Перспективні українці дедалі частіше виїжджають закордон: статистика

29 Січень, 2017 - 14:15

За дослідженнями компанії Research&Branding Group, все більше українців хочуть покинути країну. Зокрема в грудні 2016 року 34% населення були готові назавжди покинути Україну, тоді як 55% українців сказали, що не хотіли б кудись їхати.

Як пише видання "Сегодня", в порівнянні з лютим 2015 року міграційні настрої збільшилися на 6%. Це помітно і по реакціях у соцмережах на записи про еміграцію.

Скільки громадян України залишили країну за 25 років оцінити неможливо, але за даними Євростату, в 2015 році півмільйона українців отримали посвідку на проживання в ЄС - 75,2% з метою працевлаштування. У Росії, наприклад, перебуває три мільйони. Це кількість можна сміливо множити на три, впевнений заввідділу міграційних досліджень Інституту демографії та соціальних досліджень ім. М. Птухи Олексій Позяк. При цьому він зазначає, такого рівня міграції, як в 90-х, в Україні немає.

"Кількість мігрантів трохи зросла через події 2014 року і економічну кризу. Але цей сплеск не такий великий і не можна порівняти з масштабами 90-х. Кілька сотень тисяч людей стали трудовими мігрантами. Плюс ті, хто давно працює за кордоном. Точних даних про мігрантів в Україні немає", - розповідає Олексій Позняк.

Однак особливість в тому, що трудова міграція за кордон помолодшала, відзначає експерт. Молодь із вищою освітою і знанням іноземної мови стала частіше виїжджати в пошуках роботи.

"Це люди молодого і середнього віку. Але не ті, хто тільки-но вийшов на ринок праці, а вже з невеликим досвідом роботи і працездатний", - додає Позняк.

Останнє дослідження Research&Branding Group показало, що найбільш сильні емігрантські настрої серед молоді: 55% українців до 30 років готові покинути країну. Серед "тридцятирічних" готові емігрувати 47%, серед "сорокарічних" - 38% і серед "п'ятидесятирічних" - 28%.

Головними причинами можливої еміграції в грудні 2016- го українці назвали пропозицію прибуткової роботи (28%) і збройний конфлікт (27%). Далі йдуть економічні проблеми в країні (19%) і сімейні обставини (18%). Замикають список згадуваних причин можливої еміграції відсутність умов для самореалізації (9%) і політична нестабільність (7%). Третина українців (29%) заявили, що ніякі обставини не змусять назавжди покинути країну.

Варто відзначити, що 60% трудових мігрантів хочуть повернутися в Україну. Але цей відсоток менший серед молоді до 30 років, відзначається в дослідженні Міжнародної організації з міграції. До того ж половина українців 18-30 років - потенційні трудові мігранти.

"Ми очікуємо незабаром "омолодження" української трудової міграції. Молодь шукає краще можливості, вона більш активна, і багато хто з них володію іноземною мовою", - коментує прес-секретар представництва Міжнародної організації з міграції в Україні Варвара Жлуктенко.

Виїхали з України на постійне місце проживання за кордон - не так багато, відзначають у Міжнародній організації з міграції. Наприклад, в 2015-му таких було приблизно 20 тис. Чоловік. Настрої не означають те, що хоча б десята частина докладе для цього зусилля. Тільки 18% українців знають англійську на рівні вище середнього, йдеться в дослідженнях TNS.

Для порівняння, 38% європейців вільно говорять англійською. За кордоном жодного разу не були більше половини співгромадян. За опитуванням Центру Разумкова, в листопаді минулого року 55% опитаних заявили, що ніколи не виїжджали з України і лише 8,7% - їздять за кордон раз на рік і частіше

"Одна справа - настрій, інше - конкретні кроки. Важливо враховувати, скільки людей знають іноземну мову і скільки взагалі не виїжджали за кордон або за межі своєї області - це теж грає роль. Ці дані не дозволяють говорити, що українці масово поїдуть на заробітки або емігрують.

Ми в 2015 році опитали своє опитування: 8% українців, тобто 3 млн. людей, планували шукати роботу за кордоном в найближчому майбутньому. Але тільки 1% з них зробив для цього якісь кроки ", - зазначає Жлуктенко.

При цьому зупинити міграцію з країни неможливо, вважає експерт. Країни, які стикаються з міграцією, повинні думати, як зберегти зі своїми громадянами зв'язок і залучати їх інвестувати гроші в створення свого бізнесу на батьківщині.

Реклама

Читайте також:

тема

Актуальне порівняння німецьких підприємств на інтернет-платформі Kununu показало, на яких підприємствах співробітники задоволені своєю зарплатою. За результатами дослідження стал
Економити на товарах та послугах у Німеччині можна цілий рік. Потрібно просто знати деякі хитрощі.

новини

13:35
Uber оголосив про припинення роботи в Барселоні.
13:24
Витік газу стався у квартирі багатоповерхового будинку. Загинуло семеро людей.
22:58
У трьох штатах через негоду оголосили режим надзвичайного стану.
20:25
Одна людина загинула, ще 6 дістали поранення.
20:19
На узбережжі Франції знайшли декілька подушок від сидінь літака Piper Malibu, який зник над Ла-Маншем 22 січня.
17:35
Американський регулятор навряд чи ризикне підвищити ключову ставку.
07:57
У Північній Ірландії ураган "Доріс" став причиною отриманих ушкоджень декількох дерев на алеї, де знімали відомий серіал "Гра престолів".
07:36
Відео, на якому видно момент вибуху в житловому будинку у Гаазі, що стався в неділю, 27 січня, з'явилося в Інтернет.
07:12
У китайській провінції Хунань стратили чоловіка, якого засудили за вбивство 15 осіб.
00:48
Директор Нацрозвідки США Ден Коутс у вівторок, 29 січня, заявив, що напружені відносини між Вірменією та Азербайджаном через ситуацію навколо Нагірного Карабаху здатні стати причиною великомасштабного конфлікту, до якого може бути залучена і Росія.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.