Німеччині не вистачає кваліфікованих робітників: запрошують іммігрантів з-за меж ЄС

17 Листопад, 2016 - 20:00

Німеччина, незважаючи на великий приплив мігрантів, відчуває гостру нестачу в кваліфікованій робочій силі. Новий законопроект спрямований на залучення до Німеччини саме таких іммігрантів з-за меж ЄС, пише Immigrant.today.

У Німеччині на ринку праці спостерігається серйозна диспропорція. Економісти попереджають, що протягом найближчих 10 років 10 000 000 позицій на ринку праці не зможуть бути заповнені без міграції. У світлі таких невтішних прогнозів 6 листопада 2016 року соціал-демократи Німеччини (СДПН) опублікували проект нового закону про імміграцію. Він покликаний дати можливість людям з-за меж ЄС подавати заявку на проживання в Німеччині на підставі їх кваліфікації та сімейних відносин. В його основу покладена канадська система балів за певні пункти.

Томас Оперманн, лідер соціал-демократів у Бундестазі, сказав, що новий законопроект буде оцінювати потенційних іммігрантів з точки зору віку, освіти, досвіду роботи, знання мови і здатності інтегруватися в німецьке суспільство.

Максимально можлива кількість балів, яку може набрати іноземний заявник, - 100 балів. Передбачається, що випускники університетів повинні набрати принаймні 65 балів, щоб мати шанс отримання посвідки на проживання.

У проекті закону наводиться такий приклад: "25-річний інженер з Індії, який має ступінь магістра, розмовляє німецькою та англійською мовами, і вже отримав пропозицію про роботу отримає 75 балів".

Особи, які отримали візи, будуть мати можливість привезти з собою найближчих родичів. Однак вони матимуть обмежені можливості по базовому соціальному захисту населення протягом перших п'яти років проживання в Німеччині. Новий закон не вплине на діючі закони про надання притулку.

"Політично переслідувані люди будуть як і раніше мати право клопотати про надання притулку. Бажання отримати роботу не є підставою для надання притулку", - йдеться в доповіді.

Передбачається, що Бундестаг буде щорічно встановлювати імміграційні квоти. У законопроекті в перший рік після набрання ним чинності передбачена квота в 25 000 чоловік. Oперманн заявив, що його партія ставить собі за мету прийняти новий закон, який регулює міграцію кваліфікованих працівників з-за меж Європейського Союзу, до національних виборів, які відбудуться у вересні 2017 року.

Нагадаємо, кількість злочинних імміграційних кланів у Німеччині зростає.

Реклама

Читайте також:

тема

Актуальне порівняння німецьких підприємств на інтернет-платформі Kununu показало, на яких підприємствах співробітники задоволені своєю зарплатою. За результатами дослідження стал
Економити на товарах та послугах у Німеччині можна цілий рік. Потрібно просто знати деякі хитрощі.

новини

13:35
Uber оголосив про припинення роботи в Барселоні.
13:24
Витік газу стався у квартирі багатоповерхового будинку. Загинуло семеро людей.
22:58
У трьох штатах через негоду оголосили режим надзвичайного стану.
20:25
Одна людина загинула, ще 6 дістали поранення.
20:19
На узбережжі Франції знайшли декілька подушок від сидінь літака Piper Malibu, який зник над Ла-Маншем 22 січня.
17:35
Американський регулятор навряд чи ризикне підвищити ключову ставку.
07:57
У Північній Ірландії ураган "Доріс" став причиною отриманих ушкоджень декількох дерев на алеї, де знімали відомий серіал "Гра престолів".
07:36
Відео, на якому видно момент вибуху в житловому будинку у Гаазі, що стався в неділю, 27 січня, з'явилося в Інтернет.
07:12
У китайській провінції Хунань стратили чоловіка, якого засудили за вбивство 15 осіб.
00:48
Директор Нацрозвідки США Ден Коутс у вівторок, 29 січня, заявив, що напружені відносини між Вірменією та Азербайджаном через ситуацію навколо Нагірного Карабаху здатні стати причиною великомасштабного конфлікту, до якого може бути залучена і Росія.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.