Як здобути водійське посвідчення в Норвегії: практичні поради від українки

Українка Маріанна Зубач, яка сьогодні мешкає у Норвегії, поділилася досвідом отримання водійського посвідчення цієї країни. На своєму блозі жінка відповіла на усі питання, які турбують тих наших співгромадян, хто мріє подорожувати країною фйордів на автівці.

По-перше, українські водійські права на території Норвегії втрачають свою силу по закінченню тримісячного терміну перебування в країні. До того ж, наявність українського водійського посвідчення не дає права на скорочену або вибіркову програму навчання.

Тож для отримання норвезьких прав здавати дводеться усі іспити - як практичні, так й теоретичні.

Першим обов'язковим кроком на здобуття водійського посвідчення в Норвегії є реєстрація на сайті Statens vegvesen (Норвезьке державне управління доріг). Реєстрацію необхідно здійснити ще до звернення до автошколи.

На сайті необхідно або створити свій аккаунт або ж зайти у вже існуючий (вкладка "Din Side"). Для створення аккаунту вам знадобляться ідентифікаційний код та банківська картка.

Коли ви увійшли у свій аккаунт, необхідно обрати вкладку "Водійські посвідчення" ("Ditt førerkort"), перейти на вкладку "Подати завяку на водійське посвідчення" ("Søk om førerkort"), обрати категорію прав.

Далі необхідно буде заповнити анкету (вкладка "Vandel"). Тут ви маєте подати загальні дані про себе, стан здоров'я, зір. Не забувайте - в разі підтвердження недостовірності наданої вами інформації наступає відповідальність перед законом!

Коли усі необхідні дані занесено, ви надсилаєте їх електронний варіант й маєте набратися терпіння - на їх перевірку може піти кілька днів.

Лише після отримання підтвердження успішного затвердження вашої заяви, ви можете звертатися до автошколи.

До слова, якщо особа, яка має намір отримати норвезьке водійське посвідчення, досягла віку 25 років, то вона звільняється від курсу вивчення основ правил дорожнього руху.

Також така особа має право перебувати за кермом в присутності досвідченного водія зі стажем від п'яти років. Супровідник повинен мати водійське посвідчення в тій же категорії, на яку претендуєте ви, та досягти віку 25 років. В такому разі авто має бути промарковане наліпкою "L".

Обов'язкові теми, які необхідно здати в автошколі для отримання водійських прав категорії "В":

  1. основи керування;
  2. основи руху;
  3. людина та рух;
  4. практичне керування та досвід керування;
  5. нічне керування;
  6. курс першої медичної допомги.

Після кожного успішно складеного іспиту автошкола сама повідомляє Норвезьке державне управління доріг про це. Перевірити, чи надійшла інформація, можна у власному аккаунті на сайті установи.

Маріанна Зубач наголошує, що план навчання та календар занять в автошколі формується індивідуально. Все залежить від зайнятості водія та завантаженості автошколи. Українка витратила на усі курси два місяці.

До слова, за власного бажання можна здобути теоретичні знання самостійно, після чого звернутися до поліції й скласти іспити з теорії. Без цього іспиту не може бути призначено екзамену з керування.

Теоретичні іспити можна скласти в будь-якому відділку Управління доріг. Проте варто заздалегідь з'ясувати години прийому для певної категорії водійських посвідчень.

Зазвичай теоретичні іспити приймаються за живою чергою. Необхідно зареєструватися, зробити на місці світлину для посвідчення та сплатити 600 норвезьких крон за сам іспит й 80 крон за фото.

Іспит складається з 45 запитань, на які виділяють 90 хвилин. Помилитися можна не більше семи разів.

Після завершення навчання в автошколі за згодою водія та представників установи обирають зручний час для випробування у практичному керуванні автівкою.

Цей іспит складається з кількох теоретичних запить щодо будови автомобіля, значення сигнальних ламп тощо. Перелік цих запитань вам видадуть в самій автошколі.

Другий етап іспиту - 45 хвилин за кермом. Водієві необхідно буде продемонструвати свої навики в паркуванні, виїздові та з'їздові зі швидкісної дороги, руху назад тошо.

Коштує іспит з керування автівкою 1040 норвезьких крон за сам іспит та 280 крон за виготовлення пластикового водійського посвідчення.

Тож, орієнтовна мінімальна ціна за проходження всіх етапів щодо отримання водійського посвідчення складає приблизно 23 тисячі норвезьких крон.

Фото: banderivkaworld.blogspot.no.

Реклама

Читайте також:

тема

Актуальне порівняння німецьких підприємств на інтернет-платформі Kununu показало, на яких підприємствах співробітники задоволені своєю зарплатою. За результатами дослідження стал
Економити на товарах та послугах у Німеччині можна цілий рік. Потрібно просто знати деякі хитрощі.

новини

13:35
Uber оголосив про припинення роботи в Барселоні.
13:24
Витік газу стався у квартирі багатоповерхового будинку. Загинуло семеро людей.
22:58
У трьох штатах через негоду оголосили режим надзвичайного стану.
20:25
Одна людина загинула, ще 6 дістали поранення.
20:19
На узбережжі Франції знайшли декілька подушок від сидінь літака Piper Malibu, який зник над Ла-Маншем 22 січня.
17:35
Американський регулятор навряд чи ризикне підвищити ключову ставку.
07:57
У Північній Ірландії ураган "Доріс" став причиною отриманих ушкоджень декількох дерев на алеї, де знімали відомий серіал "Гра престолів".
07:36
Відео, на якому видно момент вибуху в житловому будинку у Гаазі, що стався в неділю, 27 січня, з'явилося в Інтернет.
07:12
У китайській провінції Хунань стратили чоловіка, якого засудили за вбивство 15 осіб.
00:48
Директор Нацрозвідки США Ден Коутс у вівторок, 29 січня, заявив, що напружені відносини між Вірменією та Азербайджаном через ситуацію навколо Нагірного Карабаху здатні стати причиною великомасштабного конфлікту, до якого може бути залучена і Росія.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.