Там, де сходяться кордони трьох держав: Єврорегіон Маас-Рейн (ВІДЕО)

Цього року українці нарешті отримали можливість подорожувати Європою без віз. Здавалося б, кордони відкрито - сідаєш у авто (поїзд чи автобус) й прямуєш, куди забажаєш. Проте, на жаль, не все так райдужно, адже попри відкритість кордонів, вони досі існують. Коли ж потрапляєш "на той бік", то лишається лише дивуватися й за мапою перевіряти в якій ти країні, пише СВІТUA.

В країнах Європи давно забули - як це, вистоювати в черзі на кордоні, переживати, чи все гаразд із документами. Там давно не існує жодних бар'єрів. Люди живуть в одній країні, скупляються в іншій, працюють в третій. І для них це - норма.

А існують випадки, коли одне й те ж місто розташоване одразу в двох країнах й має кілька назв. Як, на приклад, німецький Герцогенрат, чи то пак голландський Керкраде. Тут межа, яку видно лише на мапі, проходить просто по автомобільній дорозі.

img_5950.jpg

Фото: Ілля Контішев.

А як вам інший "кордон", де між містами Ваальс в Голландії та Ваальзеквартіір в Німеччині межа проходить по пішохідному переходу?

Історія Мореснету

Та бувають випадки, коли в одному місті непомітно можуть зійтися й три кордони. І в Європі з цього навіть роблять туристичні атракції. Як, на приклад, на перетині кордонів Бельгії, Нідерландів та Німеччини у Арденських горах. Тут у місцині Ваальсерберґ, а тобто "Гори Ваальсу", потік туристів не припиняється цілий рік.

Наразі тут сходиться три кордони, проте у період між 1816 та 1920 роками поблизу Ваальсерберґу існувало ще одне квазі-державне утворення, так звана нейтральна земля Мореснет (або ж Морене, на французький лад).

З'явилась ця карликова країна площею близько трьох з половиною квадратних кілометрів внаслідок закінчення французької окупації цих територій 1816 року. Нідерланди та Пруссія не висували взаємних претензій щодо приналежності цього клаптика землі й вирішили питання дуже просто: виділили його у нейтральну територію зі спільним управлінням. 

1830 року, після здобуття Бельгією незалежності від Нідерландів, бельгійці перебрали спільне управління Мореснетом.

1859 року тут було встановлено муніципальну владу. Мешканці обрали до керівного складу десять осіб, на чолі ради також було обрано мера. Та не залежно від цього, на території Мореснету не існувало поліції, а населення не мало громадянства будь-якої держави.

Фото (2): masterok.livejournal.com.

Усіх мешканців цієї території на міжнародному рівні визначали як осіб без громадянства. При цьому в Мореснету були власні герб та прапор. Щоправда, їх не визнала жодна держава світу. Та й вимог таких самі "мореснетці" не висували.

Вже після Першої світової війни внаслідок підписання Версальського мирного договору 1919 року Мореснет відійшов до Бельгії, якій належить й по сьогодні.

Відео: Kontishev.in.ua.

Атракції для туристів

Сьогодні на місці зіткнення кордонів трьох держав неймовірна кількість туристів. Вони вишиковуються у черги, аби сфотографуватися на тлі трьох прапорів у місці сходження кордонів. Так само велика їх кількість прагне піднятися на вежу, розташовану тут же. З цієї вежі одночасно можна оглянути прикордонні території трьох держав й навіть побачити міста-сусіди у всіх трьох країнах.

Якщо дивитися на голландський бік, то можна побачити міста Вейлен, Мейнстреек та Хеерлен. З німецького боку вашому погляду відкриваються міста Аахен, Айфель та Вайсвайлер. Наймальовичіші краєвиди милують око зі сторони Бельгії. Тут ви побачите Арденські гори та вже згаданий Мореснет, а також міста Жамніш та Анрі-Шапель. 

img_6049.jpg

Варто також відзначити, що саме тут розташовано найвищу точку Нідерландів. Складає вона аж... 321 метр над рівнем моря!

Для туристів, які приїжджають сюди із дітьми, передбачено розвагу у вигляді мандрівки через лабіринт. Можна тут поласувати й традиційною кухнею одразу трьох країн чи порівняти смак німецького, голландського та бельгійського пива.

Єврорегіон

Загалом цю територію можна назвати центром так званого Єврорегіону Маас-Рейн. Це наддержавне утворення було засновано 1976 року. Об'єднує воно у собі териорії, розташовані у дельті злиття річок Маас та Рейн. Охоплює цей єврорегіон близько 11 тисяч квадратних метрів з населенням близько чотирьох мільйонів осіб.

img_6018.jpg

Фото (2): Ілля Контішев.

Від Німеччини до єврорегіону належить територія міста Аахен з околицями, від Нідерландів - голландський Лімбург, від Бельгії - провінція Льєж, німецькомовні комуни Бельгії та бельгійська частина Лімбургу.

Офіційними мовами усіх цих територій одночасно є голландська, французька та німецька. Серед регіональних мов виділяються також лімбурзька та валонська мови, а також ріпуарські діалекти.

Ілля КОНТІШЕВ, СВІТUA.

Головне фото: Ірина Шумахер.

Реклама

Читайте також:

тема

Актуальне порівняння німецьких підприємств на інтернет-платформі Kununu показало, на яких підприємствах співробітники задоволені своєю зарплатою. За результатами дослідження стал
Економити на товарах та послугах у Німеччині можна цілий рік. Потрібно просто знати деякі хитрощі.

новини

13:35
Uber оголосив про припинення роботи в Барселоні.
13:24
Витік газу стався у квартирі багатоповерхового будинку. Загинуло семеро людей.
22:58
У трьох штатах через негоду оголосили режим надзвичайного стану.
20:25
Одна людина загинула, ще 6 дістали поранення.
20:19
На узбережжі Франції знайшли декілька подушок від сидінь літака Piper Malibu, який зник над Ла-Маншем 22 січня.
17:35
Американський регулятор навряд чи ризикне підвищити ключову ставку.
07:57
У Північній Ірландії ураган "Доріс" став причиною отриманих ушкоджень декількох дерев на алеї, де знімали відомий серіал "Гра престолів".
07:36
Відео, на якому видно момент вибуху в житловому будинку у Гаазі, що стався в неділю, 27 січня, з'явилося в Інтернет.
07:12
У китайській провінції Хунань стратили чоловіка, якого засудили за вбивство 15 осіб.
00:48
Директор Нацрозвідки США Ден Коутс у вівторок, 29 січня, заявив, що напружені відносини між Вірменією та Азербайджаном через ситуацію навколо Нагірного Карабаху здатні стати причиною великомасштабного конфлікту, до якого може бути залучена і Росія.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.