Експерт розповів, чим приваблює українських робітників сусідня держава

94 відсотки працівників з України задоволені роботою в Польщі. Майже половина з них планує переїхати туди на постійній основі, повідомляє MonitorInfo з посиланням на звіт агентства "OTTO Work Force".

Рівень зарплати, яка в середньому складає приблизно 2 тисячі злотих – це головна мотивація працевлаштування українців у Польщі. Проте, чи сама праця приносить сусідам Польщі задоволення? На це та інші питання відповідає виконавчий директора агентства тимчасової праці "OTTO Work Force" Томаш Дудек.

- Згідно з результатами звіту, 94 відсотки українців висловили задоволення роботою в Польщі. Що впливає на такі високі оцінки й чи ситуація насправді є такою оптимістичною?

- Це дослідження ніяким чином не сфальсифіковане. Ми врахували ті відповіді та реакції, які отримали від наших працівників. Результати опитування показують, що головною мотивацією для працівників, які приїжджають до нас на роботу, є вища зарплата. Заробітна платня працівників з України порівняно з 2015 роком, коли ми також проводили дослідження, зросла. Тому й зросло задоволення.

Також очікування громадян України щодо рівня винагороди збільшилися і тому, що на польському ринку наявний дефіцит працівників, роботодавці дуже часто задовольняють їхні очікування. Тому відчуття задоволення від роботи збільшується. Тож 94 відсотки респондентів вказують на те, що зарплатня є тим чинником, який мотивує їх прибути до Польщі.

Звичайно, іншими важливими причинами є брак праці в Україні та суспільно-політична ситуація в цій державі.

- 48 відсотків працівників з України планує залишитися в Польщі на постійно. Чи порівняно з попередніми дослідженнями їх кількість змінилась?

- Це важливий результат нашого дослідження. Порівняно з опитуванням, проведеним наприкінці 2015 року, помітне зростання на 38 відсотків. Тобто саме настільки більше осіб декларують, що хотіли би залишитися в Польщі назавжди.

Ми аналізували, чому так діється. Звичайно, на це має вплив рівень оплати, але ми дійшли до висновку, що на це впливає й інший стандарт життя: у Польщі багато що легше передбачити, працівники мають більші можливості розвитку. Українці, які приїхали раніше, часто запрошують сюди свої родини, дітей і оселяються.

У контексті дефіциту працівників, цей показник становить 48 відсотків опитаних, які хотіли би залишитися на постійно в Польщі. Це для нас дуже добра інформація. Потрібно взяти до уваги й факт, що більшість осіб, які приїжджають до Польщі, мають, як мінімум, середню освіту, – це чергова перевага, бо ці особи дуже цінні для нашої країни, для нашої економіки.

- Підбиймо підсумки ваших досліджень. У якій сфері задоволення працівників з України роботою в Польщі зросло найбільше?

- Працівники з України задоволені вищою зарплатою, можливістю розвитку, перспективою довготривалої зайнятості, вони знають, що польська економіка пропонує перспективу довготривалого працевлаштування, а це означає стабільність зайнятості.

Реклама

Читайте також:

тема

Актуальне порівняння німецьких підприємств на інтернет-платформі Kununu показало, на яких підприємствах співробітники задоволені своєю зарплатою. За результатами дослідження стал
Економити на товарах та послугах у Німеччині можна цілий рік. Потрібно просто знати деякі хитрощі.

новини

13:35
Uber оголосив про припинення роботи в Барселоні.
13:24
Витік газу стався у квартирі багатоповерхового будинку. Загинуло семеро людей.
22:58
У трьох штатах через негоду оголосили режим надзвичайного стану.
20:25
Одна людина загинула, ще 6 дістали поранення.
20:19
На узбережжі Франції знайшли декілька подушок від сидінь літака Piper Malibu, який зник над Ла-Маншем 22 січня.
17:35
Американський регулятор навряд чи ризикне підвищити ключову ставку.
07:57
У Північній Ірландії ураган "Доріс" став причиною отриманих ушкоджень декількох дерев на алеї, де знімали відомий серіал "Гра престолів".
07:36
Відео, на якому видно момент вибуху в житловому будинку у Гаазі, що стався в неділю, 27 січня, з'явилося в Інтернет.
07:12
У китайській провінції Хунань стратили чоловіка, якого засудили за вбивство 15 осіб.
00:48
Директор Нацрозвідки США Ден Коутс у вівторок, 29 січня, заявив, що напружені відносини між Вірменією та Азербайджаном через ситуацію навколо Нагірного Карабаху здатні стати причиною великомасштабного конфлікту, до якого може бути залучена і Росія.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.