Складено рейтинг країн-трудоголіків: де у Європі працюють найбільше

15 Січень, 2017 - 19:09

Часто можна почути стереотипне твердження, що, мовляв, українці надто вже багато відпочивають через різноманітні свята державного і релігійного значення.

Факти ICTV спробували з’ясувати, чи дійсно це припущення відповідає дійсності. Результати дослідження виявились несподіваними.

Незважаючи на тенденцію до зменшення кількості робочих годин, українці входять у трійку найбільш працьовитих націй Європи. Для порівняння використовувались дані останнього звітуOECD за 2016 рік. 

Дані звіту ламають стереотипи про “трудоголіків Півночі” та “ледарів Півдня” Європи, адже більше усіх на континенті минулого року працювали греки – 2042 години. Додамо водночас, що європейці в середньому працюють не так уже й багато у порівнянні з іншими державами світу. Наприклад, жителі Індії у 2016-у працювали 2365 годин, Мексики  – 2246, а Південної Кореї – 2113.

Хто відпочиває найдовше в світі

Ми також порівняли кількість державних свят в Україні та світі.

Лідером за цим показником вважається Камбоджа. У цій азійській країні працівники отримують додаткових 27 дніввихідних у рік, пов’язаних із державними і релігійними святами. Менше усіх пощастило норвежцям – тільки 2 дні. А в Японії на законодавчому рівні взагалі не передбачена можливість надання працівникам вихідних у зв’язку з державними святами.

У 2017 році кількість святкових днів в Україні – 11. У сусідів українців – поляків, росіян, словаків – свят більше.

Відпустки українців – одні з найменших у Європі

За даними звіту Світового Банку за 2016 рік, у більшості країн світу на законодавчому рівні затверджено 8-годинний робочий день. Проте є винятки.

Так, 9 годин щодня працюють у Швейцарії, Норвегії та Індії. А найменша тривалість робочого дня – в Італії – 6,6 год, Франції – 7 і Данії – 7,4. Сім робочих днів на тиждень за законодавством допускається у Грузії та Новій Зеландії.

Проте головна причина відмінності кількості робочих днів в рік серед країн  – тривалість відпустки.

При порівнянні тривалості щорічної відпустки у різних країнах світу потрібно враховувати один важливий момент. У трудових законодавствах багатьох країн світу тривалість відпустки вказується не в календарних, а в робочих днях, тобто не враховуються вихідні. Наприклад, в Україні за законодавством гарантується щорічна обов’язкова відпустка тривалістю у 24 календарні дні або 18 робочих. 

Найтриваліші відпустки у світі – у французів та фінів (30 робочих днів). Найменші – в азійських державах, зокрема, у Південній Кореї річна відпустка, як правило, не перевищує 3х днів, у Китаї та Філіппінах – 5, у Тайланді – 6.

В африканській країні Сомалі використовується цікавий принцип нарахування днів відпустки: якщо твій стаж роботи більше одного року – відпустка становить 15 днів; працюєш на підприємство більше 5 років – відпочиваєш 75 днів, а якщо ти віддав компанії більше 10-ти років свого життя – держава гарантує тобі право піти у відпустку на 150 днів.

Зазначимо, що тривалість щорічної оплачуваної відпустки в Україні менша, ніж в середньому у країнах ЄС. У Великобританії – 28 робочих днів, в Австрії, Фінляндії, Швеції, Данії, Люксембурзі – 25.

Реклама

Читайте також:

тема

Актуальне порівняння німецьких підприємств на інтернет-платформі Kununu показало, на яких підприємствах співробітники задоволені своєю зарплатою. За результатами дослідження стал
Економити на товарах та послугах у Німеччині можна цілий рік. Потрібно просто знати деякі хитрощі.

новини

13:35
Uber оголосив про припинення роботи в Барселоні.
13:24
Витік газу стався у квартирі багатоповерхового будинку. Загинуло семеро людей.
22:58
У трьох штатах через негоду оголосили режим надзвичайного стану.
20:25
Одна людина загинула, ще 6 дістали поранення.
20:19
На узбережжі Франції знайшли декілька подушок від сидінь літака Piper Malibu, який зник над Ла-Маншем 22 січня.
17:35
Американський регулятор навряд чи ризикне підвищити ключову ставку.
07:57
У Північній Ірландії ураган "Доріс" став причиною отриманих ушкоджень декількох дерев на алеї, де знімали відомий серіал "Гра престолів".
07:36
Відео, на якому видно момент вибуху в житловому будинку у Гаазі, що стався в неділю, 27 січня, з'явилося в Інтернет.
07:12
У китайській провінції Хунань стратили чоловіка, якого засудили за вбивство 15 осіб.
00:48
Директор Нацрозвідки США Ден Коутс у вівторок, 29 січня, заявив, що напружені відносини між Вірменією та Азербайджаном через ситуацію навколо Нагірного Карабаху здатні стати причиною великомасштабного конфлікту, до якого може бути залучена і Росія.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.