Українка стала успішним вчителем математики у Канаді

24 Грудень, 2016 - 17:19

Антоніна Кумка – чи не найвідоміша представниця останньої хвилі української імміграції до Канади. 

Багато хто знає її як волонтера, адже бере активну участь у багатьох громадських та благодійних ініціативах. Вона - президент ""Canada-Ukraine International Assistance Fund", керівник Проекту Підтримки Протезування в Україні, Голова Конгресу Українців Канади відділу Гамільтон, пише newpathway.ca.

Менше людей знає, що Антоніна – також вчитель математики. Вона викладає у Hayden Secondary School в Бурлінгтоні, Онтаріо.

І з української школи - в канадську

Шлях, який пройшла Антоніна в Канаді після свого приїзду у 2006 році, заслуговує на окрему розповідь. Багато кому з канадських українців буде цікаво дізнатися, як можна отримати роботу вчителем у новій країні за досить короткий час.

Вдома, у Чернівецькому Національному університеті, Антоніна отримала ступінь магістра іноземних мов та ступінь бакалавра економіки. По приїзду до Канади, вона подала документи в teachers college, який зарахував її диплом магістра іноземних мов і дав Антоніні кваліфікацію вчителя ESL та англійської мови.

Але Антоніна не зупинилась на цьому, тому що завжди любила математику. Вона також пройшла два коротких курси для підтвердження своєї кваліфікації з математики, яку вона вчила в межах економічного курсу в Україні, і отримала додаткову кваліфікацію вчителя математики.

Отже, замість років навчання та великих витрат на коледж, Антоніна отримала дипломи вчителя з різних предметів лише за 9 місяців. Секрет такого успіху – у відмінному знанні англійської мови.

Канадські коледжі вчителів вимагають дуже високого рівня англійської. На іспиті TOEFL Антоніна набрала 112 зі 114 балів, що якраз було прохідним балом.

З цього час вона викладала математику у кількох школах. Спочатку у спеціальних школах, де вчаться діти з важкою поведінкою. Зокрема, у Центрі для дітей з психічними розладами, які вчинили злочини.

“Там більше цінуєш те, що ми сприймаємо як належне. Наприклад, був один хлопчик з Yellow Knife, йому було 19 років і він не знав, як виглядають символи множення, ділення, і не міг знайти їх на калькуляторі”...

Після роботи з дітьми, яким потрібно було пояснювати базові речі, Антоніна викладала математику у звичайній школі, а потім для обдарованих дітей.

Для дітей, які вчать математику на поглибленому рівні, вона запровадила програму безпаперового навчання на планшетах та комп’ютерах. А також створила курс blended learning, в межах якого діти два дні на тиждень можуть працювати в онлайні.

Особливості математичної освіти в Канаді

За останні декілька років Антоніна багато викладала у дев’ятих класах і помітила, що 70%-90% дітей, навіть у обдарованих класах, “плавають” у математиці і не можуть без проблем робити базові завдання з дробами та цілими числами.

У грудні Антоніна видала книжку "Math Your Way To Success", яка доступна в електронному форматі і покликана допомогти учням старших класів канадських шкіл пристосуватися до більш складної, ніж у початкових класах, програми з математики.

До речі, проблему недостатньої підготовки з точних наук у канадських початкових школах помічають багато новоприбулих українців. Антоніна Кумка сказала Новому Шляху, що цю проблему вже помітило і Міністерство освіти Онтаріо: “Вони почали звертати на це увагу, тому що останні тести EQAO, яке Міністерство проводить в 3, 6 і 9 класах, показали зниження рівня знань математики у початкових школах.

Прості рівняння, які в українських школах вчать з 4-5 класу, тут з’являються у 8-9 класі. Крім того, не дуже добре те, що в початковій школі один вчитель викладає всі предмети аж до 9 класу".

Втім, програму і викладання математики у старших класах в Канаді Антоніна Кумка оцінює високо: “По-перше відбувається відсіювання, і ті діти, які не можуть вивчити складніший матеріал, його просто не беруть. Середній рівень знань з математики був напевно вищим у старій радянській школі, але сильніші діти тут в Канаді знають математику краще і вони поступають в той же U of T, і виводять цей університет на 18 місце в світі”.

Реклама

Читайте також:

тема

Актуальне порівняння німецьких підприємств на інтернет-платформі Kununu показало, на яких підприємствах співробітники задоволені своєю зарплатою. За результатами дослідження стал
Економити на товарах та послугах у Німеччині можна цілий рік. Потрібно просто знати деякі хитрощі.

новини

13:35
Uber оголосив про припинення роботи в Барселоні.
13:24
Витік газу стався у квартирі багатоповерхового будинку. Загинуло семеро людей.
22:58
У трьох штатах через негоду оголосили режим надзвичайного стану.
20:25
Одна людина загинула, ще 6 дістали поранення.
20:19
На узбережжі Франції знайшли декілька подушок від сидінь літака Piper Malibu, який зник над Ла-Маншем 22 січня.
17:35
Американський регулятор навряд чи ризикне підвищити ключову ставку.
07:57
У Північній Ірландії ураган "Доріс" став причиною отриманих ушкоджень декількох дерев на алеї, де знімали відомий серіал "Гра престолів".
07:36
Відео, на якому видно момент вибуху в житловому будинку у Гаазі, що стався в неділю, 27 січня, з'явилося в Інтернет.
07:12
У китайській провінції Хунань стратили чоловіка, якого засудили за вбивство 15 осіб.
00:48
Директор Нацрозвідки США Ден Коутс у вівторок, 29 січня, заявив, що напружені відносини між Вірменією та Азербайджаном через ситуацію навколо Нагірного Карабаху здатні стати причиною великомасштабного конфлікту, до якого може бути залучена і Росія.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.