Чим можуть вразити туриста грецькі Салоніки

Салоніки - друге за величиною місто Греції та столиця Центральної Македонії. Щороку сюди з'їжджаються тисячі туристів з усіх куточків Європи та світу, пише СВІТUA з посиланням на speakland.

Старий центр міста "Ано полі", розташований на північ від сучасного центру міста, дивом не постраждав під час великої пожежі 1917 року. Сьогодні його занесено до переліку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Засновано ж місто було ще в IV столітті до нашої ери царем Кассандром на честь його дружини - зведеної сестри Олександра Македонського.

У 1990-х роках Салонікам було надано звання європейської культурної столиці. А нещодавно один із популярних туристичніх ресурсів дав міту п'яту позицію в переліку найкращих для вечірок міст світу.

До слова, в цьому місті народились Кирило та Методій, які посприяли розповсюдженню християнської віри, вдосконалили слов'янську мову та винайшли церковну мову. Не зважаючи на тривале господарювання тут турків, Салонікам вдалося зберегти велику кількість християнських храмів та монастирів ще від часів Візантійської імперії.

В північно-східній частині міста колись була резиденція монархів, яку заснував Галерій Максиміліан. Сьогодні від неї мало що залишилось, проте вхід до імператорського палацу досі увінчує Тріумфальна арка Галерія, зведена на честь його перемог та покликана втілювати його імператорську велич.

До ансамблю палацу також входить церква Святого Георгія, зведена у IV столітті. За сто років вона стала православним храмом, а у XVI столітті була перетворена на мусульманську мечеть. Тут нема звичних бань, але присутні статуї янголів, а у деяких місцях можна побачити добре збережену старовинну мозаїку.

Поруч розташовано й церкву Святої Софії, зведену понад тисячі років тому. Вона була головним храмом міста, пізніше - мечеттю, а сьогодні є одним з найвизначніших християнських соборів. Особлиої уваги тут заслуговує надзвичайна настінна мозаїка.

Фото: www.speakland.net.

Головною культовою спорудою в Салоніках вважають базиліку Святого Дмитра, одну з найперших церков, зведену на місці героїчної загибелі самого Святого Дмитра.

Храм сильно постраждав й від часу, й від пожежі на початку ХХ століття, але зараз тут відбуваються реставраційні роботи, під час яких, до слова, було випадково виявлено старовинну крипту - сховок з безцінними старовинними реліквіями.

Окрім них в місті варто зазирнути й до церкви Святого Миколи Орфанського, яка цікава своїми фресками, та церкву Ротунда, яка колись була храмом Зевса.

Особливе місце в місті посідає надзвичайна набережна, з якої можна побачити не лише тихі води затоки Термаїкос, але навіть й вершечок Олімпа. Саме звідси найкраще починати знайомство з Салоніками. Прогулятися та вдихнути аромат міста.

В Салоніках є аеропорт та великий морський порт (другий після Афін). Місто доволі доброзичливе й тут є усе, аби його гості отримали особливу насолоду та полюбили його назавжди.

Реклама

Читайте також:

тема

Актуальне порівняння німецьких підприємств на інтернет-платформі Kununu показало, на яких підприємствах співробітники задоволені своєю зарплатою. За результатами дослідження стал
Економити на товарах та послугах у Німеччині можна цілий рік. Потрібно просто знати деякі хитрощі.

новини

19:28
Трамп заявив про можливість швидкого укладення торговельної угоди з Китаєм.
18:27
Кріштіану Роналду пішов на угоду зі слідством у справі про податкове шахрайство з його боку.
17:59
Раніше повідомлялося про трьох загиблих.
17:53
Кілька сотень людей, одягнених у жовті жилети, вийшли в п'ятницю на вулиці Тель-Авіва та Єрусалима.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.