Які пенсії отримують українські емігранти

13 Вересень, 2016 - 13:27

23,7 млн грн отримали українські пенсіонери-емігранти від Пенсійного фонду України за шість місяців цьогоріч. 2015-го за кордон перерахували 48,7 млн грн, пише gazeta.ua.

— Українці, які виїжджають за кордон, можуть переводити в країну проживання свої пенсії. З Болгарією, Естонією, Литвою, Латвією, Іспанією, Португалією, Чехією, Словаччиною та Польщею укладений договір. Там пенсію виплачує Україна, — розповідає Микола Шамбір, перший заступник голови правління Пенсійного фонду України.

Пенсіонер повинен повідомити органи Пенсійного фонду про переїзд. Подати заяву про виплату пенсії за кордоном і документи, що підтверджують дозвіл на постійне проживання чи набуття громадянства.

— Виплати здійснюють щоквартально. Кошти перераховують у доларах чи євро, за офіційним курсом гривні. Витрати за переказ покриває Пенсійний фонд, — продовжує.

У країнах СНД процес оформлення виплат пенсіонерам-емігрантам ­інший.

— У Росії, Молдові, Узбекистані, Кир­гизстані й інших країнах СНД пенсії оформлюють, як і в Україні. Тобто подають в органи Пенсійного фонду необхідні документи. Пенсію нараховують за місцевим законодавством, — додає Шамбір.

Українську пенсію можна отримувати на картку, живучи за кордоном.

— Коли термін дії картки закінчиться, людина приїжджає в Україну. Продовжує її й далі отримує виплати. Це законно. Пенсійний фонд не має пов­новажень перевіряти місце проживання людини чи скасовувати виплати через переїзд, — говорить Роман Чумак, 31 рік, партнер юридичної компанії "Ареслекс".

Реклама

Читайте також:

тема

Актуальне порівняння німецьких підприємств на інтернет-платформі Kununu показало, на яких підприємствах співробітники задоволені своєю зарплатою. За результатами дослідження стал
Економити на товарах та послугах у Німеччині можна цілий рік. Потрібно просто знати деякі хитрощі.

новини

13:35
Uber оголосив про припинення роботи в Барселоні.
13:24
Витік газу стався у квартирі багатоповерхового будинку. Загинуло семеро людей.
22:58
У трьох штатах через негоду оголосили режим надзвичайного стану.
20:25
Одна людина загинула, ще 6 дістали поранення.
20:19
На узбережжі Франції знайшли декілька подушок від сидінь літака Piper Malibu, який зник над Ла-Маншем 22 січня.
17:35
Американський регулятор навряд чи ризикне підвищити ключову ставку.
07:57
У Північній Ірландії ураган "Доріс" став причиною отриманих ушкоджень декількох дерев на алеї, де знімали відомий серіал "Гра престолів".
07:36
Відео, на якому видно момент вибуху в житловому будинку у Гаазі, що стався в неділю, 27 січня, з'явилося в Інтернет.
07:12
У китайській провінції Хунань стратили чоловіка, якого засудили за вбивство 15 осіб.
00:48
Директор Нацрозвідки США Ден Коутс у вівторок, 29 січня, заявив, що напружені відносини між Вірменією та Азербайджаном через ситуацію навколо Нагірного Карабаху здатні стати причиною великомасштабного конфлікту, до якого може бути залучена і Росія.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.