Фініки, Сахара та "Зоряні війни": чим може похизуватися маленька африканська країна

...Коли в Українi погана погода (навiть за мiрками осенi), хочеться втекти кудись, де сонце, море i теплий пiсок. Один iз популярних варiантiв – Тунiс. Тут навiть у сiчнi, якщо вiрити синоптикам, +17–21, пише Експрес-онлайн.

Спочатку фiнiки, потiм – суп

Однi їдуть сюди заради екскурсiй iсторичними мiсцями (хай живе Карфаген!), iншi – заради таласотерапiї, ще хтось – по екзотику (Сахара, панове)... Я ж полетiв до Тунiсу по фiнiки. Нiчого не можу з собою вдiяти – це моя слабкiсть. В Українi купую їх постiйно та багато, вживаючи замiсть солодощiв. Медики запевняють, що з десяток фiнiкiв щодня достатньо для забезпечення органiзму магнiєм, сiркою, мiддю та ще бозна-чим. Крiм того, це знижує рiвень холестерину в кровi (отже, вам не загрожують серцево-судиннi недуги), й узагалi – фiнiки гальмують старiння. Навiть якби це було не так, я все одно їх би їв.

...I от я на базарi в Тунiсi (столиця називається так само, як країна). Без проблем знаходжу торговцiв фiнiками. Нiчого собi – тут такий вибiр! У нас я звик до двох сортiв, а тут – один, два, три, чотири... Причому деякi з них – на гiлцi.

"Такi фiнiки найкращi. Адже це гарантiя, що їх зiрвали просто з пальми, а не збирали з-пiд неї", – пiдказує менi гiд.

До речi, на фiнiковi пальми тут можна натрапити скрiзь, зокрема вздовж мiсцевих дорiг. Кожна з них дає до чвертi тонни плодiв! Тож не дивно, що ця культура – разом з оливками – одна з основних статей експорту країни. Тунiс входить до десятки свiтових постачальникiв фiнiкiв. Вiдтак саме їм тунiсцi завдячують надходженням "зелених" до країни.

Та мiсцевi жителi не тiльки годують пiвсвiту фiнiками (стверджуючи, що вони чи не найсолодшi), а й самi їх наминають.

"У нас зазвичай цi плоди їдять на десерт, а в Тунiсi досить часто перед основними стравами. Такi тут традицiї", – розповiдає наша колишня спiввiтчизниця Тетяна.

Повiї тут також є

...Жуючи купленi фiнiки, їду в передмiстя столицi – до Карфагена. Точнiше – того, що вiд нього залишилось. А залишилось таки небагато: руїни терм, амфiтеатру (колись тут, кажуть, збиралось майже 40 тисяч глядачiв!), якiсь колони, фундаменти тощо. Враження? Руїни – вони i є руїни. Проте туристи охоче роблять селфi на їх тлі: мовляв, я був у Карфегенi!

Натомiсть справдi кльовi фотки можна зробити в мiстi Ель-Джемi, де є знаменитий колiзей, зведений майже двi тисячi рокiв тому. Вiн реально вражає своєю величнiстю не менше, нiж римський. Тiльки арена має розмiр 138 на 114 метрiв! Ходи, блукай рiзними ярусами (можна спуститись навiть у пiдвали) та уявляй, як колись тут усе було, чувся рик левiв та долинав шум гладiаторських боїв.

"А ось тут, дивiться, – були спецiальнi стоки для кровi", – каже екскурсовод.

До слова, у цьому колiзеї, запевняють тi ж гiди, знiмали знаменитий голлiвудський фiльм "Гладiатор" iз Расселом Кроу. Взагалi кiношники давно полюбили Тунiс: тут тривали зйомки "Англiйського пацiєнта", "Iндiани Джонса: у пошуках втраченого ковчега" i навiть "Зоряних вiйн". Для останньої стрiчки режисер Джеймс Кемерон вибрав мiсцину мiж озером Шот-ель-Джерiд i Сахарою, яка стала батькiвщиною Скайвокерiв – планетою Татуїн. Пiсля зйомок, що були рiвно 40 рокiв тому, залишились декорацiї (зокрема, глинянi будиночки зi сферичними дахами). Подивитись на них i їдуть шанувальники "Зоряних вiйн" з усiх усюд. А заодно зробити фото в костюмах героїв, якi тут можна орендувати.

Ще один традицiйний маршрут для туристiв – мiсто Сус, що на березi Середземного моря. Любителi подихати пилюкою давнини можуть вiдвiдати Медiну з її фортечними мурами, мечетями, катакомбами тощо. Не сумнiваюся, що й тут щось знiмали: про життя шейхiв, Алi-бабу, гарем чи щось таке. До речi, у Сусi є свiй район "червоних лiхтарiв", хоча повiї (чоловiчої статi) чiпляються до жiночок i просто на вулицi...

Хочу у ванну

Найбiльша ж атракцiя для iноземцiв – екскурсiя в пустелю Сахару. Дорогою їм показують i оази (майже такi ж, як у казках), i солоне озеро, де червона вода, i возять на верблюдах.

Останнє, як на мене, не з приємних занять: сiдаєш на тварину, вона спочатку стає на заднi ноги – ти критично нахиляєшся вперед, потiм на переднi – падаєш назад. В обличчя вiє вiтер iз пiском, вiд якого не рятує навiть "арафатка", яку дає погонич i яка смердить його потом... Зате на фото твоя прогулянка на "кораблi пустелi" виглядає як щось справдi екзотичне.

Натомiсть магiчне враження справляють дюни, якi рухаються пiд дiєю того ж вiтру. Уявiть собi: ви їдете джипом по пустелi, а перед вами на асфальтовану дорогу хвилями накочується, точнiше – перекочується через неї, пiсок. До того не доводилося бачити таке явище нiколи!

...Зате яка радiсть, коли бозна о котрiй годинi ви нарештi приїжджаєте до готелю, що в пустелi Сахара. Заходите в розкiшний номер, набираєте ванну i, прихопивши пляшечку вина з мiнi-бару, плюхаєтесь у воду. Так i хочеться вигукнути... нi, не еврика, а життя – прекрасне!

Антон БIЛИЙ, Експрес-онлайн.

Головне фото: Turizm.ru.

Реклама

Читайте також:

тема

Актуальне порівняння німецьких підприємств на інтернет-платформі Kununu показало, на яких підприємствах співробітники задоволені своєю зарплатою. За результатами дослідження стал
Економити на товарах та послугах у Німеччині можна цілий рік. Потрібно просто знати деякі хитрощі.

новини

13:35
Uber оголосив про припинення роботи в Барселоні.
13:24
Витік газу стався у квартирі багатоповерхового будинку. Загинуло семеро людей.
22:58
У трьох штатах через негоду оголосили режим надзвичайного стану.
20:25
Одна людина загинула, ще 6 дістали поранення.
20:19
На узбережжі Франції знайшли декілька подушок від сидінь літака Piper Malibu, який зник над Ла-Маншем 22 січня.
17:35
Американський регулятор навряд чи ризикне підвищити ключову ставку.
07:57
У Північній Ірландії ураган "Доріс" став причиною отриманих ушкоджень декількох дерев на алеї, де знімали відомий серіал "Гра престолів".
07:36
Відео, на якому видно момент вибуху в житловому будинку у Гаазі, що стався в неділю, 27 січня, з'явилося в Інтернет.
07:12
У китайській провінції Хунань стратили чоловіка, якого засудили за вбивство 15 осіб.
00:48
Директор Нацрозвідки США Ден Коутс у вівторок, 29 січня, заявив, що напружені відносини між Вірменією та Азербайджаном через ситуацію навколо Нагірного Карабаху здатні стати причиною великомасштабного конфлікту, до якого може бути залучена і Росія.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.