Чому польські роботодавці щораз більше цінують українських фахівців

10 Лютий, 2017 - 10:40

В Люблінському воєводстві Польщі легально працює вже 75 тис. українців. І не лише в сільському господарстві та гастрономії. Все частіше українських спеціалістів шукають у інформаційній та управлінській діяльності. "Вони сумлінні, освічені і мають високі кваліфікації", – визнають люблінські підприємці, повідомляє МоніторІнфо з посиланням на  Dziennik Wschodni.

"До Любліна я приїхала вчитися в аспірантурі. Спочатку працювала в бюро подорожей, зараз – у відділі у справах абітурієнтів в Університеті Марії Склодовської-Кюрі (UMCS). На роботі я жодного разу не чула ніяких негативних коментарів на тему моєї національності. Проте я працюю у виші, де люди не мислять стереотипами. Я знаю, що в інших галузях ставитися до українського працівника можуть по-різному", – каже Наталія Древінська-Собєцька.

Польські роботодавці все більше цінують українських працівників. "Зараз знайти спеціалістів досить важко, тому підприємці все частіше наймають працівників зі східного ринку. А українці добре освічені і мають високу кваліфікацію. Вони знають також іноземні мови та дуже сумлінні", – говорить Даріуш Йодловський, голова спілки працедавців Люблінщини "Lewiatan". "Не вистачає спеціалістів і в будівельній галузі. Я, наприклад, сам шукаю людей на посаду проектанта та конструктора.

Українцям теж легко знайти роботу в готельній справі та гастрономії. "Люблінський ринок втратив дуже багато працівників, котрі виїхали до Німеччини чи Великобританії. Цю прогалину заповнили українці", – пояснює Йодловський.

За найновішими даними Воєводського управління праці (WUP) в Любліні у Люблінському воєводстві працює вже близько 75 тис. українців. "Їхня кількість з року в рік зростає. Найчастіше вони працюють в сільському господарстві, лісовій промисловості, в будівельній та транспортній  галузях", – розповідає Барбара Адамчик-Соснови, начальник Відділу посередництва праці у Любліні.

До речі, у люблінських вишах навчається понад 6 тис. закордонних студентів, більшість із них – українці. 

Реклама

Читайте також:

тема

Актуальне порівняння німецьких підприємств на інтернет-платформі Kununu показало, на яких підприємствах співробітники задоволені своєю зарплатою. За результатами дослідження стал
Економити на товарах та послугах у Німеччині можна цілий рік. Потрібно просто знати деякі хитрощі.

новини

13:35
Uber оголосив про припинення роботи в Барселоні.
13:24
Витік газу стався у квартирі багатоповерхового будинку. Загинуло семеро людей.
22:58
У трьох штатах через негоду оголосили режим надзвичайного стану.
20:25
Одна людина загинула, ще 6 дістали поранення.
20:19
На узбережжі Франції знайшли декілька подушок від сидінь літака Piper Malibu, який зник над Ла-Маншем 22 січня.
17:35
Американський регулятор навряд чи ризикне підвищити ключову ставку.
07:57
У Північній Ірландії ураган "Доріс" став причиною отриманих ушкоджень декількох дерев на алеї, де знімали відомий серіал "Гра престолів".
07:36
Відео, на якому видно момент вибуху в житловому будинку у Гаазі, що стався в неділю, 27 січня, з'явилося в Інтернет.
07:12
У китайській провінції Хунань стратили чоловіка, якого засудили за вбивство 15 осіб.
00:48
Директор Нацрозвідки США Ден Коутс у вівторок, 29 січня, заявив, що напружені відносини між Вірменією та Азербайджаном через ситуацію навколо Нагірного Карабаху здатні стати причиною великомасштабного конфлікту, до якого може бути залучена і Росія.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.