"Студентки бояться побачити чоловіка", – українка про навчання у східній країні

Минулого року я навчалася в Катарському університеті на програмі вивчення арабської мови для іноземців. Пише у своєму блозі Наталія Третяк.

Першого дня в університету я дізналась, що в університеті навчання окреме, тобто існує половина хлопців та половина дівчат (звісно їм не можна заходити за половину одне одного). "Що!?" – такою була моя реакція. Я, як будь-яка європейська дівчина не уявляла собі навчання без хлопців. Хоч і здобула бакалавра в Лінгвістичному університеті, де кількість дівчат 90%, а хлопців всього 10%. Але, на щастя, дівчина, що проводила екскурсію мене заспокоїла. Навчання окреме на всіх факультетах, крім медичного та нашої програми для іноземних студентів (до речі ми навчалися на чоловічій половині біля факультету ісламського права!) Дивлячись на це все, я постійно себе запитувала: "Як? Чому? Яка користь від цього?" 

Найбільша проблема – це відсутність спілкування з людьми протилежної статі, що призводить у майбутньому до надмірної зацікавленості дівчатами, а особливо іноземками.

Я зустрічала дуже багато студентів-хлопців, які не знали як себе поводити зі мною, вони або вихвалялися своїми машинами і грішми, або взагалі боялися розмовляти зі мною (це ті, що виросли в країнах Перської затоки зі своїми звичаями, у яких зазвичай немає подруг-дівчат, крім як в інтернеті). В один з перших днів, ми з дівчатами шукали бібліотеку та ніяк не могли знайти. Тому підійшли до одного з хлопців і запитали у нього. Не повірите, але він почав шарахатися від нас, але таки відповів, що не знає. Інший взагалі не зупинився. Врешті, ми таки знайшли бібліотеку, але ці хлопці викликали у нас дивні почуття.

 

Чи справді усі вони такі? Насправді, ні. Але більшість з них не знають, як залишити гарне враження про себе. Здається, наче вони вміють тільки вихвалятися або й того гірше боятися дівчат. Тому, коли одружуються, мають багато проблем у подружньому житті, яких можна було б уникнути спілкуючись з дівчатами в університеті. 

 

Щодо дівчат. Вони діляться на тих, хто хоче скоріше вискочити заміж і тих, хто зневажає чоловіків та вважає їх тупими. (Це не дивує, тому що наші дівчата такі самі). Але існує низка правил в університеті, що також забороняють спілкування хлопців та дівчат. Наприклад, хлопцю та дівчині заборонено їхати в одній машині, тільки якщо чоловік буде нечистим, тобто водієм (як мені сказали «pure man»). Що? Значить водій несправжній чоловік? Звісно, наді мною посміялися, але це взагалі не смішно. Навіщо поділяти чоловіків на справжніх та несправжніх?! І як це взагалі?

Виявляється, що несправжні - це чоловіки інших національностей, а особливо працівники з Індії, Філіпін, Пакистану, Бангладешу. Іноді жінки навіть ходять без хіджабу (хустка, що покриває голову) перед ними.


Або наприклад, дівчатам та хлопцям також заборонено їхати разом в університетському автобусі (навіть, коли водій присутній!). Я була така зла, коли моя подруга мусила поїхати з Катару університетським автобусом до аеропорту. З нею хотів поїхати друг її брата (що також навчався у нас на програмі), щоб переконатися, що вона нормально доїхала та заспокоїти її брата. Але ж ні! Заборонено! І тому він мав викликати собі таксі. 

 

Але найгірше, коли студентки бояться побачити чоловіка. Якось сиділа в корпусі для проведення вільного часу (activity building), робила презентацію на пару та не звертала уваги на те, що діється навколо. А перервав мене голос, що йшов з мікрофона, промовляючи: «Чоловіки! Чоловіки на другому поверсі! Чоловіки йдуть на перший поверх! Чоловіки біля дверей!». Коли я це почула, то почала сміятись і вирішила подивитися реакцію інших дівчат. Тоді я помітила, що вони стали хвилюватися і обертатися, шукаючи тих самих чоловіків. Як таке можливо? Хіба чоловіки - прибульці з іншої планети?

 

В результаті такого режиму навчання у майбутньому між чоловіком та дружиною виникає багато проблем, тому що немає досвіду спілкування з протилежною статтю. 

Реклама

Читайте також:

тема

Актуальне порівняння німецьких підприємств на інтернет-платформі Kununu показало, на яких підприємствах співробітники задоволені своєю зарплатою. За результатами дослідження стал
Економити на товарах та послугах у Німеччині можна цілий рік. Потрібно просто знати деякі хитрощі.

новини

13:35
Uber оголосив про припинення роботи в Барселоні.
13:24
Витік газу стався у квартирі багатоповерхового будинку. Загинуло семеро людей.
22:58
У трьох штатах через негоду оголосили режим надзвичайного стану.
20:25
Одна людина загинула, ще 6 дістали поранення.
20:19
На узбережжі Франції знайшли декілька подушок від сидінь літака Piper Malibu, який зник над Ла-Маншем 22 січня.
17:35
Американський регулятор навряд чи ризикне підвищити ключову ставку.
07:57
У Північній Ірландії ураган "Доріс" став причиною отриманих ушкоджень декількох дерев на алеї, де знімали відомий серіал "Гра престолів".
07:36
Відео, на якому видно момент вибуху в житловому будинку у Гаазі, що стався в неділю, 27 січня, з'явилося в Інтернет.
07:12
У китайській провінції Хунань стратили чоловіка, якого засудили за вбивство 15 осіб.
00:48
Директор Нацрозвідки США Ден Коутс у вівторок, 29 січня, заявив, що напружені відносини між Вірменією та Азербайджаном через ситуацію навколо Нагірного Карабаху здатні стати причиною великомасштабного конфлікту, до якого може бути залучена і Росія.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.