Як отримати водійське посвідчення в Польщі: практичні поради

Ви мешкаєте у Польщі й маєте намір здобути водійське посвідчення? До того ж у вас на руках є українські права? Які кроки в такому випадку вам необхідно виконати для ukr.net.pl розповідає Анастасія Білинська.

Спочатку розглянемо ситуацію, коли людина вже має українські права і починає їздити за ними у Польщі. Тут вони дійсні протягом шести місяців від дати початку постійного чи тимчасового перебування.

Отже, якщо у вас є віза чи карта побиту, то українським водійським посвідченням ви вже не можете користуватися, перебуваючи у Польщі більше півроку. Тобто після цього терміну дія українських прав втрачає силу.

Також варто пам'ятати, що для виїзду за кордон вам потрібно отримати українські міжнародні права. Для цього знадобляться копія водійського посвідчення та фотографія. Існує два види документів: один терміном на три роки, інший - на п'ять, ціна від 300 до 500 гривень. Процедура має зайняти не більше тижня.

Якщо термін у півроку вже минув, то необхідно розібратися, як же отримати польські права. Тут треба розмежувати тих, хто ще ніколи не мав прав, і водіїв з українським водійським посвідченням.

Для тих, хто ще не мав водійського посвідчення процедура стандартна: слід знайти автошколу, яка має підготувати вас до державного іспиту. Цей сайт має допомогти у пошуку автошколи та місця найближчого центру здачі іспиту.

Державний іспит на отримання водійського посвідчення зазвичай проводиться польською мовою. Однак деякі екзаменаційні центри пропонують можливість здавати іспит англійською або німецькою мовами.

Державний іспит в обласному центрі тестування включає в себе як теоретичну частину, так і практичну. Він є платним. Якщо ви не склалали іспит з першого разу, то за кожний повторний треба заплатити додатково.

Інформацію про розмір оплати можна знайти в постанові Міністра транспорту, вона залежить від категорії посвідчення.

Для допущення до складання іспиту вам необхідно подати відповідні документи до Воєводського центру дорожнього руху: підтвердження оплати за іспит, фотографію, медичну довідку та сертифікат про закінчення курсу. У момент подачі документів встановлюється строк державного іспиту.

Якщо ж у вас вже є українське водійське посвідчення й термін у півроку вже сплив, то існує два варіанти вирішення ситуації: або на загальних підставах отримувати польські права й складати іспит, або ж обміняти українські права на польські. Проте, вигідний з першого погляду варіант насправді ним не є. Краще все ж таки отримати польські права на загальних підставах. Чому? Давайте розберемося.

Для того, аби обміняти українські права на польські, необхідно подати наступні документи: заяву на обмін водійських прав, виданих країною‑учасницею Конвенції про дорожній рух (Україна до неї входить); документ, який підтверджує сплату мита за заміну водійських прав, виданих країною‑учасницею Конвенції про дорожній рух; фотографію розміром 3,5 на 4,5 сантиметрів із зображенням особи (без головного убору та окулярів з темним склом) і щоб відкривала голову в позиції лівого напівпрофілю з відкритим лівим вухом; ксерокопію українського водійського посвідчення; переклад його на польську мову. Також ви маєте віддати своє водійське посвідчення та надати для ознайомлення документ, який засвідчує особу: паспорт або інший документ з фотографією, а також свідоцтво про реєстрацію на постійне проживання у Польщі.

Іноземне водійське посвідчення необхідно здати під час отримання документа. Іноземець, який подає заяву на отримання польських прав повинен додати ксерокопію дозволу на проживання.

Зверніть увагу, що після прийняття рішення про обмін, ваші українські права забирають і надсилають їх туди, де їх було видано. Тобто, їх анульовують.

Ви можете віддати українські міжнародні права, а внутрішні залишаються у вас. Та майте на увазі - якщо пізніше ви захочете їздити в Україні за внутрішніми правами, тоді можете не дивуватися, якщо поліцейський скаже, що вони недійсні. Від моменту обміну буде дійсним лише ваше польське водійське посвідчення.

Від 2013 року набрали сили зміни, тепер автоматичну заміну прав анульовано й іноземець мусить скласти теоретичний іспит за правилами, які діють на території Польщі. Новий іспит має в базі три тисячі запитань, тому скласти його складно.

Для людей, які все ж складуть його, водійське посвідчення буде обміняне, а українське - анульоване. Проте польське посвідчення буде дійсне лише протягом п'яти років.

Тож кращим варіантом буде скласти іспит на загальних підставах й отримати польське водійське посвідчення з нуля. Це найзручніших шлях. До слова, існує ще одна зміна, за якою ви можете отримати права максимум на п'ятнадцять років.

Нагадаємо, СВІТUA писав, як українцям отримати водійське посвідчення в Норвегії.

Реклама

Читайте також:

тема

Актуальне порівняння німецьких підприємств на інтернет-платформі Kununu показало, на яких підприємствах співробітники задоволені своєю зарплатою. За результатами дослідження стал
Економити на товарах та послугах у Німеччині можна цілий рік. Потрібно просто знати деякі хитрощі.

новини

13:35
Uber оголосив про припинення роботи в Барселоні.
13:24
Витік газу стався у квартирі багатоповерхового будинку. Загинуло семеро людей.
22:58
У трьох штатах через негоду оголосили режим надзвичайного стану.
20:25
Одна людина загинула, ще 6 дістали поранення.
20:19
На узбережжі Франції знайшли декілька подушок від сидінь літака Piper Malibu, який зник над Ла-Маншем 22 січня.
17:35
Американський регулятор навряд чи ризикне підвищити ключову ставку.
07:57
У Північній Ірландії ураган "Доріс" став причиною отриманих ушкоджень декількох дерев на алеї, де знімали відомий серіал "Гра престолів".
07:36
Відео, на якому видно момент вибуху в житловому будинку у Гаазі, що стався в неділю, 27 січня, з'явилося в Інтернет.
07:12
У китайській провінції Хунань стратили чоловіка, якого засудили за вбивство 15 осіб.
00:48
Директор Нацрозвідки США Ден Коутс у вівторок, 29 січня, заявив, що напружені відносини між Вірменією та Азербайджаном через ситуацію навколо Нагірного Карабаху здатні стати причиною великомасштабного конфлікту, до якого може бути залучена і Росія.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.