Як маленький українець закохався у Країну вранішнього сонця

11-річний Олександр Перехрест із Драбова нещодавно відвідав Японію. Хлопчик посів третє місце в міжнародному конкурсі малюнків, який проводила автомобільна компанія "Тойота", повідомляють Вечірні Черкаси. Загалом Олександр надіслав п’ять  робіт, а приз здобув малюнок "Антирадіаційний автомобіль".

"Саша намалював автомобіль у вигляді равликів, які повзають і очищають довкілля, – розповідає Зореслава Перехрест, матір хлопчика. – У конкурсі він брав участь вже не вперше. Мав кілька перемог на загальнонаціональному рівні, а на міжнародному – ніяк не виходило.

Цього року в українському конкурсі був другим. Проте виявився третім у міжнародному. Подзвонили із київського офісу компанії. Сказали, що нас нагородили путівкою до Японії. Утрьох (Саша, я і батько) ми полетіли до німецького Франкфурта. Звідти – літаком до Токіо. Ще один переліт, Токіо-Нагоя, і ми в місті, де збудували перший у світі завод Тойота.

Нам вдалося відвідати цехи, де складають автомобілі. Дивилися на роботу конвеєра. Після зборки кожну випущену машину перевіряють півтори тисячі осіб. Лише тоді вона йде до покупця.

Були ми також в музеї автомобільного концерну. Бачили всі марки машин, які коли-небудь ним випускалися. Звідти поїхали швидкісним поїздом до Токіо. Замість контакту з рейками він рухається завдяки магнітній подушці. У Нагої й Токіо жили в 5-зіркових готелях. З токійського відкривався чудовий вид на океан і Токійську затоку.

Сашко мусив підтягнути свої знання в англійській мові, бо презентація і обов’язкове інтерв’ю відбувалося саме нею. Однак нам надали і перекладача. Він, щоправда, говорив російською, а не українською.

На церемонію нагородження вдягнули японський національний костюм юкату. Організатори зробили незабутньою культурну програму: катали на гіроскутерах, поїзді без машиністів, водили на екскурсію до величезного робота, розміром із 5-поверховий будинок. Дали гроші на закупи в магазинах. Саша накупляв солодощів друзям.

А ще дітей катали на дитячих автомобілях, які виготовляють перед тим, як запустити справжню модель у виробництво. В телефон установили гру, за допомогою якої можна конструювати автомобілі.

Вдалося нам й відвідати японські храми.

Коли минули п'ять днів й треба було повертатися додому, Саша заплакав. Так не хотів, щоби ця казка закінчувалася".

Реклама

Читайте також:

тема

Актуальне порівняння німецьких підприємств на інтернет-платформі Kununu показало, на яких підприємствах співробітники задоволені своєю зарплатою. За результатами дослідження стал
Економити на товарах та послугах у Німеччині можна цілий рік. Потрібно просто знати деякі хитрощі.

новини

Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.