Які міста цьогоріч стануть культурними столицями Європи

11 Січень, 2017 - 14:30

Європейська культурна столиця у 2017. Саме таке звання тепер у датського міста Орхус (Aarhus)

та міста Пафос (Pafos) на Кіпрі.

Обидва міста розробили програми, які демонструють багатовікову культуру через різні форми мистецтва, які в тому числі призначені для вирішення соціально-економічних проблем, з якими стикається Європа сьогодні, повідомляє vokrugsveta.ua.

"Переосмислення" є центральною темою програми Орхуса на 2017 рік.

Данське місто покаже, як мистецтво, культура і творчість можуть допомогти переосмислити і сформувати основні соціальні, міські, культурні та економічні моделі поведінки, а також знаходити нові рішення загальних проблем.

Відвідувачам міста покажуть сагу про вікінгів (Viking Saga) на даху; організують художню виставка, яка простягнеться крізь усе місто й узбережжя; буде Всесвітній форум творчості; Міжнародний дитячий літературний фестиваль. І це лише деякі з багатьох подій, які пройдуть в Орхусі, і матимуть на меті поєднати минуле з творчими ідеями для сьогодення і майбутнього.

Орхус почне свою культурну програму з дітей. Сотні дітей зберуться разом, щоб уявити собі майбутнє в серії заходів під назвою Земля бажань. З настанням ночі церемонія відкриття продовжитися видовищним шоу, наповненим духом вікінгів!

Культурна програма в Пафосі буде проходити під гаслом "Об'єднуючи континенти".

Перше кіпрська місто, удостоєне честі бути Європейською столицею культури, покаже свій досвід мультикультурності і внесе свою частку у зміцнення добрих відносин між країнами і культурами.

Церемонія відкриття в Пафосі буде пронизана темою "Міф і релігія". Під час церемонії (28-29 січня) місто перетворитися в культурну фабрику під відкритим небом з безліччю шоу і виступами артистів.

У 2018 році культурними столицями стануть Валлетта (Мальта) і Леуварден (Нідерланди); в 2019 - Пловдив (Болгарія) і Матера (Італія); в 2020 - Рієка (Хорватія) і Голуей (Ірландія).

У 2016 році цей титул носили польський Вроцлав і Сан-Себастьян в Іспанії.

Реклама

Читайте також:

тема

Актуальне порівняння німецьких підприємств на інтернет-платформі Kununu показало, на яких підприємствах співробітники задоволені своєю зарплатою. За результатами дослідження стал
Економити на товарах та послугах у Німеччині можна цілий рік. Потрібно просто знати деякі хитрощі.

новини

Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.