У якій країні будівельник заробляє більше, ніж топ-менеджер

Чим більше працюєш в такому середовищі, тим більше дивуєшся, скільки розумних людей з усіх країн приїхали в США. Тим більше розумієш, наскільки твоє сприйняття інших рас і культур було неповноцінним і зарозумілим. Розповідає про вій досвід Микола Григор'єв на BuildingTech. 

ЗАРПЛАТИ


Зарплати на будівництві в США варіюються від 12 доларів за годину для підсобників до 93 долари за годину (будівництво public works, prevailing wage, коефіцієнт 1,5 для понаднормових понад 40 годин на тиждень). Йде багато проектів для уряду та армії, де мінімальна оплата праці, скажімо, електрика, дорівнює 62 доларам за годину.

Усі робітники хочуть потрапити на таке будівництво. Але є і багато приватних проектів, наприклад Tesla Gigafactory, де через скаженого темпу робіт встановлено стандартний режим роботи 6 днів в тиждень, 10 годин на день. На такому проекті кваліфікований персонал отримує перші 40 годин в тиждень приблизно близько 40 доларів на годину, а наступні 20 годин - за ставкою 1,5, тобто 60 доларів на годину. Разом в місяць до податків виходить близько 11 700 доларів, після податків - близько десятки в місяць. Але це на приватній забудові, де графік дуже стиснутий і не вистачає людей. На звичайній будівництві кваліфікований персонал отримує 40 доларів по 40 годин в тиждень. Це приблизно 6700 доларів до податків, і приблизно 6000 після сплати податків. Звичайно, щоб мати таку оплату праці, потрібно бути вмілим працівником, якого цінують колеги і керівництво.

На будівництвах Prevailing Wage і Davis-Bacon Act всі зарплати в годину для кожного виду робочої професії встановлені урядом США, і оновлюються раз на рік. Електрик, скажімо, - це приблизно 62 доларів на годину. Відповідно до цього, той, хто має понад 40 годин на тиждень отримує ще в півтора рази більше. Це, до речі, більше, ніж топ-менеджери багатьох компаній.


У Чикаго годину робочого (до 8 годин, далі x1,5) коштує 72-75 доларів. Всі Public Works (дороги, мости, інженерні мережі для міст, школи, будинку уряду, станції генерації, перекачування води та каналізації, військова інфраструктура і т.п.) є проектами з контрольованою оплатою праці робітникам. Тому вони, як правило, набагато дорожче, ніж приватні проекти. Один із прикладів - реконструкція будівлі ООН в Нью-Йорку. Цей проект коштував понад 2,5 мільярдів доларів. І левова частка цих витрат припала на оплату робочої сили.


На будівельному ринку США зараз дуже висока потреба у працівниках. Компанії не можуть знайти собі людей на проекти. Тому механізми мотивації, ставлення до співробітників, їх навчання для підвищення їх віддачі - те, чому приділяють зараз найбільше уваги.

 

ГОДИНИ РОБОТИ


Майже всі будівельні компанії в США мають однаковий режим роботи: на будівництві все працюють з 6 ранку до 2:30 дня, а в офісі - з 7 ранку до 5 вечора. І там і там багато позаштатної роботи, але на будівництві вона оплачується за ставкою 1,5, а в офісі - немає.

 

ЛІЦЕНЗІЇ


Будівельні ліцензії в США видаються тільки людям, а вже потім прив'язуються до компанії. Тому якщо така людина пішов з компанії, потрібно отримувати нову ліцензію, на іншу людину.


Така людина повинна успішно скласти іспит, який йде 6 годин У ньому 240 питань: половина на знання законів, половина на знання індустрії. Наприклад, обчислити падіння напруги в фідері довжиною 360 футів при напрузі 480V, силі струму 260А і товщині фідера 300MCM.


Щоб стати ліцензованим інженером-проектувальником (Professional Engineer), потрібно здати два іспити (один на початку кар'єри, відразу після університету, другий через 4 роки інженерної практики), в десять разів складніше, ніж на будівельну ліцензію. З інтегралами, дифрівняннями і розрахунками епюр напружень.


Тільки такі люди підписують кожен креслення і ставлять на нього свою персональну печатку. Компанія просто ставить свій логотип. Якщо щось спроектовано неправильно і буде аварія, відповідати буде цей самий інженер. Для цього у нього є страховка професійної відповідальності.

 

Якщо заглянути в офіційний класифікатор ліцензій (забийте в Google "CSLB Licensing Classifications"), то ви побачите 46 різних ліцензій. Для кожної - свій іспит, своя окрема процедура.


Працювати в декількох абсолютно різних ліцензіях дуже неефективно. Практика показує, що набагато ефективніше вибрати спеціалізацію, і працювати в своїй ніші, безперервно підвищуючи якість послуг клієнтам. Наприклад, ставити системи вентиляції і кондиціонування в різних штатах.

 

СТОСУНКИ ЗІ СПІВРОБІТНИКАМИ


У США не прийнято грубити колегам і лаятися. Оскільки багато конфліктів закінчуються судовими позовами, в яких, як правило, не співробітник, а компанія повинна довести, що вона вела себе належно. Судовий позов із співробітником запросто може коштувати компанії близько 400 000 доларів. Тому всі посміхаються один одному і поводяться гранично коректно. Посмішки при цьому іноді явно натягнуті, але культура виховання змушує.


У Каліфорнії і Неваді діє закон "At Will", тобто "з доброї волі". Він означає, що співробітник може піти з компанії з повідомленням за 10 хвилин. А компанія може в будь-який момент звільнити співробітника з таким же повідомленням.


Цей закон досить сильно дисциплінує і співробітників і компанію. Власники розуміють, що цінного кадра у них переманити можна за дві секунди. А працівник розуміє, що звільнити його можуть прямо сьогодні в обід. Досконала ринкова конкуренція.


Якщо компанія наймає занадто мало людей з меншин, на нею пожуть подати позов про дискримінацію. Тому склад компаній дуже різноманітний, працюють люди з усього світу.


Разом зі мною працюють дуже класні хлопці з Колумбії, Філіппін, Кореї, Мексики, Дубая, є хлопці з Росії, Білорусії, України. Вчать мене всьому, що знають, за що я їм дуже вдячний. Багато володіли в своїх країнах своїми компаніями по 100-150 співробітників. Відсотків десять співробітників націлені на відкриття власного бізнесу, особливо молодь.


Кожного співробітника перед прийомом на роботу проганяють через чотири основні тесту: письмовий тест на розуміння, логіку, знання англійської та предмета роботи, потім співбесіду з трьома-чотирма Senior працівниками компанії, потім обов'язковий для всіх медичний аналіз на наркотики, і останній - перевірка Criminal Background і DUI (водіння автомобіля під впливом алкоголю або наркотиків). Така процедура більш-менш гарантує, що компанія найме собі кваліфіковану людину.

Реклама

Читайте також:

тема

Актуальне порівняння німецьких підприємств на інтернет-платформі Kununu показало, на яких підприємствах співробітники задоволені своєю зарплатою. За результатами дослідження стал
Економити на товарах та послугах у Німеччині можна цілий рік. Потрібно просто знати деякі хитрощі.

новини

13:35
Uber оголосив про припинення роботи в Барселоні.
13:24
Витік газу стався у квартирі багатоповерхового будинку. Загинуло семеро людей.
22:58
У трьох штатах через негоду оголосили режим надзвичайного стану.
20:25
Одна людина загинула, ще 6 дістали поранення.
20:19
На узбережжі Франції знайшли декілька подушок від сидінь літака Piper Malibu, який зник над Ла-Маншем 22 січня.
17:35
Американський регулятор навряд чи ризикне підвищити ключову ставку.
07:57
У Північній Ірландії ураган "Доріс" став причиною отриманих ушкоджень декількох дерев на алеї, де знімали відомий серіал "Гра престолів".
07:36
Відео, на якому видно момент вибуху в житловому будинку у Гаазі, що стався в неділю, 27 січня, з'явилося в Інтернет.
07:12
У китайській провінції Хунань стратили чоловіка, якого засудили за вбивство 15 осіб.
00:48
Директор Нацрозвідки США Ден Коутс у вівторок, 29 січня, заявив, що напружені відносини між Вірменією та Азербайджаном через ситуацію навколо Нагірного Карабаху здатні стати причиною великомасштабного конфлікту, до якого може бути залучена і Росія.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.