У Польщі жінки масово покидають роботу

7 Грудень, 2016 - 17:17

150 тисяч жінок в Польщі залишили своє робоче місце після отримання соціальних виплат на виховання дітей в межах урядової програми "Родина 500+". Про це свідчать результати дослідження економічної активності людей, яке проводив Центральний статистичний офіс Польщі (GUS), пише vsetut.pl.

Згідно з результатами, які наводить GUS, з березня по вересень 2016 року кількість пасивних у професійному плані жінок збільшилась на 150 тисяч. Основною причиною пасивності на ринку праці вони називають "родинні обов'язки, пов'язані з утриманням дому".

Водночас зросла кількість осіб у віці 25-44 роки, які не працюють, а єдина група, в якій спала професійна активність - це жінки. Цікаво, що ці зміни настали саме у період доволі динамічного спаду рівня безробіття.

За словами Іґи Маґди з Інституту Структуральних Досліджень, жінки залишають свої робочі місця саме через програму "Родина 500+". Таку думку підтримує Януш Янковяк, головний економіст Польської Ради Бізнесу. Він наголосив, що досі була інформація лише про поодинокі випадки, коли жінки йшли з роботи через отримання соціальних виплат. Зараз, натомість, помітними стають зміни, які суперечать загальному ринковому тренду зменшення рівня безробіття.

Аналітики вважають, що є доволі зрозумілою ситуація, коли жінка заробляє мало грошей і покидає своє робоче місце на користь дітей, отримуючи при цьому соціальні виплати. Якщо така тенденція матиме лише тимчасовий характер, то не стане причиною великих змін на ринку праці. Водночас, якщо це явище лише прогресуватиме, то негативний його вплив жінки відчують на собі після виходу на пенсію, адже вони не отримуватимуть гідних виплат через брак трудового стажу.

Реклама

Читайте також:

тема

Актуальне порівняння німецьких підприємств на інтернет-платформі Kununu показало, на яких підприємствах співробітники задоволені своєю зарплатою. За результатами дослідження стал
Економити на товарах та послугах у Німеччині можна цілий рік. Потрібно просто знати деякі хитрощі.

новини

Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.