На зовнішніх кордонах ЄС посилюють контроль

19 Лютий, 2017 - 12:36

Кожного, хто в’їжджає не територію ЄС або покидає її, перевірятимуть, зокрема громадян держав ЄС. Євродепутати підтримали нове розпорядження у справі посилення контролю на зовнішніх кордонах ЄС, повідомляє МоніторІнфо.

Нові приписи підтримали 469 євродепутатів, 120 були проти, а 42 утрималися.

Розпорядження буде впроваджене у дію за 20 днів після публікації в урядовому бюлетені ЄС. Приписи не стосуватимуться Великобританії, Ірландії та Данії.

Приписи, узгоджені між Європейським парламентом та урядами держав-членів ЄС у грудні минулого року, запроваджують зміни до прикордонного кодексу Шенгенської зони.

Про їх необхідність почали говорити ще під кінець 2015 р., після терактів у Парижі.

Як серед виконавців паризьких терористичних замахів, так і серед організаторів терактів у Брюсселі були так звані закордонні бойовики, тобто громадяни ЄС, котрі виїжджали до Сирії або Іраку, вступали до терористичних угрупувань, а після повернення могли планувати теракти у Євросоюзі.

Нові закони мають допомогти виявляти таких осіб у момент в’їзду або повернення до Євросоюзу.

Паспорти перевірятимуть у базі Інтерполу та в Інформаційній системі Шенгену.

 Відповідно до змін, європейські країни будуть зобов’язані здійснювати систематичний контроль усіх осіб, які перетинають зовнішні кордони ЄС, зокрема тих, які користуються свободою пересування всередині Євросоюзу, тобто громадян ЄС і членів їхніх родин.

Їхні паспорти перевірятимуть у базі Інтерполу втрачених і викрадених документів, а також у Інформаційній системі Шенгену та інших базах даних, які дозволять визначити, чи ці особи не становлять небезпеки для громадського порядку та внутрішньої безпеки.

Це стосуватиметься усіх зовнішніх кордонів: сухопутних, морських і повітряних. Контролювати будуть як тих, хто в’їжджає на територію ЄС, так і тих, хто виїжджає.

 У ситуаціях, коли цей систематичний контроль значно ускладнюватиме рух через морські та сухопутні кодони,  можливе буде проведення тільки вибіркового контролю, але за умови, що оцінювання ризиків покаже, що це не створить загрози для громадського порядку, внутрішньої безпеки, відносин із іншими країнами та громадського здоров’я.

Такий вибірковий контроль неможливий в аеропортах. Проте вони матимуть шість місяців на пристосування до посилених правил прикордонного кодексу Шенгену. У виняткових ситуаціях, коли в аеропорту бракуватиме відповідної інфраструктури й потрібно буде більше часу на переобладнання, цей перехідний період може тривати до 18 місяців.

Згідно з теперішніми чинними приписами, контролю на зовнішніх кордонах підлягають громадяни країн з-поза ЄС, які в’їжджають на її територію. Громадян ЄС перевіряли тільки вибірково. Держави-члени ЄС, однак, можуть запровадити більш ретельний контроль також громадян із європейськими паспортами, наприклад тих, котрі прибули з конкретного напрямку чи держави, якщо вони визнають, що існує якась загроза з їхнього боку.

Реклама

Читайте також:

тема

Актуальне порівняння німецьких підприємств на інтернет-платформі Kununu показало, на яких підприємствах співробітники задоволені своєю зарплатою. За результатами дослідження стал
Економити на товарах та послугах у Німеччині можна цілий рік. Потрібно просто знати деякі хитрощі.

новини

13:35
Uber оголосив про припинення роботи в Барселоні.
13:24
Витік газу стався у квартирі багатоповерхового будинку. Загинуло семеро людей.
22:58
У трьох штатах через негоду оголосили режим надзвичайного стану.
20:25
Одна людина загинула, ще 6 дістали поранення.
20:19
На узбережжі Франції знайшли декілька подушок від сидінь літака Piper Malibu, який зник над Ла-Маншем 22 січня.
17:35
Американський регулятор навряд чи ризикне підвищити ключову ставку.
07:57
У Північній Ірландії ураган "Доріс" став причиною отриманих ушкоджень декількох дерев на алеї, де знімали відомий серіал "Гра престолів".
07:36
Відео, на якому видно момент вибуху в житловому будинку у Гаазі, що стався в неділю, 27 січня, з'явилося в Інтернет.
07:12
У китайській провінції Хунань стратили чоловіка, якого засудили за вбивство 15 осіб.
00:48
Директор Нацрозвідки США Ден Коутс у вівторок, 29 січня, заявив, що напружені відносини між Вірменією та Азербайджаном через ситуацію навколо Нагірного Карабаху здатні стати причиною великомасштабного конфлікту, до якого може бути залучена і Росія.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.