Як отримати допомогу з безробіття в Італії

Домашні працівники, доглядальниці, няні та інші робітники сектору домашнього господарства мають право на економічну підтримку, передбачену Національним інститутом соціального захисту Італії (INPS), повідомляє Українська газета.

Вони можуть скористатися такими пільгами за умови виплати роботодавцями контрибутів INPS та дотримання інших умов, передбачених законом.

Умови отримання допомоги з безробіття

Допомогу з безробіття може отримати працівник, якого було звільнено роботодавцем, або ті, хто звільнився за власним бажанням із поважної причини (наприклад, несплата роботодавцем заробітної плати).

Якщо домашній працівник звільнився із особистих причин, він не матиме права на таку допомогу. Для отримання допомоги, за працівника протягом останніх чотирьох років має бути сплачено принаймні 13 тижнів контрибутів. Крім того, заявник повинен був працювати принаймні 30 робочих днів протягом дванадцяти місяців, що передували початку періоду безробіття.

Як отримати допомогу з безробіття

Передусім слід зареєструватися у Центрі зайнятості й підписати декларацію про негайне бажання знайти нове місце праці. Таким чином вам буде автоматично надано статус безробітного. Реєстрація також буде корисною в разі, якщо термін дозволу на проживання для роботи закінчується. Якщо нова робота вчасно не знайдеться, на основі реєстрації іноземець зможе оформити дозвіл на проживання з безробіття. Проте слід перевірити кількість сплачених контрибутів.

Це можна зробити у профспілках і патронатах, або самостійно за посиланням, ввівши ПІН-код, виданий INPS, у розділі "Verificare i propri contributi". Соціальна підтримка INPS сплачується лише тоді, коли в певні періоди часу були сплачені внески, встановлені законом, навіть якщо оплата проводилася різними роботодавцями.

Якщо вищезазначені умови було дотримано, безробітний має право на допомогу Нового соціального страхування зайнятості (NASpI). Якщо трудові стосунки завершилися до цієї дати, будуть застосовувати правила, які діяли попередньо (ASPI та miniAspI).

Як подати запит?

Заяву в INPS можна подати різними шляхами:

  • За посланням, за умови наявності пін-коду INPS;
  • Через профспілки та патронати (ця послуга надається безкоштовно);
  • Через контактний центр Inps.

Важливо!

Отримання допомоги з безробіття можливе лише за умови подачі заяви протягом шістдесяти днів з моменту закінчення трудових відносин. Після того, як цей термін сплив, працівник втрачає це право.

Головне фото: antikor.com.ua.

Реклама

Читайте також:

тема

Актуальне порівняння німецьких підприємств на інтернет-платформі Kununu показало, на яких підприємствах співробітники задоволені своєю зарплатою. За результатами дослідження стал
Економити на товарах та послугах у Німеччині можна цілий рік. Потрібно просто знати деякі хитрощі.

новини

13:35
Uber оголосив про припинення роботи в Барселоні.
13:24
Витік газу стався у квартирі багатоповерхового будинку. Загинуло семеро людей.
22:58
У трьох штатах через негоду оголосили режим надзвичайного стану.
20:25
Одна людина загинула, ще 6 дістали поранення.
20:19
На узбережжі Франції знайшли декілька подушок від сидінь літака Piper Malibu, який зник над Ла-Маншем 22 січня.
17:35
Американський регулятор навряд чи ризикне підвищити ключову ставку.
07:57
У Північній Ірландії ураган "Доріс" став причиною отриманих ушкоджень декількох дерев на алеї, де знімали відомий серіал "Гра престолів".
07:36
Відео, на якому видно момент вибуху в житловому будинку у Гаазі, що стався в неділю, 27 січня, з'явилося в Інтернет.
07:12
У китайській провінції Хунань стратили чоловіка, якого засудили за вбивство 15 осіб.
00:48
Директор Нацрозвідки США Ден Коутс у вівторок, 29 січня, заявив, що напружені відносини між Вірменією та Азербайджаном через ситуацію навколо Нагірного Карабаху здатні стати причиною великомасштабного конфлікту, до якого може бути залучена і Росія.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.