Як отримати соціальні виплати на дитину в Німеччині

В українців, які мешкають у Німеччині, подекуди виникають обґрунтовані запитання юридичного характеру щодо свого статусу, реалізації своїх прав та можливостей. Як влаштуватися на роботу, легалізувати свій статус, отримати соціальну допомогу? На ці та інші питання ми спробуємо відовісти в майбутному. Сьогодні ж СВІТUA разом із ukrainskagazeta.de пояснить, куди слід подати заявку на отримання допомоги на дитину, які для цього потрібні документи та якими будуть терміни очікування відповіді.

Як подати заяву

Заявки на отримання допомоги на дитину необхідно подавати особисто або через посередника, наприклад, поштою до Центру допомоги багатодітним родинам (Familienleistungen).

Заявки на отримання допомоги на дитину мають бути подані на спеціальних бланках, які можна отримати у відділенні Центру допомоги багатодітним родинам. Також їх можна завантажити за посиланням або тут.

Ви також можете подати заявку в Інтернеті, перейшовши за посиланням та надіслати її безпосередньо до Центру допомоги багатодітним родинам.

Зверніть увагу, що заяву на допомогу щодо неповнолітніх дітей подають батьки або опікуни. Після досягнення 18-річного віку й за умови повної правоздатності це може зробити сама дитина.

Які документи необхідні для подання заяви на отримання допомоги на дитину?

 1. Свідоцтво про шлюб та довідка про народження дитини в ЄС, якщо вони є дітьми, народженими в шлюбі. Якщо дитина народилася за межами Німеччини, необхідно мати свідоцтво про народження, перекладене німецькою мовою присяжним перекладачем.
 2. У випадку попереднього чи остаточного розлучення – судовий наказ, перекладений німецькою мовою присяжним перекладачем.
 3. Свідоцтво про спільну прописку родини в Україні з міської та комунальної установи (з перекладом, здійсненим присяжним перекладачем).
 4. Свідоцтво про реєстрацію в Німеччині (у випадку відсутності останньої німецької адреси).
 5. Копії посвідчення особи заявника та опікуна дитини.
 6. Сертифікат про неотримання допомоги в іншій країні ЄС (ROPS або MOPS).
 7. Виписку з податкової про сплачені податки (за кожний робочий період до чотирьох років).
 8. Свідоцтво про освіту дитини, якщо їй понад 18 років.
 9. Якщо опікунами дитини не є її батьки (наприклад, бабуся), потрібно надати сертифікат, в якому батьки заявляють, що мають свою дитину на утриманні. Цей документ повинен бути перекладено німецькою мовою.
 10. Останні податкові рішення Німеччини (Einkommensteuerbescheid).
 11. Якщо ви здійснюєте трудову діяльність в Німеччині – копія запису у Торговому реєстрі (Gewerberegister).

Скільки чекати на отримання допомоги?

Рішення про надання виплат зазвичай видається протягом 2–6 місяців. Цей час залежить від кількох факторів (наприклад, чи заявник подавав повні документи) та від того, наскільки швидко клієнт реагує на запити з німецького офісу.

Головне фото: www.vseodetyah.com.

Реклама

Читайте також:

тема

Мiлена Рудницька, доктор фiлософiї та голова Свiтового союзу українок, домоглася щоб справу Голодомору винесли на розгляд Лiги Нацiй та Мiжнародного Червоного Хреста, пише журнал
Аліна Процик - відома особа як серед українців, які живуть у Данії, так і серед самих данців, і не в останню чергу, – місцевих журналістів.

новини

Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.