"Це те, що має статися з кожним": українка розповіла про неймовірні пригоди в Азії

Ірена Журавель – мандрівник, блогер, цифровий кочівник та мисливець за тревел-акціями. У парі зі своїм чоловіком дівчина вісімнадцять місяців провела в нон-стоп-подорожі Азією, повідомляє Креденс. В якій країні асфальт миють шампунем та гелями, про святкування трьох Нових років, існування 8-денного тижня та хто з українських футболістів популярний у М’янмі - про це і не тільки Ірена розповідає із великим захопленням.

"Півтори роки тривала моя подорож Південно-Східною Азією. Це була перша подорож до цієї частини світу, перший політ у теплі краї, та він одразу перейшов у режим travelliving: життя в подорожі. За цей час сталося багато пригод: я спробувала суворий м’янмарській автостоп, жила в монастирі, була волонтером на безлюдному пляжі, святкувала брунейське весілля та випробувала на собі тайський шантаж", – ділиться спогадами Ірена Журавель.

Загалом мандрівниці вдалося відвідати шість країн: Таїланд, Малайзію, М’янму, Індонезію, Лаос та Бруней.

"Ці 18 місяців стали найкращою подією в моєму житті, тож я хотіла б поділитись головними висновками та враженнями! Азія – це те, що має статися з кожним! Але потрібно бути готовим до різноманітних випробувань!" – каже Ірена.

Дівчина з усмішкою зізнається, що логіки в маршруті було мало, це така собі подорож без жодного плану.

"Ми хотіли спробувати, що таке життя в подорожі, як це – подорожувати і працювати", - розповідає далі дівчина.

Малайзія – країна свят і фестивалів

"Я дуже люблю Малайзію за її різноманіття кухні, культур, релігій та яскравість фарб. Тут навколо джунглі, багато культурних об’єктів, які пепеплітаються із цивілізацією та сучасністю: хмарочоси, шопінг-моли, модні кафе. Малайзія – дуже легка країна для подорожі. Я б рекомендувала починати саме з неї", – ділиться Ірена.

Додамо, що тут тісно переплетені три культури, релігії та кухні: китайська, індійська та малайська. Саме в Малайзії проходить чи не найбільше свят і фестивалів. А ще китайці одружуються тільки з китайцями, а малайці – винятково з малайцями. Тому змішаних шлюбів тут не зустрінеш.

"Перебуваючи там, мені захотілося полетіти на Борнео. Це острів, на якому розташовано одразу три держави: Малайзія, Бруней-Даруссалам та Індонезія. Нас цікавила насамперед малайська частина з двома штатами: Сабах і Саравак. Тільки два штати, але вони дуже відрізняються від континентальної Малайзії культурою, природою й побутом! Це унікальне місце: тут водяться орангутанги, дивовижні птахи, рослини і комахи, тут найдавніші на землі джунглі!

Малайзія – дуже розвинена і чиста країна. Існує стереотип, що Азія дуже брудна, хоча насправді асфальт тут миють і чистять шампунями та гелями. Каучсерфінг добре розвинений, саме тому немає жодних проблем із проживанням", - розповідає Ірена Журавель.

Таїланд – країна кондиціонерів

В Таїланді розвинений культ королівської сім’ї. Саме тому про неї тут мало говорять, а якщо мова й заходить, то чутно лише похвалу і повагу. Воно й не дивно, адже за образу королівської родини чи неповагу до неї можна заробити штраф, якщо не потрапити за ґрати. Щось подібне стосується і… голови тайців.

"Тайців не можна чіпати за голову, гладити по голові, особливо дітей. Голова для них – святе місце, куди має прийти нірвана", – каже мандрівниця.

Окрім культу королівської сім’ї, існує також культ їжі. Тайці їдять усе і всюди: в транспорті, в банку чи на робочому місці. Тут це нормально. А ще місцеві жителі купаються в одязі й не можуть жити без кондиціонерів – вони тут повсюди. Цікаво, що молоді тайки вельми своєрідно турбуються про своє майбутнє.

"В Таїланді поширений секс-туризм. Тайки намагаються вийти заміж або бути на утриманні у літніх європейців. І впевнені: якщо ти кохаєш, то повинен платити і дарувати гарні, дорогі подарунки", - розповідає Ірена.

Саме в Таїланді тричі святкують Новий рік: європейський (1 січня), китайський (за місячним календарем) та Сонгкран (тайський новий рік, який припадає на 13–15 квітня). Святкування Сонгкрану триває декілька днів. Під час свята люди влаштовують водні бої, тому спати сухенькому, в буквальному сенсі цієї фрази, буде важко.

М’янма – країна 8-денного тижня

"М’янма – неймовірна країна з дуже милими людьми. Однак складна для подорожі; непідготованими їхати сюди не варто. Справжні мандрівники поспішають побачити М’янму в її автентичній атмосфері, багато хто хоче зафіксувати своє місце розташування там, де не кожен бував, і всіх приваблює самобутність цієї країни.

А поспішають мандрівники тому, що з кожним роком, навіть з кожним місяцем, у М’янмі з’являється дедалі більше туристів, західних технологій та компаній, і це поступово нищить ту неповторну атмосферу й унікальність країни. Виходить замкнене коло: дедалі більше мандрівників хочуть побачити колись закриту країну, тим самим роблячи її популярною й потроху руйнуючи самобутність, за якою приїхали. І я більш ніж впевнена, що через 3-5 років це буде вже зовсім інша М’янма", – продовжує розповідь Ірена Журавель.

У цій країні вісім днів тижня. А все через те, що середина тижня тут розділена на два дні: середа день і середа вечір. Місцеві жителі вірять астрологам, тому вони тут дуже популярні. Чоловіки й жінки ходять тут у довгих спідницях – лоунджи. Якщо ви помандруєте до цієї країни, то не забувайте, що взуття потрібно знімати всюди: на вході до будинку, храму, печери та громадського туалету.

"Також нас здивувало, що майже всі знають про Україну, навіть те, де вона розташована. А все тому, що м’янмарці – затяті фанати футболу. Тут навіть ченці обов’язково грають у футбол. І всі знають Шевченка. Але не того, що писав великі твори, а того, що забивав голи", - ділиться враженнями українка.

У М’янмі мешкає понад 100 народностей. Природно, що всі вони між собою трохи відрізняються як зовні, так і діалектами, кухнею.

"Мене дуже вразили жінки і дівчатка в околицях озера Інле, в штаті Шан. Деякі з них носять на голові рушники, зав’язані, наче після ванни. За легендою, ці народності вірять, що їхня мати – дракон. Звісно, в голову одразу лізуть сцени з "Гри престолів", але тут своя історія: ці рушники символізують гребінь на голові дракона. Виглядає ефектно", - розповідає Ірена.

Індонезія – країна спілкування

В Індонезії нашим туристам вдалося затриматись лише на 40 годин. Та цього часу вистачило, аби отримати море позитивних емоцій.

"Люди тут смішні. Хочеться дивитись на них, усміхатися і розчулюватися. Майже кожен нам кричав "Хеллоу, містер! Хав а ю? Вер ду ю гоу?" Але відповідь їм нецікава! Кожен хоче просто сказати щось англійською! Одна дівчинка в палаці постійно називала мене "систер"! І повторила це слово 20 разів у різних інтонаціях і з різним акцентом", - розповідає Ірена Журавель.

Дівчина каже, що дороги там погані. Востаннє зустрічала такі на трасі Миколаїв – Первомайськ: суцільні ями, бруд і пилюка.

"На сходинках буддиського храму ми вирішили перекусити кавуном. Усі змогли нормально з’їсти свій шматочок, окрім мене. Я десять хвилин ніяк не могла навіть доторкнутися до нього, тому що 100 500 дівчаток обліпили мене й вимагали селфі з ними. Їм було байдуже, їм я чи ні, можу я фоткатися чи ні. Хтось робив селфі просто на тлі мене з кавуном! Хтось тулився щокою до мене, щоб влізти в кадр! Було і смішно, і трохи напряжно … кавуна все ж хотілося поїсти", - каже українка.

Лаос – країна дорогої їжі

Фото: kredens.lviv.ua.

Лаосом наші туристи мандрували всього три дні. Втім, змогли оцінити їжу та її вартість.

"Лаос, а точніше його столиця В’єнтьян, нам сподобався всупереч усім стереотипам. Головний мінус цієї країни – ціни на їжу. Їсти тут дорожче, ніж в Таїланді", - ділить українка.

За цих 18 місяців багато що стало вже звичним явищем. Навіть те, що на початку подорожі здавалося диким і незрозумілим, невдовзі стало невід’ємним компонентом життя.

"От перелік речей, яких мені не вистачає вдома: мопеда, нічних ярмарків, магазину 7/11, справжніх знижок у маркетах, щасливих облич на вулицях, фруктів по 3 копійки, нічного способу життя, безкоштовних туалетів усюди, ходити одягненим у те, що хочеш і не ловити косі погляди, швидкого мобільного інтернету 4G, пальм та красивого заходу сонця", - резюмує свою розповідь Ірена.

Немає нічого неможливого. Досвід наших героїв показав, що працювати і заробляти можна подорожуючи. Допоки сонце сяє – мчи йому назустріч, не роззявляй рота від подиву, а змушуй це робити інших, ділячись із ними своїми враженнями.

Реклама

Читайте також:

тема

Актуальне порівняння німецьких підприємств на інтернет-платформі Kununu показало, на яких підприємствах співробітники задоволені своєю зарплатою. За результатами дослідження стал
Економити на товарах та послугах у Німеччині можна цілий рік. Потрібно просто знати деякі хитрощі.

новини

13:35
Uber оголосив про припинення роботи в Барселоні.
13:24
Витік газу стався у квартирі багатоповерхового будинку. Загинуло семеро людей.
22:58
У трьох штатах через негоду оголосили режим надзвичайного стану.
20:25
Одна людина загинула, ще 6 дістали поранення.
20:19
На узбережжі Франції знайшли декілька подушок від сидінь літака Piper Malibu, який зник над Ла-Маншем 22 січня.
17:35
Американський регулятор навряд чи ризикне підвищити ключову ставку.
07:57
У Північній Ірландії ураган "Доріс" став причиною отриманих ушкоджень декількох дерев на алеї, де знімали відомий серіал "Гра престолів".
07:36
Відео, на якому видно момент вибуху в житловому будинку у Гаазі, що стався в неділю, 27 січня, з'явилося в Інтернет.
07:12
У китайській провінції Хунань стратили чоловіка, якого засудили за вбивство 15 осіб.
00:48
Директор Нацрозвідки США Ден Коутс у вівторок, 29 січня, заявив, що напружені відносини між Вірменією та Азербайджаном через ситуацію навколо Нагірного Карабаху здатні стати причиною великомасштабного конфлікту, до якого може бути залучена і Росія.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.