Чому польські роботодавці щораз більше цінують українських фахівців

10 Лютий, 2017 - 10:40

В Люблінському воєводстві Польщі легально працює вже 75 тис. українців. І не лише в сільському господарстві та гастрономії. Все частіше українських спеціалістів шукають у інформаційній та управлінській діяльності. "Вони сумлінні, освічені і мають високі кваліфікації", – визнають люблінські підприємці, повідомляє МоніторІнфо з посиланням на  Dziennik Wschodni.

"До Любліна я приїхала вчитися в аспірантурі. Спочатку працювала в бюро подорожей, зараз – у відділі у справах абітурієнтів в Університеті Марії Склодовської-Кюрі (UMCS). На роботі я жодного разу не чула ніяких негативних коментарів на тему моєї національності. Проте я працюю у виші, де люди не мислять стереотипами. Я знаю, що в інших галузях ставитися до українського працівника можуть по-різному", – каже Наталія Древінська-Собєцька.

Польські роботодавці все більше цінують українських працівників. "Зараз знайти спеціалістів досить важко, тому підприємці все частіше наймають працівників зі східного ринку. А українці добре освічені і мають високу кваліфікацію. Вони знають також іноземні мови та дуже сумлінні", – говорить Даріуш Йодловський, голова спілки працедавців Люблінщини "Lewiatan". "Не вистачає спеціалістів і в будівельній галузі. Я, наприклад, сам шукаю людей на посаду проектанта та конструктора.

Українцям теж легко знайти роботу в готельній справі та гастрономії. "Люблінський ринок втратив дуже багато працівників, котрі виїхали до Німеччини чи Великобританії. Цю прогалину заповнили українці", – пояснює Йодловський.

За найновішими даними Воєводського управління праці (WUP) в Любліні у Люблінському воєводстві працює вже близько 75 тис. українців. "Їхня кількість з року в рік зростає. Найчастіше вони працюють в сільському господарстві, лісовій промисловості, в будівельній та транспортній  галузях", – розповідає Барбара Адамчик-Соснови, начальник Відділу посередництва праці у Любліні.

До речі, у люблінських вишах навчається понад 6 тис. закордонних студентів, більшість із них – українці. 

Реклама

Читайте також:

тема

Актуальне порівняння німецьких підприємств на інтернет-платформі Kununu показало, на яких підприємствах співробітники задоволені своєю зарплатою. За результатами дослідження стал
Економити на товарах та послугах у Німеччині можна цілий рік. Потрібно просто знати деякі хитрощі.

новини

16:28
Дружина спадкоємця британського престолу Чарльза Каміла зажадала розлучення.
16:08
Із Піднебесної надійшов перший тривожний "дзвіночок". Китайська економіка пожинає перші наслідки від торговельної війни зі США, пише Експрес-онлайн.
15:20
26-річна дівчина давно ввірвалася у світову еліту карате і штампує перемоги ' одну за одною. Цієї красивої білявки суперниці відверто бояться.
13:12
Суд заявив, що онлайн-видання публікувало образливий контент.
12:58
В МЗС зазначили, що позицію Росії «неодноразово роз'яснювали».
10:28
Відповідну заяву зробив держсекретар Майк Помпео
08:13
Про це заявив спеціальний представник США з питань України Курт Волкер.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.