Названо найкращі країни для життя у похилому віці

Здоровi, щасливi, забезпеченi. Такими почуваються пенсiонери у країнах, найсприятливiших для життя у старостi, пише газета "Експрес". А це, за результатами останнього дослiдження Колумбiйського унiверситету, - Норвегiя, Швецiя, США, Нiдерланди та Японiя.

У другу п'ятiрку ввiйшли Iрландiя, Данiя, Нiмеччина, Фiнляндiя та Iспанiя. Усього в рейтингу - 30 країн. Україна до нього не потрапила.

Основнi критерiї, якi брали до уваги дослiдники, - стан системи охорони здоров'я, економiчна рiзниця мiж рiзними верствами населення, зв'язок поколiнь, продуктивнiсть трудових ресурсiв та безпека. Саме цi показники, на їхню думку, визначають комфортнi умови життя людей похилого вiку.

- Система охорони здоров'я є одним з головних показникiв якостi життя для країни, - коментує Людмила Черенько, кандидат економiчних наук, завiдувач вiддiлу дослiджень рiвня життя населення Iнституту демографiї та соцiальних дослiджень iменi М.В. Птухи Нацiональної академiї наук України. - Йдеться насамперед про якiсть надання медичних послуг. I якщо подивитися на перелiк країн, визнаних найкращими, то там дiє система страхової медицини.

- Наскiльки важливим критерiєм є економiчна рiзниця мiж рiзними верствами населення?

- Економiчна рiзниця мiж малозабезпеченими i забезпеченими - так звана диференцiацiя населення - справдi є вагомим чинником. У країнах, де така нерiвнiсть бiльша, менша тривалiсть життя.

Рiвень життя у країнi визначає й безпека. Є такий вислiв: з вiком люди потребують менше грошей та бiльше спокою. Високий рiвень кримiногенностi, страх за своє життя чи життя близьких людей, постiйнi негативнi новини - усе це дiє i на фiзичний, i на психологiчний стан, особливо в похилому вiцi.

- А до чого тут зв'язок поколiнь?

- Доведено, що лiтнi люди, якi часто зустрiчаються зi своїми дорослими дiтьми, а також онуками, рiдше хворiють на серцево-судиннi недуги.

- Останнiй iз показникiв - продуктивнiсть працi. Як це впливає на якiсть життя пенсiонерiв?

- Це соцiалiзований iндикатор ВВП на душу населення. Що багатша країна, то краще живе навiть найбiднiший пенсiонер, який отримує соцiальну пенсiю. ВВП - це результат роботи всiх. А якщо людина все життя пропрацювала, вона має заробити собi на старiсть.

Скажiмо, рiвень ВВП на душу населення в нас чи не найнижчий. От вам цифри для порiвняння: ВВП на душу населення в Норвегiї - 76 266 доларiв на рiк, а в Українi - лише 3082 долари. Вiдчуваєте рiзницю?

До речi, Норвегiя не вперше очолює рейтинг країн, сприятливих для життя у старостi. Власне, скандинавськi країни давно й надiйно стоять на вершинi списку стосовно якостi життя, адже вирiзняються високим рiвнем соцiального та пенсiйного забезпечення.

Марина МОРОЗ.

Реклама

Читайте також:

тема

Актуальне порівняння німецьких підприємств на інтернет-платформі Kununu показало, на яких підприємствах співробітники задоволені своєю зарплатою. За результатами дослідження стал
Економити на товарах та послугах у Німеччині можна цілий рік. Потрібно просто знати деякі хитрощі.

новини

13:35
Uber оголосив про припинення роботи в Барселоні.
13:24
Витік газу стався у квартирі багатоповерхового будинку. Загинуло семеро людей.
22:58
У трьох штатах через негоду оголосили режим надзвичайного стану.
20:25
Одна людина загинула, ще 6 дістали поранення.
20:19
На узбережжі Франції знайшли декілька подушок від сидінь літака Piper Malibu, який зник над Ла-Маншем 22 січня.
17:35
Американський регулятор навряд чи ризикне підвищити ключову ставку.
07:57
У Північній Ірландії ураган "Доріс" став причиною отриманих ушкоджень декількох дерев на алеї, де знімали відомий серіал "Гра престолів".
07:36
Відео, на якому видно момент вибуху в житловому будинку у Гаазі, що стався в неділю, 27 січня, з'явилося в Інтернет.
07:12
У китайській провінції Хунань стратили чоловіка, якого засудили за вбивство 15 осіб.
00:48
Директор Нацрозвідки США Ден Коутс у вівторок, 29 січня, заявив, що напружені відносини між Вірменією та Азербайджаном через ситуацію навколо Нагірного Карабаху здатні стати причиною великомасштабного конфлікту, до якого може бути залучена і Росія.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.