Що треба знати українцям про працевлаштування у Канаді

Канаду вважають одним з найбільш популярних напрямків для трудової міграції в світі. Крім того, у цій країні сформувалася дуже сильна українська діаспора, що істотно зменшує кількість проблем з адаптацією, пише hyser.

Щороку сотні тисяч людей з різних країн світу намагаються потрапити в Канаду і отримати посвідку на проживання, а в перспективі - канадське громадянство.

Канадська економіка розвивається за рахунок вдалого географічного розташування країни біля США, багатих запасів природних ресурсів, великій території, виходу відразу до трьох океанів і багатьох інших факторів. Це сприяло тому, що рівень життя в країні став одним з найвищих у світі.

Українці можуть реально розраховувати на роботу в Канаді, тим більше, що в країні діє безліч імміграційних програм. Але разом з тим далеко не завжди іноземці можуть претендувати на робочі місця. Перш за все шанс на працевлаштування мають люди, професія яких належить до списку дефіцитних. Як правило, Канада відкриває свій ринок праці для іноземних фахівців тільки в тому випадку, якщо на вакансію не відгукнуться місцеві жителі.

Поговорімо більш детально про особливості працевлаштування в Канаді, доступні вакансії, зарплати і способи пошуку роботи.

Особливості працевлаштування в Канаді

Усі фото: hyser

Перш за все, варто відзначити, що на канадському ринку праці спостерігається жорстка конкуренція, як з місцевими жителями, так і з представниками інших країн. Примітно, що в Канаді тільки 30% громадян є етнічними канадцями. Приблизно 20% - це вихідці з Англії, 15,5% - з Франції, 14,4% - з Шотландії, 13,8% - з Ірландії, 4,5% - з Німеччини.

Станом на початок 2017 року чисельність населення Канади становила 35,4 млн осіб. Безробіття в країні знаходиться на рівні близько 7%.

Як і інші розвинені країни, Канада в першу чергу зацікавлена ​​в працевлаштуванні власних громадян. Тому, перед тим як спробувати знайти роботу в Канаді, слід уважно вивчити місцевий ринок праці і зрозуміти вимоги до іноземних співробітників.

Перш за все, іноземцю потрібно знайти канадського роботодавця, який погодиться взяти його на роботу. Для цього необхідно оформити трудовому мігранту спеціальний дозвіл на роботу і пройти інші бюрократичні процедури.

Пошук роботи варто починати з великих і економічно розвинених міст - Ванкувера, Монреаля і Торонто. Тут низький рівень безробіття і велика кількість вакансій.

Дуже велику роль відіграє знання англійської мови . У деяких регіонах, наприклад в провінції Квебек, необхідно знати французьку. Працевлаштуватися в Канаді без знання хоча б однієї з цих мов дуже складно.

Погоджуйтеся тільки на офіційне працевлаштування. Незважаючи на те, що для нелегальної роботи часто навіть не потрібно знання мови, це величезний ризик для трудового мігранта. Вас можуть просто депортувати з країни, заборонивши в'їжджати на її територію.

Об'єктивно оціните свою кваліфікацію і навички. У Канаді котируються тільки досвідчені фахівці. Важливу роль відіграє також освіту. Великою перевагою буде наявність диплома канадського, американського чи британського вузу.

У Канаді існують спеціальні програми для іноземців, охочих тут працевлаштуватися. Це, мабуть, найлегший і найдоступніший спосіб працевлаштування в країні.

Найпопулярнішими є такі програми, як:

Canadian Experience Class

Federal Skilled Trades

Federal Skilled Worker

Для отримання роботи в Канаді необхідно виконати декілька формальних вимог. Наприклад, потрібно буде довести свою готовність виїхати з країни після завершення терміну дії дозволу на роботу.

Щоб отримати дозвіл на роботу, необхідно надати довідку про відсутність судимості, медичну довідку, а також довести, що у вас є достатня кількість коштів для проживання в Канаді на перших порах.

Якщо у влади виникнуть додаткові питання і вимоги до претендента, необхідно бути готовими до надання додаткових документів.

Відзначимо, що представникам деяких професій не потрібно отримувати дозвіл на роботу в Канаді. У цей список входять:

  • бізнесмени;
  • журналісти і репортери;
  • художники;
  • професійні спортсмени і тренери;
  • дипломатичні працівники;
  • релігійні діячі;
  • організатори міжнародних заходів в Канаді;
  • військовослужбовці інших держав.

Більш детальну інформацію про вимоги до претендентів та умови імміграції в Канаду ви можете знайти на офіційному урядовому порталі -  cic.gc.ca .

Актуальні вакансії і рівень оплати праці

Канадський ринок праці відрізняється диверсифікацією, а робоча сила - високим рівнем кваліфікації. Більшість жителів працює в сфері послуг - 70%. У промисловості зайнято 29% канадців, ще 1,6% працюють в аграрній галузі. У іноземців є шанс на працевлаштування в будівельній, транспортній, туристичній, аграрній галузях. Також можна знайти роботу в банківській секторі, торгівлі та сфері охорони здоров'я.

Середня зарплата в Канаді становить приблизно 3,8 тисяч доларів на місяць. В країні існує мінімальна зарплату, рівень якої в залежності від регіону коливається від 10,75 до 13 канадських доларів за годину.

Українцям є сенс шукати роботу серед дефіцитних професій. До таких на канадському ринку праці належать інженери-нафтовики, технічні фахівці, фінансові та банківські аналітики і медпрацівники.

Також вихідці з СНД можуть розраховувати на роботу зварювальником, каменярем, бетонщиком, покрівельником і водієм-далекобійником. Ще один поширений варіант - тимчасове працевлаштування в аграрній галузі. Також шанс працевлаштуватися є у соціальних працівників та представників некваліфікованих професій.

Чоловіки можуть влаштуватися охоронцем, барменом або кухарем. Жінки - знайти роботу доглядальницями, офіціантками, продавщицями, прибиральницями, покоївками, швачками або домробітницями. Представники обох статей мають можливість сезонного працевлаштування для збору фруктів і овочів. У перерахованих сферах платять 1,5-2 тисяч доларів на місяць.

Де шукати роботу в Канаді

Зараз існує багато способів знайти роботу за кордоном. Зазвичай найефективніший результат приносить одночасний пошук роботи за допомогою різних каналів. Велике значення має регіон, ситуація на ринку праці, ваша професія, знання мов, досвід і т.д.

Перед тим як шукати роботу в Канаді, слід переконатися, що ваша кваліфікація відповідає місцевим вимогам. Зробити це можна на порталі cicic.ca . Також зверніть увагу на те, що деякі професії в Канаді регулюється, а це означає, що вам доведеться отримувати спеціальну ліцензію.

Часто українці знаходять роботу в Канаді завдяки особистим зв'язкам і знайомствам. Як ми вже говорили, в країні проживає значна українська діаспора. Для початку варто поспілкуватися з канадськими іммігрантами і людьми, у яких є досвід роботи в місцевих компаніях.

Реклама

Читайте також:

тема

Актуальне порівняння німецьких підприємств на інтернет-платформі Kununu показало, на яких підприємствах співробітники задоволені своєю зарплатою. За результатами дослідження стал
Економити на товарах та послугах у Німеччині можна цілий рік. Потрібно просто знати деякі хитрощі.

новини

13:35
Uber оголосив про припинення роботи в Барселоні.
13:24
Витік газу стався у квартирі багатоповерхового будинку. Загинуло семеро людей.
22:58
У трьох штатах через негоду оголосили режим надзвичайного стану.
20:25
Одна людина загинула, ще 6 дістали поранення.
20:19
На узбережжі Франції знайшли декілька подушок від сидінь літака Piper Malibu, який зник над Ла-Маншем 22 січня.
17:35
Американський регулятор навряд чи ризикне підвищити ключову ставку.
07:57
У Північній Ірландії ураган "Доріс" став причиною отриманих ушкоджень декількох дерев на алеї, де знімали відомий серіал "Гра престолів".
07:36
Відео, на якому видно момент вибуху в житловому будинку у Гаазі, що стався в неділю, 27 січня, з'явилося в Інтернет.
07:12
У китайській провінції Хунань стратили чоловіка, якого засудили за вбивство 15 осіб.
00:48
Директор Нацрозвідки США Ден Коутс у вівторок, 29 січня, заявив, що напружені відносини між Вірменією та Азербайджаном через ситуацію навколо Нагірного Карабаху здатні стати причиною великомасштабного конфлікту, до якого може бути залучена і Росія.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.