Доступно та покроково: як отримати візу до Америки

З появою можливості отримати американську візу на 10 років, просторами інтернету блукає багато інформації про те, що американська віза в паспорті - рідкісна удача. Оскільки багато українців отримують в Посольстві відмову. Насправді все не так. У цьому hyser переконалися на власному досвіді.

З травня 2014 року, після офіційної заяви Посла США в Україні Джеффрі пайеттах, українці отримали можливість відкриття туристичної візи типу В1 / В2 (короткострокові ділові поїздки і туризм) терміном на 10 років. Раніше віза українцям видавалася на 5 років.

Сьогодні активно ходять чутки про те, що отримати американську візу вкрай складно. Так, дійсно, візовий офіцер Посольства в кожному заявника бачить потенційного мігранта. Ваше завдання - переконливо довести, що це не так, і що центр ваших життєвих інтересів знаходиться в Україні. І ніяких планів мігрувати в США у вас немає. Навіть форма візової анкети DS 160 називається «Анкета на отримання неімміграційної візи».

Все, про що нам вдалося дізнатися, пройшовши процедуру подачі документів на американську візу, пропонуємо вашій увазі. Мова піде про те, як отримати візу типу В1 / В2 (короткострокові ділові поїздки і туризм).

Ваш порядок дій

Повна інформація про порядок ваших дій для отримання американської візи докладно описана на офіційному сайті посольства США в Україні. Саме посольство знаходиться за адресою м.Київ, вул. авіаконструктора Ігоря Сікорського (колишня вул. Танкова 4).  До речі, сайт Посольства тримовний, тому ви можете читати всі приписи українською, російською або англійською мовами.

Вам потрібно зробити одне фото розміром 5 * 5 сантиметрів. У фотоцентрі попросіть, крім роздрукованих фотографій, відправити вам цифровий формат фото по електронній пошті. Воно вам знадобиться в цифровому вигляді при заповненні онлайн візової анкети DS 160. Про неї розповім трохи пізніше. Одне роздруковане фото ви, згідно з вимогами посольства, повинні взяти з собою на співбесіду. Хоча візовий офіцер про фото не питає. Але краще, щоб воно було при вас.

Далі зайдіть на сайт і скачайте бланк квитанції для оплати візового збору в розмірі 160 доларів США. Квитанція дійсна до оплати 3 дні з моменту її отримання (скачування). Оплата здійснюється в гривнях за курсом, що визначається Посольством на момент оплати. Платіть в будь-якому відділенні, але ТІЛЬКИ в Райффайзен Банку Аваль. Через 5 годин після оплати візового збору, інформація по вашій оплаті буде доступна в базі даних Посольства США та ви зможете внести 18 цифр квитанції (дивіться нижче) в спеціальну форму на сайті Посольства, щоб призначити собі співбесіду. Але про це трохи пізніше.

Отже, фото і оплачена квитанція у нас «на руках». Далі заповнюємо саму візову анкету DS 160. Попередньо ознайомтеся з порядком заповнення форми DS 160 тут.

Анкета заповнюється англійською мовою. Якщо ви не знаєте або погано знаєте англійську, краще попросіть допомогти з анкетою людини з хорошим знанням мови. Тільки одне поле анкети потрібно заповнити українською мовою: вписати повністю ваше прізвище, ім'я та по батькові. Далі чесно відповідаєте на всі питання анкети. У рядку про вашому середньомісячний дохід ставте суму в українських гривнях.

В останньому блоці питань вас запитають про те, залучалися ви до кримінальної відповідальності, чи є ви терористом, пов'язані ви з торгівлею людьми, відмиванням грошей, чи є у вас інфекційні захворювання і т.д. Уважно читайте ці питання, відповідаючи на них. В середньому, на заповнення анкети у вас піде 1,5-2 години. В кінці в форму анкети потрібно завантажити ваше фото в електронному вигляді.

Також ви можете заповнювати анкету в кілька етапів, якщо у вас немає вільного часу зробити це «в один присід». Якщо Ви зробите перерву в заповненні анкети на 20 хвилин, сеанс заповнення автоматично закінчиться і вся внесена інформація зникне. Вам доведеться почати все спочатку, якщо Ви не записали реєстраційний номер своєї анкети. Тому номер анкети запишіть або сфотографуйте відразу. Щоб уникнути втрати даних, регулярно натискайте клавішу «Save» (зберегти) і збережіть анкету на своєму комп'ютері.

Після заповнення візової анкети DS-160 генерується сторінка підтвердження з буквено-цифровим штрихкодом. Роздрукуйте цю сторінку.

Роздрукувавши сторінку підтвердження зі штрихкодом, натисніть кнопку (назад) у вікні веб-браузера та відправте резервну копію анкети DS-160 на адресу своєї електронної пошти. Файл буде відправлений вам в форматі PDF.

Запис на співбесіду

Щоб записатися на співбесіду, зайдіть сюди і створіть в системі нового користувача, придумайте свій пароль. Зайшовши в систему, ви повинні внести 18 цифр з вашої квитанції про оплату візового збору в спеціальне поле форми. Тільки після цього вам відкриється віконце з доступними датами і часом запису на співбесіду. Вибираєте зручний вам день і час. Краще записуватися на ранній ранок (з 8 до 9 ранку), щоб візові офіцери не були втомленими і краще до вас поставилися під час інтерв'ю). Також тут ви повинні вибрати спосіб доставки вашого паспорта - самостійно в офісі компанії ТММ Express або кур'єрську доставку паспорта вам додому.

Далі підтвердження запису на співбесіду перешліть на вашу електронну пошту і роздрукуйте.

Список необхідних документів

Запис на співбесіду пройшла успішно. А значить у вас попереду є як мінімум 2-3 робочих дня, щоб зібрати всі документи.

Американці абсолютно невибагливі до документів. Все, що вам знадобиться - заповнена анкета і закордонний паспорт, термін дії якого закінчується не раніше 6 місяців від дати призначеного вам співбесіди. Однак документи з собою в Посольство все-таки взяти доведеться. Навіщо? На питання візового офіцера про вашому місці роботи, офіційні доходи, сімейний статус, дітей і т.д. у вас завжди буде документальне підтвердження ваших слів.

Якщо у вас «чистий» паспорт, ви їдете в США на запрошення вашої дівчини, в Україні у вас немає офіційної роботи або у вас низький офіційний дохід - ваші шанси на отримання візи практично дорівнюють нулю. З іншого боку, спробувати отримати візу все одно варто. У будь-якому випадку, все, що ви втратите - 160 доларів сплаченого візового збору. Який вам, звичайно ж, Посольство не повернуть.

Якщо ви їдете як турист, вам знадобляться такі документи:

 

Довідка з місця роботи. Американці повинні розуміти і бачити, що ви любите Україну, у вас є постійна робота і ви не маєте наміру назавжди залишати країну.

Довідка про доходи за останні 6 місяців. Якщо ви офіційно працевлаштовані, взяти цей документ у бухгалтерії не складе особливої ​​складності.

Довідка про поточний стан вашого банківського рахунку. Оформляється на фірмовому бланку вашого банку і відображає суму залишку на вашому рахунку на момент запиту про довідку.

Виписка про рух грошових коштів за останні 6 місяців з мокрою печаткою банку. Берете в банку, де у вас відкритий рахунок / картковий рахунок. Виписка показує ваші грошові надходження і витрати за останніх півроку.

Приватним підприємцям потрібна копія свідоцтва про реєстрацію ФОП та довідка з податкової про ваші доходи за останні 6 місяців. Якщо на момент отримання довідки ви подали тільки квартальну декларацію про доходи, попросіть у інспектора довідку про ваші доходи за минулий рік + 3 місяці поточного року, про що потрібно вказати в листі-клопотанні до податкової). Цю довідку важливо замовити заздалегідь (як мінімум за 20 днів до заповнення візової анкети), оскільки згідно із законом на видачу довідки про доходи податкової відводиться 10 робочих днів. Також візьміть з собою копії декларацій про вашому доході за 2 останні звітні періоди. Вам також знадобиться довідка про доходи за останні 6 місяців + виписка про рух грошових коштів по рахунку за 6 місяців. Дивіться 2 пункту вище.

Копія свідоцтва про шлюб / розлучення.

Копія свідоцтва про народження дитини / дітей.

Документи, що підтверджують ваше право власності на нерухомість, землю і транспорт.

Копії всіх сторінок попереднього закордонного паспорта / паспортів з візами і відмітками про перетин кордонів (якщо діючий закордонний паспорт у вас не перший).

Якщо у вашого чоловіка / дружини вже є американська віза - обов'язково візьміть копію першої сторінки паспорта чоловіка / дружини та копію сторінки з паспорта з візою.

Підготовка до співбесіди

Перевірте наявність всіх документів з розділу «Список необхідних документів» цієї статті. Далі приготуйте закордонний паспорт, 1 фотографію, роздруковані раніше підтвердження про подачу анкети онлайн і бланк-підтвердження вашої запису на співбесіду. Без роздруківок підтвердження онлайн подачі анкети і запису на співбесіду вас просто не пропустять до Посольства.

Всередину американського Посольства категорично не можна брати мобільні телефони, годинники, фітнес-трекери, смарт-годинник, особисті речі і т.д. Тому заздалегідь подбайте про те, щоб вас в Посольство супроводжував хтось із близьких, хто догляне за вашими речами і верхнім одягом, поки ви будете перебувати в Посольстві. У Посольстві немає ніяких боксів для зберігання ваших особистих речей!

На територію Посольства ви проходите тільки з документами і закордонним паспортом. Складіть їх все в заздалегідь підготовлену папку.

У день співбесіди

Подбайте про ваш зовнішній вигляд: зачіска повинна бути акуратною, одяг чистим і випрасуваним. Краще вдатись до класичного дрес-коду.

Приїжджати до Посольства заздалегідь (наприклад, за годину) немає ніякого сенсу. Все одно вас пропустять в Посольство не раніше, ніж за 15 хвилин до часу призначеного вам співбесіди. Краще приїдьте в Посольство 20 хвилин до призначеного вам часу. Цього буде досить. Біля американського посольства завжди товпиться багато заявників. Не варто чекати поки вас запросять пройти за турнікет. Підійдіть до охоронця, покажіть роздруківки про записи на співбесіду і про подачу анкети, паспорт і вас пропустять всередину посольства.

У залі вас спочатку зареєструють і видадуть вам персональний номер. Під цим порядковим номером ви пройдете до вікна і зареєструєте ваш паспорт (вас викличуть і номер з'явиться на цифровому табло). Далі ви здаєте відбитки пальців і уважно дивіться на екрани в залі. На них з'явиться ваш номер і номер вікна для виклику на співбесіду до візовому офіцерові.

В середньому час від моменту реєстрації вашого паспорта до запрошення на співбесіду займе 1-1,5 години. Все залежить від кількості заявників на візу в цей день.

Співбесіда для заявників на туристичну візу В1 / В2 відбувається українською / російською мовами. І триває не більше 5 хвилин. Якщо візовий офіцер вам особливо не задає питань, проявіть ініціативу і самі розкажіть про мету і маршрут вашого візиту, з ким ви збираєтеся в поїздку, про дітей, про ваших попередніх подорожах. Ведіть себе впевнено, на всі поставлені вам питання відповідайте чесно і конкретно. Без зайвої «води». В цьому запорука успіху

Якщо ви були досить переконливі, в кінці співбесіди ви отримаєте від візового офіцера ось такий заповітний лист:

Він означає, що ваша віза схвалена!

До речі, якщо ви звертаєтеся за американською візою повторно, вам не потрібно приїжджати на співбесіду в Посольство. Документи розглянуть в онлайні і дадуть вам відповідь.

РЕЗЮМЕ

Дотримуйтесь правил, про які ми розповіли вам вище
Чесно відповідайте на питання анкети
Доведіть, що ви не збираєтеся покидати Україну
Візьміть з собою все що підтверджують ваші слова документи
Ведіть себе чітко і стримано, без зайвого хвилювання
І у вас з'являється просто величезний шанс вийти з посольства з синім листком. Удачі вам!

Реклама

Читайте також:

тема

Актуальне порівняння німецьких підприємств на інтернет-платформі Kununu показало, на яких підприємствах співробітники задоволені своєю зарплатою. За результатами дослідження стал
Економити на товарах та послугах у Німеччині можна цілий рік. Потрібно просто знати деякі хитрощі.

новини

13:35
Uber оголосив про припинення роботи в Барселоні.
13:24
Витік газу стався у квартирі багатоповерхового будинку. Загинуло семеро людей.
22:58
У трьох штатах через негоду оголосили режим надзвичайного стану.
20:25
Одна людина загинула, ще 6 дістали поранення.
20:19
На узбережжі Франції знайшли декілька подушок від сидінь літака Piper Malibu, який зник над Ла-Маншем 22 січня.
17:35
Американський регулятор навряд чи ризикне підвищити ключову ставку.
07:57
У Північній Ірландії ураган "Доріс" став причиною отриманих ушкоджень декількох дерев на алеї, де знімали відомий серіал "Гра престолів".
07:36
Відео, на якому видно момент вибуху в житловому будинку у Гаазі, що стався в неділю, 27 січня, з'явилося в Інтернет.
07:12
У китайській провінції Хунань стратили чоловіка, якого засудили за вбивство 15 осіб.
00:48
Директор Нацрозвідки США Ден Коутс у вівторок, 29 січня, заявив, що напружені відносини між Вірменією та Азербайджаном через ситуацію навколо Нагірного Карабаху здатні стати причиною великомасштабного конфлікту, до якого може бути залучена і Росія.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.