Там, де сходяться кордони трьох держав: Єврорегіон Маас-Рейн (ВІДЕО)

Цього року українці нарешті отримали можливість подорожувати Європою без віз. Здавалося б, кордони відкрито - сідаєш у авто (поїзд чи автобус) й прямуєш, куди забажаєш. Проте, на жаль, не все так райдужно, адже попри відкритість кордонів, вони досі існують. Коли ж потрапляєш "на той бік", то лишається лише дивуватися й за мапою перевіряти в якій ти країні, пише СВІТUA.

В країнах Європи давно забули - як це, вистоювати в черзі на кордоні, переживати, чи все гаразд із документами. Там давно не існує жодних бар'єрів. Люди живуть в одній країні, скупляються в іншій, працюють в третій. І для них це - норма.

А існують випадки, коли одне й те ж місто розташоване одразу в двох країнах й має кілька назв. Як, на приклад, німецький Герцогенрат, чи то пак голландський Керкраде. Тут межа, яку видно лише на мапі, проходить просто по автомобільній дорозі.

img_5950.jpg

Фото: Ілля Контішев.

А як вам інший "кордон", де між містами Ваальс в Голландії та Ваальзеквартіір в Німеччині межа проходить по пішохідному переходу?

Історія Мореснету

Та бувають випадки, коли в одному місті непомітно можуть зійтися й три кордони. І в Європі з цього навіть роблять туристичні атракції. Як, на приклад, на перетині кордонів Бельгії, Нідерландів та Німеччини у Арденських горах. Тут у місцині Ваальсерберґ, а тобто "Гори Ваальсу", потік туристів не припиняється цілий рік.

Наразі тут сходиться три кордони, проте у період між 1816 та 1920 роками поблизу Ваальсерберґу існувало ще одне квазі-державне утворення, так звана нейтральна земля Мореснет (або ж Морене, на французький лад).

З'явилась ця карликова країна площею близько трьох з половиною квадратних кілометрів внаслідок закінчення французької окупації цих територій 1816 року. Нідерланди та Пруссія не висували взаємних претензій щодо приналежності цього клаптика землі й вирішили питання дуже просто: виділили його у нейтральну територію зі спільним управлінням. 

1830 року, після здобуття Бельгією незалежності від Нідерландів, бельгійці перебрали спільне управління Мореснетом.

1859 року тут було встановлено муніципальну владу. Мешканці обрали до керівного складу десять осіб, на чолі ради також було обрано мера. Та не залежно від цього, на території Мореснету не існувало поліції, а населення не мало громадянства будь-якої держави.

Фото (2): masterok.livejournal.com.

Усіх мешканців цієї території на міжнародному рівні визначали як осіб без громадянства. При цьому в Мореснету були власні герб та прапор. Щоправда, їх не визнала жодна держава світу. Та й вимог таких самі "мореснетці" не висували.

Вже після Першої світової війни внаслідок підписання Версальського мирного договору 1919 року Мореснет відійшов до Бельгії, якій належить й по сьогодні.

Відео: Kontishev.in.ua.

Атракції для туристів

Сьогодні на місці зіткнення кордонів трьох держав неймовірна кількість туристів. Вони вишиковуються у черги, аби сфотографуватися на тлі трьох прапорів у місці сходження кордонів. Так само велика їх кількість прагне піднятися на вежу, розташовану тут же. З цієї вежі одночасно можна оглянути прикордонні території трьох держав й навіть побачити міста-сусіди у всіх трьох країнах.

Якщо дивитися на голландський бік, то можна побачити міста Вейлен, Мейнстреек та Хеерлен. З німецького боку вашому погляду відкриваються міста Аахен, Айфель та Вайсвайлер. Наймальовичіші краєвиди милують око зі сторони Бельгії. Тут ви побачите Арденські гори та вже згаданий Мореснет, а також міста Жамніш та Анрі-Шапель. 

img_6049.jpg

Варто також відзначити, що саме тут розташовано найвищу точку Нідерландів. Складає вона аж... 321 метр над рівнем моря!

Для туристів, які приїжджають сюди із дітьми, передбачено розвагу у вигляді мандрівки через лабіринт. Можна тут поласувати й традиційною кухнею одразу трьох країн чи порівняти смак німецького, голландського та бельгійського пива.

Єврорегіон

Загалом цю територію можна назвати центром так званого Єврорегіону Маас-Рейн. Це наддержавне утворення було засновано 1976 року. Об'єднує воно у собі териорії, розташовані у дельті злиття річок Маас та Рейн. Охоплює цей єврорегіон близько 11 тисяч квадратних метрів з населенням близько чотирьох мільйонів осіб.

img_6018.jpg

Фото (2): Ілля Контішев.

Від Німеччини до єврорегіону належить територія міста Аахен з околицями, від Нідерландів - голландський Лімбург, від Бельгії - провінція Льєж, німецькомовні комуни Бельгії та бельгійська частина Лімбургу.

Офіційними мовами усіх цих територій одночасно є голландська, французька та німецька. Серед регіональних мов виділяються також лімбурзька та валонська мови, а також ріпуарські діалекти.

Ілля КОНТІШЕВ, СВІТUA.

Головне фото: Ірина Шумахер.

Реклама

Читайте також:

тема

Актуальне порівняння німецьких підприємств на інтернет-платформі Kununu показало, на яких підприємствах співробітники задоволені своєю зарплатою. За результатами дослідження стал
Економити на товарах та послугах у Німеччині можна цілий рік. Потрібно просто знати деякі хитрощі.

новини

16:28
Дружина спадкоємця британського престолу Чарльза Каміла зажадала розлучення.
16:08
Із Піднебесної надійшов перший тривожний "дзвіночок". Китайська економіка пожинає перші наслідки від торговельної війни зі США, пише Експрес-онлайн.
15:20
26-річна дівчина давно ввірвалася у світову еліту карате і штампує перемоги ' одну за одною. Цієї красивої білявки суперниці відверто бояться.
13:12
Суд заявив, що онлайн-видання публікувало образливий контент.
12:58
В МЗС зазначили, що позицію Росії «неодноразово роз'яснювали».
10:28
Відповідну заяву зробив держсекретар Майк Помпео
08:13
Про це заявив спеціальний представник США з питань України Курт Волкер.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.