Що може втратити Польща після скасування віз до ЄС для українців

10 Грудень, 2016 - 10:39

Насамперед, ймовірно, багатьох українських робітників.

Заплановане скасування для українців віз до Європейського Союзу може вплинути на ринок праці у Польщі. На думку осіб, що пов’язані із працевлаштуванням українських громадян, частина з них може надати перевагу праці на Заході.

Моніка Олув з агентства з працевлаштування іноземців прогнозує, що, у випадку скасування віз, більше українців у пошуках роботи вирушить не лише до Польщі, але й до інших країн ЄС, повідомляє Польське радіо.

- Скасування віз, однак, не звільняє таких осіб від отримання дозволу на працю. Але, тим не менше, їм буде легше їздити, аби в кожній конкретній країні скласти заявку на такий дозвіл і на подальшу легалізацію свого перебування там.

Моніка Олув додає, що українці в Польщі заробляють лише трохи менше, ніж поляки. Затримати їх у країні над Віслою може лише збільшення платні. Однак, голова Об’єднання підприємців і працедавців Цезари Казьмєрчак у розмові з Польським радіо розповідає, що наступним кроком має бути спрощення для громадян України оселення у Польщі:

- Видача зелених карт, прав на постійне перебування відповідно до лімітів, які нам потрібні на ринку праці. Ми пропонували амністію за зразком такої, що була проведена за Рейґана, аби ті, хто в Польщі є або перебували раніше, отримали такі карти автоматично у випадку, якщо вони тут провели півроку і не вчинили жодних правопорушень та злочинів. А вони нічого такого не роблять, бо з Міністерства внутрішніх справ ми знаємо, що цей показник є навіть значно нижчим за середній польський рівень [злочинності-ред.].

За підрахунками, сьогодні в Польщі працює майже мільйон українців, більшість з яких – легально.

На цьому тижні Європейський Союз досягнув домовленості щодо скасування візового режиму для громадян Грузії та України. Йдеться про механізм, який зробить можливим швидке призупинення безвізового руху у випадку виникнення зловживань. Його було затверджено представниками країн, котрі входять до Євроспільноти.

Це рішення лишилося тільки затвердити міністрам закордонних справ цих держав та Європейському парламентові. Якщо всі ці процедури пройдуть швидко, то громадяни України і Грузії зможуть в’їздити до Європейського Союзу без віз вже з наступного року.

Реклама

Читайте також:

тема

Актуальне порівняння німецьких підприємств на інтернет-платформі Kununu показало, на яких підприємствах співробітники задоволені своєю зарплатою. За результатами дослідження стал
Економити на товарах та послугах у Німеччині можна цілий рік. Потрібно просто знати деякі хитрощі.

новини

Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.