Бізнесмени у сусідній країні хочуть перейти на євро

24 Січень, 2017 - 17:17

58 % керівників і власників польських фірм хотіли б, щоб Польща ухвалила перехід на європейську валюту.

Це коло збільшилося вперше за шість років. Такі результати дослідження "International Business Report", що проводили на замовлення консультаційної фірми "Grant Thornton", пише МонітоІнфо.

У повідомленні нагадують, що польські фірми в останні роки втрачали довіру до євро. "За даними дослідження "Grant Thornton", у 2010 р. аж 85 % керівників середніх і великих підприємств підтримували перехід Польщі на європейську валюту, однак з того часу щороку підтримка рішення про перехід на євро зменшувалася. До 2015 р. кількість прихильників євровалюти серед бізнесменів зменшилася вдвічі – до 42 %", – йдеться у матеріалі.

Підкреслюється, що "в останньому дослідженні, проведеному в четвертому кварталі 2016 р., підтримка євровалюти польським бізнесом зросла – вперше за шість років".

Відсоток фірм, що підтримують інтеграцію до Єврозони, зріс до 58 %, тобто сягнув рівня 2012 р.", – читаємо.

На думку авторів дослідження, збільшення прихильності польських фірм до євро виникає із покращення позиції європейської валюти та завершення "грецької кризи", а, таким чином, пов’язане зі зникненням побоювання розпаду Єврозони.

"Іншим вагомим аргументом за ухвалення євро є той факт, що 2016 р. був черговим роком великих коливань курсу злотого. Ціна євро минулого року коливалася від 4,22 до 4,52 злотих, зокрема за 2,5 місяці (16 січня – 2 квітня) зменшилася на 25 грошів, щоб за наступний місяць піднятися на 19 грошів. Такі великі коливанні при стабільних економічних показниках викликають нервовість серед польських експортерів та імпортерів. Беручи до уваги факт, що близько 80 % польської закордонної торгівлі ведеться у євро, не дивно, що більшість фірм у Польщі хотіли би розраховуватися із закордонними партнерами тією ж валютою, уникаючи курсових ризиків", – зазначено в повідомленні.

Дослідження провели в рамках дослідницького проекту "International Business Report", що втілює "Millward Brown" на замовлення "Grant Thornton International".

Це циклічне дослідження проводиться серед 10 тис. власників і менеджерів середніх та великих фірм у світі. Дослідження охоплює 37 країн, зокрема Польщу (польська група – це 200 осіб).  Анкетування щодо ставлення польських фірм до євро провели в четвертому кварталі 2016 р.

Реклама

Читайте також:

тема

Актуальне порівняння німецьких підприємств на інтернет-платформі Kununu показало, на яких підприємствах співробітники задоволені своєю зарплатою. За результатами дослідження стал
Економити на товарах та послугах у Німеччині можна цілий рік. Потрібно просто знати деякі хитрощі.

новини

13:35
Uber оголосив про припинення роботи в Барселоні.
13:24
Витік газу стався у квартирі багатоповерхового будинку. Загинуло семеро людей.
22:58
У трьох штатах через негоду оголосили режим надзвичайного стану.
20:25
Одна людина загинула, ще 6 дістали поранення.
20:19
На узбережжі Франції знайшли декілька подушок від сидінь літака Piper Malibu, який зник над Ла-Маншем 22 січня.
17:35
Американський регулятор навряд чи ризикне підвищити ключову ставку.
07:57
У Північній Ірландії ураган "Доріс" став причиною отриманих ушкоджень декількох дерев на алеї, де знімали відомий серіал "Гра престолів".
07:36
Відео, на якому видно момент вибуху в житловому будинку у Гаазі, що стався в неділю, 27 січня, з'явилося в Інтернет.
07:12
У китайській провінції Хунань стратили чоловіка, якого засудили за вбивство 15 осіб.
00:48
Директор Нацрозвідки США Ден Коутс у вівторок, 29 січня, заявив, що напружені відносини між Вірменією та Азербайджаном через ситуацію навколо Нагірного Карабаху здатні стати причиною великомасштабного конфлікту, до якого може бути залучена і Росія.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.