Чехія стає дедалі популярнішою серед українських заробітчан

15 Січень, 2017 - 14:47

Загальна кількість іноземців, що проживають в Чеській Республіці, наближається до півмільйона. Офіційних даних за 2016 року ще немає, тому зараз рекордним вважається 2015 рік - 465 тисяч іноземців. Головною причиною переїзду до Чехії є робота, передає Радіо Прага.

Найчисельнішою групою іноземців в Чехії є українці - 23%. На другому місці словаки - 22%, а на третьому - в'єтнамці - 12%. Росіян в Чехії проживає 8%, німців 5%, а поляків 4%. В першу чергу йдеться про економічних мігрантів.

"З півмільйона більше 400 тисяч іноземних громадян в наприкінці 2015 року числилися на біржах праці в якості співробітників різних фірм або ж в реєстрі Міністерства промисловості як підприємці", - коментує Даніель Хітіл з Чеського статистичного управління.

У Чеській Республіці нині рекордно низький рівень безробіття, що викликає серйозний брак робочої сили. Наприклад, фірми-експортери заявляють про наявність вакансії для 130 тисяч осіб. Іноземці, що приїжджають до Чехії, є додатковим джерелом кадрів, кваліфікованих і некваліфікованих, для чеських підприємств.

Однак заповненню вільних трудових місць іноземними громадянами заважає бюрократія.

"Я, наприклад, зустрічався з одним в'єтнамським підприємцем, який говорив про готовність привезти для своєї фабрики кілька сотень працівників, але чеські інстанції не змогли забезпечити їх візами. Йому достатньої кількості людей привезти до Чехії не вдалося, щоб виробництво почалося. З українцями та ж сама ситуація", - заявляє голова Асоціації експортерів Іржі Ф. Грунд.

Залучення іноземної робочої сили в Чехії здійснюється за допомогою спеціальних урядових програм, але їх рамки обмежені. Проти спрощення регламенту надання права на роботу виступають чеські профспілки, заявляючи про небезпеку позбавлення трудових місць чеських громадян, а також попереджаючи про можливе погіршення ситуації з безпекою в країні. Приплив іноземної робочої сили, за твердженням профспілок дешевшої, обмежує зростання зарплат чеських працівників.

Економічна палата Чехії цей аргумент вважає неспроможним.

"Подібну критику я повинен відкинути. Чеські роботодавці, а також члени нашої палати і інспектори бірж праці строго стежать, щоб іноземці та чехи отримували такі ж зарплати, якщо вони виконують однакову роботу", - підкреслює Ладіслав Мінчіч, директор відділу законодавствуа права і аналітики Економічної палати Чехії.

Реклама

Читайте також:

тема

Актуальне порівняння німецьких підприємств на інтернет-платформі Kununu показало, на яких підприємствах співробітники задоволені своєю зарплатою. За результатами дослідження стал
Економити на товарах та послугах у Німеччині можна цілий рік. Потрібно просто знати деякі хитрощі.

новини

13:35
Uber оголосив про припинення роботи в Барселоні.
13:24
Витік газу стався у квартирі багатоповерхового будинку. Загинуло семеро людей.
22:58
У трьох штатах через негоду оголосили режим надзвичайного стану.
20:25
Одна людина загинула, ще 6 дістали поранення.
20:19
На узбережжі Франції знайшли декілька подушок від сидінь літака Piper Malibu, який зник над Ла-Маншем 22 січня.
17:35
Американський регулятор навряд чи ризикне підвищити ключову ставку.
07:57
У Північній Ірландії ураган "Доріс" став причиною отриманих ушкоджень декількох дерев на алеї, де знімали відомий серіал "Гра престолів".
07:36
Відео, на якому видно момент вибуху в житловому будинку у Гаазі, що стався в неділю, 27 січня, з'явилося в Інтернет.
07:12
У китайській провінції Хунань стратили чоловіка, якого засудили за вбивство 15 осіб.
00:48
Директор Нацрозвідки США Ден Коутс у вівторок, 29 січня, заявив, що напружені відносини між Вірменією та Азербайджаном через ситуацію навколо Нагірного Карабаху здатні стати причиною великомасштабного конфлікту, до якого може бути залучена і Росія.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.