10 найвеличніших готичних соборів Європи

Готичні собори це не культові споруди данвх готів, а храми, збудовані в готичному стилі архітектури. Цей архітектурний стиль з’явився у Франції в ХІІ столітті, він прийшов на зміну романському стилю, пише ВСВІТІ.

Готична архітектура поширилася на всю Західну Європу і продовжувала розвиватися аж до XVI століття. З приходом епохи Ренесансу готика стала втрачати своє значення. Найкраще готичний стиль проявився в архітектурі соборів, храмів та монастирів. Для готики характерні вузькі й високі башти, арки з загостреним верхом, колони, різнокольорові вітражні вікна та багато прикрашений фасад. Невід’ємною частиною готичного мистецтва є скульптура. Похмурі постаті горгулій та міфічних істот служили частою прикрасою на стінах. Поєднання вітражів, які переливаються всіма кольорами веселки, дивовижних візерунків та кам’яних статуй створюють неповторний ансамбль.

Готика охоплює різні твори мистецтва: живопис, фреску, вітраж, скульптуру, книжкову мініатюру і багато інших. Але, як уже було згадано, саме середньовічні собори Європи найповніше демонструють усю красу та велич готичного стилю. Про них й піде мова нижче.

Собор Святого Стефана. Відень, Австрія

Собор Святого Стефана, розташований у самому серці Відня, пережив багато воєн і сьогодні є символом свободи міста. Готичний собор стоїть на руїнах двох попередніх церков. Його будівництво було ініційовано в XIV столітті герцогом Австрії Рудольфом IV. А найпізнаваніша характеристика собору – черепичний дах із зображенням національного герба та герба міста Відня, була додана лише 1952 року.

Бургоський собор. Бургос, Іспанія

Кафедральний собор Бургоса – середньовічний собор в однойменному місті, присвячений Діві Марії. Він славиться своїми величезними розмірами й унікальною готичною архітектурою. Будівництво собору розпочалося 1221 року й після тривалої перерви у майже 200 років було завершене 1567 року. У 1919 році собор став місцем поховання національного героя Іспанії Родріго Діаса де Віварі та його дружини Хімени Діас.

Реймський собор. Реймс, Франція

Реймський собор є місцем, в якому були офіційно короновані численні французькі монархи. Він побудований на місці базиліки, де колись (приблизно 496 року) Святим Ремі було хрещено Глодвіґа I – одного з найбільших політиків свого часу. Будівництво собору було завершено наприкінці ХІІІ століття.

Міланський собор. Мілан, Італія

Великий і складний готичний собор на головній площі Мілана є однією з найвідоміших будівель в Європі. Це один з найбільших готичних соборів у світі. Будівництво почалося в 1386 році під заступництвом архієпископа Антоніо да Салуццо у пізньоготичному стилі, який був більш притаманним для Франції, ніж Італії . Минуло п’ять століть, перш ніж будівництво було завершено.

Севільський кафедральний собор. Севілья, Іспанія

Розташований на місці величної мечеті Альмохади, середньовічний собор було зведено, щоб продемонструвати силу та багатство Севільї після тривалого процесу Реконкісти. На момент завершення будівництва в XVI столітті він витіснив Собор Святої Софії як найбільший у світі. Будівельники використали деякі колони та елементи колишньої мечеті. Найбільш відома Хіральда – вежа з багатими візерунками й орнаментами, яка раніше служила мінаретом й була перетворена на дзвіницю.

Йоркський собор. Йорк, Англія

Один з двох найбільших готичних соборів у Північній Європі (поряд з Кьольнським собором у Німеччині). Йоркський собор височіє над горизонтом в однойменному старовинному місті й включає в себе всі етапи готичного архітектурного розвитку Англії. Будівництво будівлі було розпочато приблизно у 1230 й завершено в 1472 роках. Собор славиться найбільшими середньовічними віконними вітражами.

Собор Паризької Богоматері. Париж, Франція

Собор Паризької Богоматері – красивий католицький собор в четвертому окрузі Парижа. Будівництво, розпочате у 1163 році, було завершено лише 1345 року. Один з найвідоміших французьких готичних соборів, Нотр-Дам де Парі є чудовим прикладом французької готичної архітектури, скульптури та вітражів. Під час французької революції 1790-их років більша частина скульптур та скарбів були зруйновані та розграбовані. А 2 грудня 1804 року тут було короновано імператором Наполеона Бонапарта.

Кьольнський собор. Кьольн, Німеччина

Кьольнський собор є найвідомішим символом міста протягом багатьох століть. Його висота становить 157,4 метра. Знаменитий собор стоїть на місці, де ще в IV столітті було розташовано римський храм. Будівництво готичного собору почалося 1248 року й із перервами тривало понад 600 років. Собор присвячений святим Петру та Марії і є головним храмом Кьольнської архієпископії.

Собор Санта-Марія-дель-Фьоре. Флоренція, Італія

Започатковане ще 1296 року будівництво готичного собору було завершено лише 1436 року. Кафедральний собор Санта-Марія-дель-Фьоре є символом міста й однією з найкрасивіших будівель Флоренції. Особливої уваги заслуговують зовнішні стіни базиліки, облицьовані мармуровими панелями різних відтінків: зелені, білі, рожеві. Так само вражає величезна цегляна баня.

Шартрський собор. Шартр, Франція

Фото: vsviti.com.ua.

Шартрський собор розташовано в однойменному місті недалеко від Парижа. Його гідністю, крім того, що він являє собою один з найкращих зразків французької високої готики, є те, що він практично ідеально зберігся. Більшість оригінальних вітражів собору залишилися недоторканими, в той час, як архітектура бачила лише незначні зміни з початку ХІІІ століття.

Реклама

Читайте також:

тема

Актуальне порівняння німецьких підприємств на інтернет-платформі Kununu показало, на яких підприємствах співробітники задоволені своєю зарплатою. За результатами дослідження стал
Економити на товарах та послугах у Німеччині можна цілий рік. Потрібно просто знати деякі хитрощі.

новини

13:35
Uber оголосив про припинення роботи в Барселоні.
13:24
Витік газу стався у квартирі багатоповерхового будинку. Загинуло семеро людей.
22:58
У трьох штатах через негоду оголосили режим надзвичайного стану.
20:25
Одна людина загинула, ще 6 дістали поранення.
20:19
На узбережжі Франції знайшли декілька подушок від сидінь літака Piper Malibu, який зник над Ла-Маншем 22 січня.
17:35
Американський регулятор навряд чи ризикне підвищити ключову ставку.
07:57
У Північній Ірландії ураган "Доріс" став причиною отриманих ушкоджень декількох дерев на алеї, де знімали відомий серіал "Гра престолів".
07:36
Відео, на якому видно момент вибуху в житловому будинку у Гаазі, що стався в неділю, 27 січня, з'явилося в Інтернет.
07:12
У китайській провінції Хунань стратили чоловіка, якого засудили за вбивство 15 осіб.
00:48
Директор Нацрозвідки США Ден Коутс у вівторок, 29 січня, заявив, що напружені відносини між Вірменією та Азербайджаном через ситуацію навколо Нагірного Карабаху здатні стати причиною великомасштабного конфлікту, до якого може бути залучена і Росія.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.