Україна йде на поміч: як наші мігранти врятували економіку Польщі

9 Березень, 2017 - 10:05

Понад мільйон трудових мігрантів з України зупинили "старіння" Польщі і допомогли утримати її економічне зростання. Про це пише apostrophe.ua.

Більше мільйона українців, які приїхали в 38-мільйонну Польщі після Революції гідності, допомогли «закрити» робочі вакансії — країна зіткнулася з рекордно низьким безробіттям. Крім того, безпрецедентні потоки заробітчан допомогли зберегти зростання зарплати і стабілізувати економіку Польщі. Хоча хвилю міграції в Європейському союзі значною мірою стимулюють ті, хто біжить зі збройних конфліктів в Сирії і Північній Африці, число українців, які прибули до Польщі, за офіційними оцінками, можна порівняти з загальною кількістю мігрантів, які прибули в Німеччину — країну, де за 2015-2016 роки їх збільшилося вдвічі.

Так, рекордні 1,3 мільйона українських заробітчан в Польщі утримали населення Польщі від старіння на п'ять років і допомогли стримати зростання заробітної плати при стабілізації економіки, яка перебувала на межі кризи на початку 2016 року, приводить видання висновки польских експертів.

В результаті Центральний банк Польщі зміг зміцнити стабільні процентні ставки, залишаючи їх на історичному мінімумі у 1,5%, а економічне зростання Польщі наближається до 3% в 2017 році.

"Приїзд одного мільйона українців показав, що демографія - це не доля", - зазначив економіст з Barclays Plc Томаш Веладек.

Експерти стверджують, що залишати рідну країну українців змушує дворічний економічний спад, анексія Криму в 2014 році і затяжна війна на сході країни. А Польщу вони обирають через близькі культурні і мовні зв'язки, а також зручний транзитний маршрут. При цьому імміграційний експерт польського союзу підприємців і роботодавців Якуб Бінковський зазначив, що в активізації української імміграції до Польщі присутня "не тільки економічна, а й політичну причина".

В цілому, за оцінками польського союзу підприємців і роботодавців, Польща потребуватиме 5 млн робочих протягом 20 років, щоб зберегти темпи економічного зростання.

Як повідомлялося раніше, влада Польщі розробляють зміни до міграційного законодавства країни, які дозволять залучити більше робітників зі Сходу Європи, зокрема з України.

Реклама

Читайте також:

тема

Актуальне порівняння німецьких підприємств на інтернет-платформі Kununu показало, на яких підприємствах співробітники задоволені своєю зарплатою. За результатами дослідження стал
Економити на товарах та послугах у Німеччині можна цілий рік. Потрібно просто знати деякі хитрощі.

новини

Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.