Українці Румунії у суді відстояли дуже важливе для них право

8 Листопад, 2016 - 18:44

Союз Українців Румунії (СУР) виграв судовий процес що дозволяє українській громаді в цій країні  брати участь у виборах до румунського Парламенту. Про це повідомляє Українська всесвітня координаційна рада.

Конституція Румунії передбачає депутатські місця для представників національних меншин у вищому законодавчому органі держави.  Українці в Румунії є третьою за чисельністю, після угорців та ромів, етнічною меншиною країни і вже 25 років мають свого депутата.

Водночас декілька місяців тому, Іваном Марочко, дотеперішнім  депутатом румунського парламенту, котрому не вдалось очолити СУР на останньому з’їзді – було інспіровано судовий процес, що позбавляв українську громаду парламентського мандату.

Критична ситуація, що склалась стала предметом гарячого обговорення на зустрічі активу СУР з Державним Секретарем МЗС Румунії Олександру Мікула, в присутності голови УВКР Михайла Ратушного та президента ЄКУ, члена угорського Парламенту Ярослави Хортяні, 29 жовтня ц.р. в Сигеті.

Про те, що світове українство очікує на правове й позитивне рішення в інтересах української громади Румунії данного питання,  ще раз наголосив,  в присутності міністрів закордонних справ України і Румунії і сотень учасників – голова Української Всесвітньої Координаційної Ради вже безпосередньо під час відкриття пам’ятника Тарасу Шевченку .

І ось сьогодні, за інформацією голови СУР, молодого юриста і безпосереднього учасника процесу Миколи Петрицького, суд виніс остаточне й справедливе рішення, що відновлює право української громади Румунії на обрання свого депутата до вищого законодавчого органу країни.

Фото: Корреспондент.net

Реклама

Читайте також:

тема

Актуальне порівняння німецьких підприємств на інтернет-платформі Kununu показало, на яких підприємствах співробітники задоволені своєю зарплатою. За результатами дослідження стал
Економити на товарах та послугах у Німеччині можна цілий рік. Потрібно просто знати деякі хитрощі.

новини

13:35
Uber оголосив про припинення роботи в Барселоні.
13:24
Витік газу стався у квартирі багатоповерхового будинку. Загинуло семеро людей.
22:58
У трьох штатах через негоду оголосили режим надзвичайного стану.
20:25
Одна людина загинула, ще 6 дістали поранення.
20:19
На узбережжі Франції знайшли декілька подушок від сидінь літака Piper Malibu, який зник над Ла-Маншем 22 січня.
17:35
Американський регулятор навряд чи ризикне підвищити ключову ставку.
07:57
У Північній Ірландії ураган "Доріс" став причиною отриманих ушкоджень декількох дерев на алеї, де знімали відомий серіал "Гра престолів".
07:36
Відео, на якому видно момент вибуху в житловому будинку у Гаазі, що стався в неділю, 27 січня, з'явилося в Інтернет.
07:12
У китайській провінції Хунань стратили чоловіка, якого засудили за вбивство 15 осіб.
00:48
Директор Нацрозвідки США Ден Коутс у вівторок, 29 січня, заявив, що напружені відносини між Вірменією та Азербайджаном через ситуацію навколо Нагірного Карабаху здатні стати причиною великомасштабного конфлікту, до якого може бути залучена і Росія.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.