В Ізраїлі спростили процедуру підтвердження іноземного водійського посвідчення

Міністерство транспорту Ізраїлю спростило процедуру підтвердження водійського посвідчення для репатріантів, повідомляє СВІТUA з посиланням на isrageo.com.

У неділю, 13 серпня, набрав сили перший етап чергової реформи міністра транспорту Ізраїлю Ісраеля Каца. Першим та важливим елементом реформи стало рішення міністра спростити процедуру заміни іноземних водійських посвідчень на ізраїльські. Йдеться про реформу Мінтрансу, яка стоється надання послуг, пов'язаних з оформленням документів для водії та реєстрації автотранспорту.

Репатріанти та громадяни зі статусом "тошав хозер" (ізраїльтянин, який повернувся з-за кордону), іноземні громадяни та іноземні працівники вже сьогодні можуть отримати ізраїльські водійські посвідчення на керування автомобілем, мотоциклом або трактором. При цьому їм не потрібно здавати практичний іспит з керування ("тест"). Умовою для цього є наявність водійського посвідчення, яке було дійсним в іншій державі мінімум 5 років. Це має бути документ, який надає право на керування зазначеними вище категоріями транспорту.

Нагадаємо, що досі для того, аби пілтвердити іноземне водійське посвідчення в Ізраїлі, наведені вище категорії громадян мали складати практичний іспит з керування.

До слова, строк дії водійського посвідчення для репатріантів та громадян зі статусом "тошав хозер" буде аналогічним до строку дії звичайного ізраїльського посвідчення.

Крім того, строк дії водійського посвідчення іноземних робітників та громадян буде продовжено до п'яти років, у відповідності до строку дії візи та дозволу на проживання в Ізраїлі. Умовою цього є наявність водійського посвідчення іншої держави, дійсного протягом п'яти років та більше. Раніше ж іноземні громадяни та робітники, а також їх роботодавці, мали відвідувати офіси Управління реєстрації автотранспорту декілька разів на рік, аби продовжити термін дії водійського посвідчення. Тепер це треба буде робити лише один раз на рік.

"Йдеться про значне спрощення процедури отримання необхідних для водіїв документів. Нововведення зекономить десяткам тисяч репатріантів, громадянам зі статусом "тошав хозер", іноземним громадянам та робітникам догоцінний час та гроші. Підписана мною днями постанова дозволить репатріантам уникнути зайвої бюрократії. Усі мають допомагати репатріантам швидко та успішно інтегруватися в нашій країні", - відзначив голова транспортного відомства Ісраель Кац.

Кац також зазначив, що нововведення, яке стосується іноземних робітників, спростить життя аграріям. Досі їм доводилось декілька разів на рік призупиняти роботу для того, аби вирішити питання про продовження дії водійських посвідчень їх робітників, які мають статус "іноземний робітник".

Додатковим спрощенням процер для водії країни стане також скасування необхідності проходження перевірки зору (у віці 40 років та старше, кожні 10 років). Раніше це було умовою для поновлення водійського посвідчення. Скасування цієї постанови також зекономить час та гроші водіям.

Варто зазначити, що відповідна директива зобов'язує лікарів повідомляти про погіршення стану здоров'я водіїв відповідним держустановам. Крім того, перш за все, водій сам несе відповідальність за керування транспортним засобом, й зобов'язаний сідати за кермо лише в тому випадку, коли це йому дозволяє зробити здоров'я. Також, згідно з даними Мінтрансу, більшість країн не вимагають проведення подібної перевірки. Взявши до уваги всі ці фактори, в Мінтрансі вирішили скасувати цю бюрократичну процедуру.

Нагадаємо, що кілька тижнів тому міністр Ісраель Кац розпочав впровадження масштабної реформи в галузі послуг, пов'язаних з оформленням документів для водії та реєстрацією транспортних засобів. Метою програми є значне скорочення черг в офісах Управління реєстрації автотранспорту, а також спрощення процедури отримання документів, необхідних для водіїв та власників транспортних засобів. Низка заходів, передбачених в межах реформи, спростить процедуру реєстрації транспортних засобів та оформлення документів, необхідних водіям. Все це має підвищити рівень обслуговування громадян.

Реклама

Читайте також:

тема

Актуальне порівняння німецьких підприємств на інтернет-платформі Kununu показало, на яких підприємствах співробітники задоволені своєю зарплатою. За результатами дослідження стал
Економити на товарах та послугах у Німеччині можна цілий рік. Потрібно просто знати деякі хитрощі.

новини

13:35
Uber оголосив про припинення роботи в Барселоні.
13:24
Витік газу стався у квартирі багатоповерхового будинку. Загинуло семеро людей.
22:58
У трьох штатах через негоду оголосили режим надзвичайного стану.
20:25
Одна людина загинула, ще 6 дістали поранення.
20:19
На узбережжі Франції знайшли декілька подушок від сидінь літака Piper Malibu, який зник над Ла-Маншем 22 січня.
17:35
Американський регулятор навряд чи ризикне підвищити ключову ставку.
07:57
У Північній Ірландії ураган "Доріс" став причиною отриманих ушкоджень декількох дерев на алеї, де знімали відомий серіал "Гра престолів".
07:36
Відео, на якому видно момент вибуху в житловому будинку у Гаазі, що стався в неділю, 27 січня, з'явилося в Інтернет.
07:12
У китайській провінції Хунань стратили чоловіка, якого засудили за вбивство 15 осіб.
00:48
Директор Нацрозвідки США Ден Коутс у вівторок, 29 січня, заявив, що напружені відносини між Вірменією та Азербайджаном через ситуацію навколо Нагірного Карабаху здатні стати причиною великомасштабного конфлікту, до якого може бути залучена і Росія.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.