Довіра до українців у поляків останнім часом зросла, — дослідження

20 Жовтень, 2016 - 13:07

Стереотипи та страх пов’язаний з геополітичною ситуацією впливають на те, як поляки дивляться на іноземців. Найкращу думку поляки висловлюють про громадян України, В’єтнаму, європейців, американців та канадців. Найбільш негативно вони налаштовані до арабів та африканців. Довіра до українців у поляків останнім часом зросла найбільше. Такими є висновки з рапорту Міжнародної організації з питань міграції, що стосується ставлення поляків до іноземців, передає Польське радіо.

Як зазначив Кшиштоф Хмєлєвський з центру Ipsos, серед поляків зменшилася довіра та відчуття культурного зв’язку з арабами та іноземцями з Африки. У поляків збільшилися також побоювання пов’язані з напливом іноземців до Польщі.

«Підґрунтям цього остраху є загроза пов’язана з відчуттям безпеки, це є також побоювання пов’язані з можливістю втратити місце праці. Інші побоювання мають теж ідеологічний фундамент: вони зв’язані з загрозами для нашої культури, нашої віри та релігії. Але передусім домінують побоювання, що стосуються загрози відчуття безпеки», — сказав експерт.

Анна Ростоцька з Міжнародної організації з питань міграції пояснює, що найбільше іноземців остерігаються ці особи, які інформацію про них отримують зі ЗМІ або від інших осіб. Найменше іммігрантів бояться ті, хто мав із ними безпосередній контакт.

«Дослідження показали також, що значно зросла кількість осіб, тих поляків, які цього року мали якийсь зв’язок з іноземцями. Минулого року це було приблизно 19%, тобто п’ята частина населення, натомість цього року, - це вже було 28%, тобто більше чверті», — сказала Ростоцька.

Поляки зустрічають іноземців найчастіше у місці свого проживання, в праці та в школі. Опитування у групі 1011 осіб було проведене у вересні шляхом безпосереднього опитування.

Нагадаємо, нещодавно ми писали про бюджет українського студента в Польщі: скільки коштують харчі, житло, одяг.

Реклама

Читайте також:

тема

Актуальне порівняння німецьких підприємств на інтернет-платформі Kununu показало, на яких підприємствах співробітники задоволені своєю зарплатою. За результатами дослідження стал
Економити на товарах та послугах у Німеччині можна цілий рік. Потрібно просто знати деякі хитрощі.

новини

Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.