Кількість українців, які хочуть виїхати за кордон, зростає: опитування

Кожен другий молодий українець хоче переїхати на постійне місце проживання за кордон. Про такі загрозливі тенденції свідчить дослідження "Динаміка міграційних настроїв українців", яке провела соціологічна група "Рейтинг", пише Експрес-онлайн.

Враховуючи запровадження безвізового режиму з Європейським Союзом, це ще більше насторожує. Так, сам по собі безвіз - туристичний і не передбачає права на працевлаштування українців, але він дуже спрощує українцям пошук роботи в ЄС. Крім того, деякі держави, зацікавлені в українських працівниках, фактично поширили дію безвізу і на трудових мігрантів.

- Порівняно з минулим роком кількість українців, які б хотіли переїхати за кордон на постійне місце проживання, зросла з 30 до 35 відсотків, - коментує заступник директора соціологічної групи "Рейтинг" Любомир Мисів. - Натомість 61 відсоток опитаних заявили, що не хотіли б виїжджати за кордон на постійне місце проживання.

Цікаво, що найбільше тих, хто хотів би змінити місце проживання, - серед мешканців західний областей - 41 відсоток. Водночас у інших регіонах цей відсоток приблизно однаковий і становить трохи більше як 30 відсотків.

Серед молоді (18-35 років) кількість тих, хто має бажання переїхати на постійне місце проживання за кордон, - 54 відсотки. Натомість серед старшого покоління таких лише 19 відсотків. Молодь дещо частіше за інших називає причинами бажання емігрувати брак роботи та можливостей для самореалізації в Україні, старші люди - відчуття небезпеки та погану медицину.

Трохи більше тих, хто висловлює бажання емігрувати, - серед осіб з вищою освітою та заможніших. Водночас слід звернути увагу, що серед людей, які вже працювали за кордоном, кількість потенційних мігрантів менша, ніж серед тих, хто тільки прагне знайти за кордоном роботу.

- Скільки ж українців нині хотіли б тільки тимчасово працювати за кордоном?

- Про це заявили 44 відсотки опитаних. Тут є істотна різниця у вікових категоріях: серед молоді тих, хоче знайти роботу за кордоном, - 68 відсотків, серед осіб середнього віку - 52 відсотки, а серед старших людей - 20 відсотків.

Молодь бажає реалізуватися в професії та здобути досвід у міжнародних компаніях, старші люди мріють про кращий соціальний захист. Цікаво, що ті, хто хоче працювати за кордоном, але ще там не були, причиною свого бажання назвали високий рівень зарплати. А ті, хто вже побував на заробітках, частіше покликалися на кращі умови праці.

- У яких саме країнах найбільше хочуть працювати українці?

- Найбільше у Німеччині - 37 відсотків, у Польщі - 26 відсотків і в США та Канаді - відповідно 22 і 21 відсоток. Також у Чехії, Італії, Великій Британії, Франції, Швеції, Ізраїлі, Іспанії та Нідерландах. Крім того, шість відсотків українців працювало б у Росії, таке бажання висловили здебільшого опитані на Сході України.

70 вісотків опитаних хочуть, щоби їхні діти чи внуки навчалися за кордоном. Найбільше - у Німеччині (34 відсотки). Велику Британію обрали 29 відсотків опитаних, а США - 25 відсотків.

І ще один цікавий нюанс - 35 відсотків українців хотіли б мати другий паспорт, тоді як дві третини опитаних заявили, що не хотіли б мати подвійного громадянства. Найбільше українці прагнуть громадянства країн ЄС.

Ірина ЛОПУХ, газета "Експрес".

Реклама

Читайте також:

тема

Актуальне порівняння німецьких підприємств на інтернет-платформі Kununu показало, на яких підприємствах співробітники задоволені своєю зарплатою. За результатами дослідження стал
Економити на товарах та послугах у Німеччині можна цілий рік. Потрібно просто знати деякі хитрощі.

новини

16:28
Дружина спадкоємця британського престолу Чарльза Каміла зажадала розлучення.
16:08
Із Піднебесної надійшов перший тривожний "дзвіночок". Китайська економіка пожинає перші наслідки від торговельної війни зі США, пише Експрес-онлайн.
15:20
26-річна дівчина давно ввірвалася у світову еліту карате і штампує перемоги ' одну за одною. Цієї красивої білявки суперниці відверто бояться.
13:12
Суд заявив, що онлайн-видання публікувало образливий контент.
12:58
В МЗС зазначили, що позицію Росії «неодноразово роз'яснювали».
10:28
Відповідну заяву зробив держсекретар Майк Помпео
08:13
Про це заявив спеціальний представник США з питань України Курт Волкер.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.