Вчитися три дні, і те – з жовтня: чим польська освіта відрізняється від української

Ступені освіти в Польщі і Україні дуже відрізняються. Наприклад, навчання на ступені Бакалавра (Studia pierwszego stopnia) в Польщі триває 6 семестрів або 3 роки. По закінченню студент отримує Диплом Бакалавра (Dyplom licencjata). Винятком є технічні спеціальності, де навчання триває 7-8 семестрів (3,5-4 роки) і випускник отримує Диплом Інженера (Dyplom inżyniera). Далі, за бажанням, можна продовжити навчання на ступені магістра (Studia drugiego stopnia), навчання тут буде тривати 1,5-2 роки, пише nashapolsha.

Є ще один вид освіти в Польщі, аналогу якого немає в Україні – це Jednolite studia magisterskie – навчання тут триває 9 до 12 семестрів (5-6 років). Jednolite studia magisterskie – поєднує в собі одразу два ступені освіти – бакалаврат та магістратуру, є нерозривним видом навчання  та по закінченню, студент одразу отримує Диплом Магістра. Але цей вид не поширюється на всі спеціальності, він охоплює тільки медичні, юридичні напрямки та професії пов’язані з мистецтвом.

Також треба згадати і про післядипломну освіту. Люди, які вже мають диплом Бакалавра або Магістра, можуть податися на післядипломну освіту, не тільки за своєю спеціальність, але вони також можуть вибрати іншу. Навчання тут, зазвичай, триває 1 рік. Ціна залежить від навчального закладу. Форма навчання післядипломної освіти – заочна. Але заочна форма в Польщі, також відрізняється від українського варіанту. Заняття проходять 1-2 рази на місяць по п’ятницях, суботах та неділях.

Які документи треба подавати, щоб вступити до ВНЗ Польщі?

Розібравшись зі ступенями освіти в Польщі і ознайомившись з ціною на навчання, наступним кроком для абітурієнта є подання документів. Сайти ВНЗ переповнені інформацією і знайти серед неї список документів для вступу не складно. Інформація на сайті надається кількома мовами, в тому числі російською, а часами зустрічається й українська. Зазвичай, цей список доволі стандартний і не сильно відрізняється від українського.

Перед поданням документів необхідно заповнити електронну анкету на сайті вибраного навчального закладу. Після складання анкети, на вказану електрону пошту буде вислано лист с докладними інструкціями та переліком документів. В листі буде вказано період часу, за який абітурієнт повинен вислати поштою (якщо знаходиться в Україні) чи подати особисто в відповідному відділі університету вказані документи.

Чи треба здавати якісь іспити при вступі до ВНЗ Польщі?

При вступі на освітній рівень «Бакалавр» здавати іспити не потрібно. Зарахування відбувається на основі поданих документів, а саме атестату та додатку до нього. Результати ЗНО також не потрібні.

Вступаючи на магістратуру до державного навчального закладу, абітурієнту потрібно буде складати вступні іспити. Форма екзамену, їх кількість та предмети, що складаються при вступі до ВНЗ залежать від спеціальності, тому це треба уточнювати на сайті закладу або у представників університету за допомогою електронної пошти. При зарахуванні враховується оцінка за іспит(и) та середній бал диплому. Щодо вступу до приватного університету, то тут все простіше і вступних іспитів немає. Процедура подачі документів на освітній рівень «Магістр» є аналогічною до подачі на бакалаврат.

Щодо вступу на післядипломну освіту, то тут, незважаючи на статут навчального закладу, вступних екзаменів немає. Зарахування відбувається на основі поданих документів.

Які відмінності навчального процесу польських ВНЗ від українських?

Навчальний рік, на відміну від України, в Польщі починається в жовтні, але триває так само до кінця червня. Кількість навчальних днів за тиждень, в середньому, дорівнюється трьом, але це залежить від спеціальності та внутрішнього укладу навчального закладу. Чому так? Для того, щоб студенти могли працювати в вільний від занять час. Абітурієнти з Польщі вступають до ВНЗ у віці 19-20 років, на відміну від українців, що закінчують школу в 17 років. Всю інформацію пов’язану з розкладом, контактом з викладачами, навчальними посібниками та матеріалами з занять, внесками/ платами за навчання, оцінками за весь період та багато іншого можна знайти на індивідуальній сторінці на сайті університету. Ця сторінка створюється персонально для кожного студента, логін та пароль від якої буде відомий тільки студенту.

Отже, беручи під увагу всі вищезазначені питання, майбутній студент, який вирішив продовжити своє навчання за кордоном повинен не тільки ознайомитися з плюсами і мінусами цього рішення, але й проконсультуватися зі всіх можливих питань та правильно розпланувати свої дії – вибрати місто проживання, університет, в якому буде навчатися, підготовити документи для вступу до ВНЗ та оформлення візи.

Реклама

Читайте також:

тема

Актуальне порівняння німецьких підприємств на інтернет-платформі Kununu показало, на яких підприємствах співробітники задоволені своєю зарплатою. За результатами дослідження стал
Економити на товарах та послугах у Німеччині можна цілий рік. Потрібно просто знати деякі хитрощі.

новини

19:28
Трамп заявив про можливість швидкого укладення торговельної угоди з Китаєм.
18:27
Кріштіану Роналду пішов на угоду зі слідством у справі про податкове шахрайство з його боку.
17:59
Раніше повідомлялося про трьох загиблих.
17:53
Кілька сотень людей, одягнених у жовті жилети, вийшли в п'ятницю на вулиці Тель-Авіва та Єрусалима.
17:01
На світових ринках євровалюта знизилася відносно долара - на 0,69% до 1,12, пише Експрес-онлайн.
16:29
Парламент Німеччини схвалив закон, який офіційно дозволяє вписувати у документи третю стать.
15:59
У Лондоні невідомі вдерлися у будинок учасника гурту «The Beatles» Пола Маккартні.
14:55
Арештована у Вашингтоні Марія Бутіна визнала свою провину.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.