"Без українців нам не обійтися", — у Польщі і далі бракує кваліфікованих кадрів

27 Вересень, 2016 - 10:24

41% польських працедаців має проблеми з пошуком  нових кадрів, найбільше працівників бракує сектору нових технологій, – пише польське видання Rzeczpospolita, передає Наш вибір.

Рівень безробіття у Польщі – 8,5% – є найнижчим від 25 років. І хоч ця інформація є оптимістичною для працівників, то працедавці мають клопіт, їм все важче знаходити нових робітників та утримувати старі добрі кадри. Порятунком для власників польських фірм можуть стати іммігранти, – пише газета «Rzeczpospolita».

Згідно з даними фірми «Work Service», 41% польських працедавців має проблеми зі знайденням нових кадрів. А як свідчать дослідження фірми «Hays», тільки у польському ІТ-секторі бракує 50 тис. інформатиків. Проблеми з пошуком нових рук до роботи зголошують також центри ВРО, – сьогодні у них працює 200 тис. поляків, тоді як інвестори за 5 років хотіли б розширити цю галузь у Польщі до 300 тис. працівників.

До проблем польських працедавців додається також… психологія. На ринку праці все більше представників покоління Y, які не виявляють такої лояльності, як старше покоління, налаштовані на швидкі прибутки та не визнають авторитетів.

Все більше фірм інвестує у промо-кампанії, які створюють їхній візерунок як привабливих працедавців. Однак, констатують рекрутери, це лише тимчасові «ліки». Єдиною надією залишають іммігранти з України, котрих, як пише видання, цього року до Польщі приїде навіть мільйон.

Або польські бізнесмени приймуть на роботу українців, або їхні фірми не зможуть відповідати викликам часу і ефективно виконувати намічені завдання, отже перестануть розвиватися, – підсумовує «Rzeczpospolita».

Як повідомляв СВІТUAпольські законодавці готують для українців сюрпризи.

Реклама

Читайте також:

тема

Актуальне порівняння німецьких підприємств на інтернет-платформі Kununu показало, на яких підприємствах співробітники задоволені своєю зарплатою. За результатами дослідження стал
Економити на товарах та послугах у Німеччині можна цілий рік. Потрібно просто знати деякі хитрощі.

новини

Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.