20 найвищих водоспадів світу

Водоспади - це надзвичайні природні дива. А чим вони вищі, тим красивіші. Потоки води падають з небес, викликаючи непідробне захоплення та благоговіння. Портал ВСВІТІ опублікував 20 найвищих водоспадів світу.

Водоспад Анхель

Найвищим водоспадом у світі є водоспад Анхель у Венесуелі. Це також найвищий безперервний водоспад у світі. Розташоване в Боліварі диво природи викликає у відвідувачів захват. Приголомшливу красу цього місця можна лише відчути, але не описати словами. Також неможливо оцінити всю цю пишність за світлинами – все потрібно побачити своїми очима. Висота водоспаду Анхель складає 979 метри.

Водоспад Тугела

Цей складний сезонний водоспад є другим за висотою у світі. Він розташований в Південній Африці, в Королівському Національному парку Натала в області Квазулу-Натала. Водоспад Тугела славиться своєю мальовничою красою. Відвідавши його одного разу, ви вже ніколи не захочете покидати це місце. Під час подорожі в національний парк не забувайте також замовити сафарі на його території. Це неймовірний досвід, який запам’ятається назавжди. Висота водоспаду Тугела в сезон дощів становить 947 метрів.

Водоспад Три Сестри

Водоспад під назвою Катаратас лас-Трес Ерманас розташований в Перу. У вільному перекладі з іспанської мови назва перекладається як Три Сестри. Це найвищий водоспад у Перу і один з найвищих у світі. Він розташований в Національному парку Отіші. Три сестри – це трирівневий водоспад з трьома секціями, звідки й походить його назва. Він розташований у віддаленому регіоні Аякучо, куди не так легко дістатися відвідувачам. Висота водоспаду складає 914 метрів.

Водоспад Олупена

Четвертий за висотою у світі й перший на Гаваях водоспад Олупена є унікальним за своєю суттю. Це місце люблять відвідувати численні мандрівники, фотографи і навіть туристи. Він розташований на гавайському острові Молокаї. Хоча Алуп не приваблює стільки ж туристів, скільки Ніагара або Вікторія, він не менш вражаючий і гігантський. Висота Олупена становить 900 метрів.

Катарата Умбілла

Розташований біля міста Кіспіс водоспад Катарата Умбілла є п’ятим за висотою у світі. На туристів він має гіпнотичний вплив, а місцеві мешканці навіть говорять про прокляття водоспаду. Крім того, є безліч менших водоспадів навколо цього місця, які роблять його ідеальним для експедиції в Перу. Якщо у вас достатня фізична підготовка, то сміливо збирайтеся в дорогу і підкорюйте природну красу цієї країни. Висота Катарата Умбілла становить 895 метрів.

Водоспад Віннуфоссен

Якщо Ви плануєте здійснити подорож до Норвегії, то цей водоспад є однією з найвизначніших пам’яток країни. Він розташований на сході села Сунндалсера і впадає в річку Дріва біля села Гоельсанд. Цей водоспад бере свій початок у льодовику Віннубрін. Віннуфоссен є одним з найвищих у всій Європі, а мальовнича краса навколишніх сіл є лише додатковою причиною вирушити сюди в подорож. Висота водоспаду складає 860 метрів.

Водоспад Балайфоссен

Не секрет, що більшість найкрасивіших водоспадів світу розташовані в Норвегії. Не став винятком і високий водоспад Балайфоссен. Він красується за 6 кілометрів від Оса і цілком заслуговує відвідування. Водоспад розташований на східному боці фьорда Оса в муніципалітеті Ульвік і відомий своєю містично-чарівної аурою. Ви можете оселитися в одному з сусідніх селищ і провести тут одну з найприємніших подорожей у житті. Висота водоспаду складає 849 метрів.

Пуукаоку

Ще один знаменитий водоспад на Гаваях, Пуукаоку є одним з найменш досліджуваних та недооціненим, але все ж це один із найкрасивіших водоспадів у світі. Швидкий пошук в інтернеті видасть тисячі гіпнотичних фотографій, які можуть змусити вас пакувати валізи й летіти на Гаваї просто зараз. На Гаваях є все необхідне для чудового відпочинку, але не забудьте відвідати Пуукаоку висотою 840 метрів.

Джеймс Брюс

Найвищий водоспад на північноамериканському континенті і дев’ятий за висотою у світі, Джеймс Брюс розташований у провінційному парку Принцеси Луїзи. Це одна з найважливіших пам’яток в Британській Колумбії і справжня насолода для очей. Водоспад є повноводним протягом усього року і розділений на два паралельні потоки. Завдяки численним пішохідним стежкам ви можете подорожувати пішки лісом. Якщо ви хочете отримати оригінальний досвід подорожі в Канаді, не пропускайте це диво природи й навколишній ліс. Висота водоспаду Джеймс Брюс становить 840 метрів.

Водоспад Браун

Розташований над Даубтфул Саунд водоспад Браун є частиною національного парку Фьордланд у Новій Зеландії. Він бере свій початок в джерелі озера Браун і є одним з найвищих водоспадів у Новій Зеландії. Водоспад отримав свою назву на честь фотографа Віктора Карлайла Брауна, який виявив не тільки озеро, а й водоспади. Сьогодні Браун є видатним туристичним місцем в Новій Зеландії. Біорізноманіття флори і фауни біля цього водоспаду робить його ще більш мальовничим. Це одна з додаткових переваг подорожі в область Даубтфул Саунд. Висота водоспаду складає 836 метрів.

Струпенфоссен

Цей водоспад є одним з найвищих у Норвегії, а також одним з найбільш унікальних водоспадів в країні. Форма водоспаду така незвичайна, що створюється враження, ніби безліч водоспадів об’єдналися в єдиний потік води. Струпенфоссен став справжнім магнітом для фотографів зі всього світу. Проте, це не єдина причина поїхати до Норвегії цьогоріч. Серед інших природних чудес країни - Північне сяйво і низка інших високих водоспадів. Висота Струпенфоссена становить 819 метрів.

Рамнефьєллсфоссен

У той час, як водоспад Рамнефьєллсфоссен неофіційно називають третім за висотою у світі, насправді він є дванадцятим у нашому списку. Розташований на горі Рамнефьєллбрін в селах Лоен і Олден водопад живиться льодовиком Рамнефьєллбрін. До Рамнефьєллсфоссен можна дістатися як на човні, так і пішки. Туристи можуть розташуватися табором і подорожувати пішки в мальовничих околицях цього водоспаду. Крім того, він один з небагатьох, які не використовувалися для виробництва гідроелектроенергії. Туристичний потік у ці краї не вичерпується протягом усього року. Висота водоспаду: 818 метрів.

Водоспад Вайхілау

Розташований в Долині Вайману водоспад є третім найвищим на Гаваях і тринадцятим за висотою в світі. Водоспад нагадує кінський хвіст і є видатною пам’яткою Гаваїв. Як прийнято вважати, до деяких найкращих водоспадів світу неможливо дістатися пішки й Вайхілау є живим доказом цього твердження. Проте, коротка мандрівка на човні сусідньою річкою відкриє вам захоплюючий вид величного водоспаду. Висота Вайхілау на Гаваях – 792 метри.

Колоніал Крік

Вважається найвищим водоспадом в континентальних Сполучених Штатах Америки. Колоніал Крік розташований в графстві Вотком. Будучи головною визначною пам’яткою регіону, водоспад Колоніал Крік також відомий безліччю пішохідних стежок і відмінними можливостями для кемпінгу. Якщо ви любитель походів, то безперечно повинні відвідати це місце хоча б раз у житті. Тут можна безкінечно насолоджуватись містичною красою водоспадів, які освіжають розум і омолоджують тіло. Висота Колоніал Крик: 787 метрів.

Монгефоссен

Водоспад Монгефоссен розташований в муніципалітеті Раума графства Мьоре-ог-Ромсдал. Монгефоссен красується біля річки Раума й активно використовується для вироблення електроенергії. Внаслідок цього потік води протягом літнього сезону значно зменшується. Розглянути цей гарний водоспад можна під час поїздки на поїзді з села Флатмарк в Марстейн на північному боці. Якщо ви любите високі водоспади – обов’язково зробіть Норвегію своїм наступним місцем призначення і насолоджуйтеся красою природи на повну. Висота: 772 метри.

Катарата Гокта

Повноводний водоспад Катарата Гокта з двома каскадами розташований в Перу і є 16-м за висотою водоспадом у світі. Цей водоспад був відкритий лише минулого десятиліття німецьким дослідником Стефаном Зімендорффом, хоча його можна легко помітити й почути на відстані в кілька кілометрів. Нещодавно за 10 кілометрів від водоспаду було зведено невеликий готель. Він дозволяє туристам залишатися поруч з водоспадом і смакувати його красу під час свого перебування. Мандрівники можуть також підкорювати мальовничі вершини навколо цього водоспаду. Висота водоспаду Катарата Гокта становить 771 метр.

Водоспад Мутаразі

Найвищий водоспад у Зімбабве і другий за висотою в Африці, Мутаразі є одним з найвідоміших чудес природи в світі. Цей водоспад був насправді п’ятнадцятим за висотою в світі до 2002 року, але потім його висота зменшилася. Розташований в Національному парку Ньянга у нагір’ї Істер-Гайлендс водоспад є найпопулярнішою пам’яткою. Під час подорожі ви можете зупинитися в одному з сусідніх будинків, де будете насолоджуватися громоподібним ревінням падаючої з висоти в 762 метри води.

Кьєльфоссен

Ще один з найвищих водоспадів в Норвегії, Кьєльфоссен розташований поруч із селом Гудванген. Він складається з трьох водоспадів, найбільшим з яких є розташований ліворуч Стор Кьєльфоссен. Середній називають Вєтле Кьєльфоссен, а найменший з них відомий як Нерьой-Фьйорд. Це вкрай популярна пам’ятка, яку намагаються відвідати більшість подорожуючих Норвегією туристів. Якщо ви перебуваєте в Норвегії під час відпустки, не пропустіть нагоду познайомитися з цим красивим дивом природи. Кьєльфоссен досягає висоти в 754 метри.

Водоспад Йоганнесбург

Безліч невеликих водних потоків спадають з гори Йоганнесбург. Однак однойменний водоспад перевершує їх буквально за всіма параметрами. Перш за все, Йоганнесбург входить в топ-20 найвищих водоспадів світу. По-друге, обсяг води в ньому перевершує інші водоспади поблизу. Водоспад також відомий збільшенням потоку протягом весняного і осіннього сезонів. Хоча це і не найбільша пам’ятка в області, воно все ще заслуговує відвідування. Туристам пропонується комплексна екскурсія усіма водоспадами гори Йоганнесбург. Висота: 751 метр.

Йосеміт-Фоллс

Фото: vsviti.com.ua.

У Сполучених Штатах Америки знаходяться одні з найвищих і найкрасивіших водоспадів у світі. Серед них варто виділити розташований в Сьєрра-Неваді Йосемітский водоспад. Ця популярна пам’ятка складається з трьох секцій – Верхнього, Середнього і Нижнього водоспадів, що входять до складу Йосемітського національного парку. Ці водоспади надзвичайно красиві узимку та навесні, але іноді припиняють свою течію в літній сезон. Висота: 739 метрів.

Реклама

Читайте також:

тема

Актуальне порівняння німецьких підприємств на інтернет-платформі Kununu показало, на яких підприємствах співробітники задоволені своєю зарплатою. За результатами дослідження стал
Економити на товарах та послугах у Німеччині можна цілий рік. Потрібно просто знати деякі хитрощі.

новини

13:35
Uber оголосив про припинення роботи в Барселоні.
13:24
Витік газу стався у квартирі багатоповерхового будинку. Загинуло семеро людей.
22:58
У трьох штатах через негоду оголосили режим надзвичайного стану.
20:25
Одна людина загинула, ще 6 дістали поранення.
20:19
На узбережжі Франції знайшли декілька подушок від сидінь літака Piper Malibu, який зник над Ла-Маншем 22 січня.
17:35
Американський регулятор навряд чи ризикне підвищити ключову ставку.
07:57
У Північній Ірландії ураган "Доріс" став причиною отриманих ушкоджень декількох дерев на алеї, де знімали відомий серіал "Гра престолів".
07:36
Відео, на якому видно момент вибуху в житловому будинку у Гаазі, що стався в неділю, 27 січня, з'явилося в Інтернет.
07:12
У китайській провінції Хунань стратили чоловіка, якого засудили за вбивство 15 осіб.
00:48
Директор Нацрозвідки США Ден Коутс у вівторок, 29 січня, заявив, що напружені відносини між Вірменією та Азербайджаном через ситуацію навколо Нагірного Карабаху здатні стати причиною великомасштабного конфлікту, до якого може бути залучена і Росія.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.