Скільки українців отримали притулок у Польщі

27 Січень, 2017 - 13:35

У 2016 році у Польщі міжнародного захисту у Польщі попросили 12 тис. іноземців.

Статус біженця або іншу форму захисту отримали 390 осіб, здебільшого росіяни чеченської національності, українці та сирійці. Такими є найновіші дані Управління у справах іноземців, повідомляє Польське радіо.

Серед тих, хто отримав міжнародний захист у Польщі у 2016-му, 97 осіб є українцями.

Згідно із Женевською конвенцією з 1951 року, іноземцю можуть надати статус біженця, якщо у зв’язку з цілком обґрунтованими побоюваннями стати жертвою переслідувань за ознаками раси, віросповідання, національності, політичних переконань або приналежності до певної соціальної групи, він не може або не хоче скористатися захистом своєї країни.

Експерти з Департаменту розгляду справ про надання статусу біженця в Управлінні у справах іноземців стверджують, що іноземці сприймають Польщі як транзитну країну, а справжньою ціллю більшості осіб, котрі просять притулок у Польщі, є легалізація перебування в інших державах на заході.

Як повідомив речник Управління у справах іноземців Якуб Дудзяк, число клопотань про надання захисту у Польщі в 2016 році було майже ідентичним попередньому року.

"Розгляд переважної більшості справ – це приблизно 80% або 9,5 тис. клопотань - був зупинений, тому що іноземці не були зацікавлені у продовженні процедури у Польщі і покинули країну", - сказав Дудзяк.

У 2016 році, як і у попередні роки, особи, котрі клопоталися про міжнародний захист, найчастіше прибували до східного кордону Польщі. Минулоріч 68% клопотань прийняла Прикордонна служба у Тересполі на Підляшші.

Більшість клопотань про надання захисту – 73% - надійшло від громадян Росії, в основному чеченської національності. На наступних місцях – громадяни України – 11%, Таджикистану Вірменії та Грузії.

У 2016 році умов надання однієї із форм захисту у Польщі, тобто статусу біженця, додаткового захисту або толерантного перебування, дотримали 390 іноземців. Серед них були: громадяни Росії – 129 осіб, України – 97, Сирії – 43 та Іраку – 18.

"Крім того, 177 іноземців отримали згоду на перебування з гуманітарних міркувань", - повідомив речник Управління.

Реклама

Читайте також:

тема

Актуальне порівняння німецьких підприємств на інтернет-платформі Kununu показало, на яких підприємствах співробітники задоволені своєю зарплатою. За результатами дослідження стал
Економити на товарах та послугах у Німеччині можна цілий рік. Потрібно просто знати деякі хитрощі.

новини

13:35
Uber оголосив про припинення роботи в Барселоні.
13:24
Витік газу стався у квартирі багатоповерхового будинку. Загинуло семеро людей.
22:58
У трьох штатах через негоду оголосили режим надзвичайного стану.
20:25
Одна людина загинула, ще 6 дістали поранення.
20:19
На узбережжі Франції знайшли декілька подушок від сидінь літака Piper Malibu, який зник над Ла-Маншем 22 січня.
17:35
Американський регулятор навряд чи ризикне підвищити ключову ставку.
07:57
У Північній Ірландії ураган "Доріс" став причиною отриманих ушкоджень декількох дерев на алеї, де знімали відомий серіал "Гра престолів".
07:36
Відео, на якому видно момент вибуху в житловому будинку у Гаазі, що стався в неділю, 27 січня, з'явилося в Інтернет.
07:12
У китайській провінції Хунань стратили чоловіка, якого засудили за вбивство 15 осіб.
00:48
Директор Нацрозвідки США Ден Коутс у вівторок, 29 січня, заявив, що напружені відносини між Вірменією та Азербайджаном через ситуацію навколо Нагірного Карабаху здатні стати причиною великомасштабного конфлікту, до якого може бути залучена і Росія.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.