Українців запрошують в Індонезію

29 Грудень, 2016 - 17:05
Деталі та враження від українки, що оселилась на острові Ява

Уряд Індонезії щорічно реалізує програму, яка дозволяє впродовж одного року проживати в Індонезії, вивчаючи індонезійську мову, мистецтво, кулінарію, музику.

"DARMASISWA – це стипендія уряду Індонезії, яка фінансує навчання іноземним студентам у більш ніж 20 кращих навчальних закладах країни на 1 рік (12 місяців), - розповідає unistudy.org стипендіатка цієї програми з України Анастасія Доценко. Їй пощастило оселитись у місті Сурабая на сході острова Ява. - 

Програма спрямована на вивчення індонезійської культури, мови, бізнесу та IT.

Щороку напрями навчання трохи змінюються, але основними є мистецькі, лінгвістичні та управлінські спеціальності.

На жаль, інформації про цю стипендію в україно-/російськомовному Інтернет-просторі не так багато, але дізнатися подробиці можна за цим посиланням http://darmasiswa.kemdikbud.go.id/, а також у генеральному консульстві Індонезії в Україні.

Кожного року з України їдуть навчатися приблизно 15-20 студентів та близько 600 іноземців з більш ніж 80-ти країн світу".

Розмір гранту залежить від місця проживання студента:

- щомісячна стипендія – 2.850.000,- (Jakarta, Bandung, Surabaya, Denpasar, Makassar, Manado), Rp. 2.450.000,- (Aceh, Padang, Palembang,Purwokerto, Semarang, Yogyakarta, Surakarta, Malang, Samarinda)

- одноразова грошова допомога при поселенні

Необхідні документи: CV / резюме, довідка про стан здоров’я, закордонний паспорт, дійсний протягом 18 місяців після прибуття до Індонезії (орієнтовно – 1 серпня 2017 року), рекомендаційний лист, дипломи та додатки до них (англійською), сертифікат про знання англійської мови (якщо є), інші дипломи, дотичні до сфери Вашого навчання, мотиваційний лист, зазначає unistudy.

Дедлайн подачі на цю програму - 9 лютого 2017 року.

"Коли наші літаки приземлилися у цій тропічній країні, мене приємно здивувало те, що вже в аеропорту на нас чекали представники програми з табличками та їжею (що було дуже доречно після 9-годинного перельоту), а потім усіх 600 учасників зі всього світу направили у готель в центрі Джакарти брати участь у глобальній церемонії відкриття програми Darmasiswa, - пригадує Анастасія. - 

Вже у Сурабаї на мене з одногрупниками чекали робітники університету + кожному іноземному студенту був прикріплений місцевий студент-помічник (“бадді”), який, як твій перший індонезійський друг повинен зі всім допомагати, починаючи із побутових питань, закінчуючи дружніми порадами щодо місць для шопінгу".

Дівчина каже, що хоч навчання і забирає багато часу, можливість відпочивати та подорожувати є.

"За два місяці перебування тут я встигла відкрити для себе місто, двічі побувати на сусідньому острові Мадура, з’їздити на діючий вулкан Бромо та трішки відпочити на Балі! І це тільки початок, адже Індонезія – неймовірна країна з унікальною природою, багатою культурою та добрими людьми!"

Фото: unistydy та Facebook Анастасія Доценко

Реклама

Читайте також:

тема

Актуальне порівняння німецьких підприємств на інтернет-платформі Kununu показало, на яких підприємствах співробітники задоволені своєю зарплатою. За результатами дослідження стал
Економити на товарах та послугах у Німеччині можна цілий рік. Потрібно просто знати деякі хитрощі.

новини

Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.