"Українці не забирають у поляків робочі місця", — експерт

26 Січень, 2017 - 14:28

Українські заробітчани почали масово відкривати для себе польський ринок праці. Але якщо раніше наші співвітчизники працевлаштовувались переважно у сфері сільського господарства і на нетривалий строк, то 2016 рік цю ситуацію істотно змінив, пише видання Rzeczpospolita, передає Наш вибір.

У 2016 році польські фірми та компанії видали 1,3 млн. дозволів на сезонну або ж тимчасову працю для мігрантів зі сходу, більшість з яких – українці. За даними Міністерства у справах сім’ї, праці і соціальної політики Польщі, це приблизно на дві третини більше, ніж у 2015 році, який також в свій час призвів до різкого збільшення попиту на мігрантів із сусідніх країн.

У Міністерстві зазначають, минулого року збільшилась і кількість виданих дозволів на постійне працевлаштування у Польщі. Підприємці видали таких документів 123 тисячі і 83% з них – українцям. І це вже працевлаштування не у традиційній до цього сфері сільського господарства. Мова йде про роботу на будівництві, у галузі обслуговування, на виробництвах й фабриках та у транспортних компаніях, де українські заробітчани користуються попитом та добрими відгуками. У повідомленні наголошують, що якщо у 2010 році в сільському господарстві було працевлаштовано 60% від усіх мігрантів-заробітчан, то у 2016 вже тільки 27%.

«Українці не забирають у поляків робочі місця і не демпінгують заробітню плату. Вони заробляють в середньому 2 тисячі злотих, а до цього треба додати видатки на проживання», – підкреслює Томаш Дудек, головний директор агентства Otto Polska, яка минулого року працевлаштувала 2,5 тисячі українців (що на 900 осіб більше, аніж роком раніше).

Не зважаючи на потужний приплив робочої сили з Україні, у Польщі досі залишається чимало галузей, де все ж таки відчувається брак спеціалістів. “Поглядають”  й на інших східних сусідів, зокрема на Білорусь і Молдову, але тамтешні бюрократичні закони та неясні законодавчі положення не є надто привабливими для польського працедавця, зазначає видання.

Реклама

Читайте також:

тема

Актуальне порівняння німецьких підприємств на інтернет-платформі Kununu показало, на яких підприємствах співробітники задоволені своєю зарплатою. За результатами дослідження стал
Економити на товарах та послугах у Німеччині можна цілий рік. Потрібно просто знати деякі хитрощі.

новини

Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.