Україна в центрі Любліна: у Польщі триває грандіозний фестиваль

19 Листопад, 2016 - 11:00

Концерт гурту Vivienne Mort, виставки світлин, покази фільмів, зустрічі з митцями, майстер-класи традиційного рукоділля наповнюють програму фестивалю «Україна в центрі Любліна», що розпочався вчора, 18 листопада.

Це вже дев’ятий фестиваль, організований люблінським Фондом духовної культуру прикордоння, що покликаний об’єднувати поляків та українців, пише Польське радіо.

«Ми хочемо показати мешканцям Любліна цікаві явища в сучасній українській культурі, те, що нині найбільш популярне, переконати їх, що з цією культурою варто знайомитися», - відзначила співорганізаторка заходу Анна Тимєц.

«Фестиваль виник як спільна ініціатива польських та українських студентів у Любліні. Захід став дуже популярним. На культурні і мистецькі події приходять як українці, так і поляки. Приїжджають також гості з інших міст. Там панує дуже добра атмосфера», - сказала вона.

На фестивалі виступає популярний український музичний інді-рок-гурт «Vivienne Mort» з Києва. Також - концерт відомого за межами України дуету ді-джеїв стилю драм-н-бейс Derrick & Tonika.

Члени люблінської Незалежної мистецької платформи «TransDramaticum» запрошують на читання-перформанс сучасної п’єси молодого українського драматурга Павла Ар’є «На початку і наприкінці часів». Це історія родини з околиць Чорнобиля. Крізь її призму автор показує масштаби трагедії, спричиненої катастрофою на ЧАЕС.

Для молоді, котра навчається в гімназіях та ліцеях, підготували конкурс знань про Україну під гаслом «Україна – terra (in)cognita». Фестиваль завершиться в неділю, 20 листопада.

Нагадаємо, у Гданську розпочався Український тиждень.

Реклама

Читайте також:

тема

Актуальне порівняння німецьких підприємств на інтернет-платформі Kununu показало, на яких підприємствах співробітники задоволені своєю зарплатою. За результатами дослідження стал
Економити на товарах та послугах у Німеччині можна цілий рік. Потрібно просто знати деякі хитрощі.

новини

Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.