Ажіотаж навколо запрошень на роботу до Польщі зростає

9 Листопад, 2016 - 19:04

Вже менше ніж через два місяці, з 1 січня 2017 року, ввійдуть в дію нові правила працевлаштування для іноземців (українців) в Польщі. Нововведення полягають у тому, що з початку наступного року запрошення від роботодавців вже не видаватимуться, а підставою для того, щоб отримати робочу візу до Польщі, буде лише дозвіл від повітового старости чи воєводи. Видаватиметься такий дозвіл на 8 місяців (у разі виконання сезонних робіт) або на 6 місяців (якщо бажана робота в Польщі не пов`язана із сільським господарством чи туризмом), пише vsetutpl.

Основна причина нових правил працевлаштування в Польщі для іноземців – директива ЄС, яка  покликана врегулювати кількість трудових мігрантів в межах Шенген зони та звести до мінімуму можливість махінацій на ринку праці в Польщі.

Українці – ось хто очолює рейтинг іноземних працівників в Польщі. Саме тому зміни до польського законодавства у сфері працевлаштування іноземців дуже турбують наших співгромадян. Адже серед тих, хто шукає підзаробітку в цій країні, їх найбільше – 95%.  Така кількість українських заробітчан здебільшого мотивована рівнем зарплат в Польщі. Зараз люди бояться нової процедури прийняття на роботу в Польщі, адже повний її механізм ще невідомий. Тому усі бажаючі працювати у західних сусідів намагаються встигнути отримати робочу візу в Польщу до 1 січня 2017 року, поки ще діють старі правила і подати документи в Консульство Польщі чи ППВА на робочу візу можна на підставі усім відомого запрошення від польського роботодавця.

В зв`язку з цим, з часу оголошення про введення нових правил працевлаштування, поляки реєструють у себе рекордну кількість бажаючих отримати запрошення на роботу в Польщу. Проілюструємо це останніми даними їхніх PUP (powiatowy urząd pracy). В Познані за місяць аж 4 тисячі роботодавців заявили про намір прийняти на роботу іноземця (зазвичай таких не більше 3-х тисяч). В Бидгощі станом на листопад 2016 року охочих взяти на роботу іноземців було більше (22 тисячі), аніж за цілий 2015 рік (19 тисяч), і їх кількість росте, незважаючи на те, що сезонні роботи позаду. Така сама ситуація і в Гданську – 20 тисяч запрошень для іноземців видано до листопада 2016 року у порівнянні із 11-ма тисячами за весь 2015 рік.

Такий ажіотаж пояснити просто: для українців та інших іноземців це  останній шанс отримати робочу польську візу за звичною їм процедурою, до того ж, отримати запрошення на роботу в Польщу напряму від роботодавця можна набагато простіше і швидше.

Вигідно це і польським роботодавцям, які зацікавлені в працівниках з України, адже після 1 січня 2017 року кожне прохання до повітового старости про працевлаштування іноземця коштуватиме їм 30 злотих. А існують польські роботодавці, у яких працює 100, 200, навіть 500 іноземців. Тому набрати на роботу українців буде вже не так вигідно, як колись. До того ж, староста залишає за собою право відмовити у наданні запрошення, навіть якщо гроші були сплачені.

Крім того, процедура надання дозволу на роботу в Польщі старостою з 1 січня 2017 року ще не чітко визначена. До кінця не зрозуміло, як працюватиме вона на усіх етапах. Побоюючись заплутаних схем та зайвих формальностей, і українці, що бажають працювати в Польщі, і польські роботодавці, прагнуть максимально скористатися часом, що залишився до початку нового року.

Нагадаємо, у Польщі скасовують пенсійну реформу.

Реклама

Читайте також:

тема

Актуальне порівняння німецьких підприємств на інтернет-платформі Kununu показало, на яких підприємствах співробітники задоволені своєю зарплатою. За результатами дослідження стал
Економити на товарах та послугах у Німеччині можна цілий рік. Потрібно просто знати деякі хитрощі.

новини

07:56
В КНР закликають США скасувати ордер на арешт фінансового директора Huawei.
07:22
Ним стала Олександра Хичій.
22:46
Явка на перші позачергові парламентські вибори у Вірменії станом на 20:00 склала 48,63%.
21:27
В Ірані затримали співробітницю Університету Мельбурна, Австралія, за нібито спробу проникнути в іранські установи.
20:41
Потужний шторм в регіоні, який призвів до пошкодження ліній електропередач.
20:37
Президент Франції Еммануель Макрон на початку наступного тижня звернеться до народу у зв'язку із масовими антиурядовими протестами та сутичками.
20:24
Сьогодні тисячі людей з банерами та прапорами вийшли на мітинг у Лондоні на підтримку виходу Великої Британії з Європейського союзу.
19:44
Британець Чарлі Роулі втрачає зір, має проблеми з серцем і переніс кілька інфарктів
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.