влаштував Сталін.

Наступна кінострічка відомої польської режисерки називатиметься «Гарет Джонс» («Gareth Jones»), повідомляє monitor-press.

Це історія про валлійського репортера, який уперше у західній пресі заявив під власним іменем про трагедію Великого голоду в Україні – геноциду українського народу, організованого радянською владою та Сталіном. Пишучи правду, Гарет Джонс накликав на себе смерть. За день до 30-ліття його вбили. Дослідники припускають, що ймовірними вбивцями були агенти НКВС.

Стрічка розповідатиме історію журналіста, який, попри заборону Радянського Союзу в’їжджати до України іноземним кореспондентам, вирушив у нелегальну мандрівку, у результаті якої він публікує матеріали, покликані відкрити світові очі на політику Сталіна. Його тексти про Голодомор оприлюднили в багатьох відомих виданнях.

Зрештою, завдяки публікаціям Джонса Захід не тільки дізнався, що відбувається в Україні. Ці матеріали стали джерелом для написання антиутопії «1984» англійським письменником Джорджом Орвеллом.

Аґнєшка Голланд наголосила, що Джонс розумів відповідальність, яку він ніс на той час як журналіст. У фільмі його позиція повністю суперечить діяльності репортера «The New York Times» – Волтера Дюранті, журналіста, який взяв ексклюзивне інтерв’ю у Сталіна, здобув престижну Пулітцерівську премію в журналістиці й наполегливо заперечував Голодомор у своїх роботах.

Нагадаємо, останній фільм Аґнєшки Голланд «Слід звіря» («Pokot») здобув «Срібного ведмедя» 67-го Берлінського кінофестивалю «за відкриття нових можливостей у кіномистецтві».

Реклама

Читайте також:

тема

Початок міграції до Об'єднаних Арабських Еміратів закладено наприкінці 1980-х років, коли в країну почали запрошувати спортивних фахівців з Радянського Союзу.
Мiлена Рудницька, доктор фiлософiї та голова Свiтового союзу українок, домоглася щоб справу Голодомору винесли на розгляд Лiги Нацiй та Мiжнародного Червоного Хреста, пише журнал

новини

Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.