Як отримати допомогу з безробіття в Італії

Домашні працівники, доглядальниці, няні та інші робітники сектору домашнього господарства мають право на економічну підтримку, передбачену Національним інститутом соціального захисту Італії (INPS), повідомляє Українська газета.

Вони можуть скористатися такими пільгами за умови виплати роботодавцями контрибутів INPS та дотримання інших умов, передбачених законом.

Умови отримання допомоги з безробіття

Допомогу з безробіття може отримати працівник, якого було звільнено роботодавцем, або ті, хто звільнився за власним бажанням із поважної причини (наприклад, несплата роботодавцем заробітної плати).

Якщо домашній працівник звільнився із особистих причин, він не матиме права на таку допомогу. Для отримання допомоги, за працівника протягом останніх чотирьох років має бути сплачено принаймні 13 тижнів контрибутів. Крім того, заявник повинен був працювати принаймні 30 робочих днів протягом дванадцяти місяців, що передували початку періоду безробіття.

Як отримати допомогу з безробіття

Передусім слід зареєструватися у Центрі зайнятості й підписати декларацію про негайне бажання знайти нове місце праці. Таким чином вам буде автоматично надано статус безробітного. Реєстрація також буде корисною в разі, якщо термін дозволу на проживання для роботи закінчується. Якщо нова робота вчасно не знайдеться, на основі реєстрації іноземець зможе оформити дозвіл на проживання з безробіття. Проте слід перевірити кількість сплачених контрибутів.

Це можна зробити у профспілках і патронатах, або самостійно за посиланням, ввівши ПІН-код, виданий INPS, у розділі "Verificare i propri contributi". Соціальна підтримка INPS сплачується лише тоді, коли в певні періоди часу були сплачені внески, встановлені законом, навіть якщо оплата проводилася різними роботодавцями.

Якщо вищезазначені умови було дотримано, безробітний має право на допомогу Нового соціального страхування зайнятості (NASpI). Якщо трудові стосунки завершилися до цієї дати, будуть застосовувати правила, які діяли попередньо (ASPI та miniAspI).

Як подати запит?

Заяву в INPS можна подати різними шляхами:

  • За посланням, за умови наявності пін-коду INPS;
  • Через профспілки та патронати (ця послуга надається безкоштовно);
  • Через контактний центр Inps.

Важливо!

Отримання допомоги з безробіття можливе лише за умови подачі заяви протягом шістдесяти днів з моменту закінчення трудових відносин. Після того, як цей термін сплив, працівник втрачає це право.

Головне фото: antikor.com.ua.

Реклама

Читайте також:

тема

Актуальне порівняння німецьких підприємств на інтернет-платформі Kununu показало, на яких підприємствах співробітники задоволені своєю зарплатою. За результатами дослідження стал
Економити на товарах та послугах у Німеччині можна цілий рік. Потрібно просто знати деякі хитрощі.

новини

16:28
Дружина спадкоємця британського престолу Чарльза Каміла зажадала розлучення.
16:08
Із Піднебесної надійшов перший тривожний "дзвіночок". Китайська економіка пожинає перші наслідки від торговельної війни зі США, пише Експрес-онлайн.
15:20
26-річна дівчина давно ввірвалася у світову еліту карате і штампує перемоги ' одну за одною. Цієї красивої білявки суперниці відверто бояться.
13:12
Суд заявив, що онлайн-видання публікувало образливий контент.
12:58
В МЗС зазначили, що позицію Росії «неодноразово роз'яснювали».
10:28
Відповідну заяву зробив держсекретар Майк Помпео
08:13
Про це заявив спеціальний представник США з питань України Курт Волкер.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.