Куди вступати в Польщі: рейтинг технічних факультетів

Варшавський політехнічний університет, Гірничо-металургійна академія у Кракові та Вроцлавський політехнічний університет отримали найкращі результати першого рейтингу інженерних факультетів освітнього фонду «Perspektywy». «Рейтинг спрямований до чіткої групи адресатів, тобто амбітних кандидатів на технічні факультеті, зацікавлених отриманням ступеня інженера та магістра інженерії на найпрестижніших факультетах технічних університетів», – читаємо у повідомленні фонду, пише monitor-press.

Комісія, якою керував професор Міхал Клейбер, оцінила 21 технічний факультет.

За висноваками комісії, на 13 факультетах найкраще веде навчання Варшавський політехнічний університет. Це автоматика та робототехніка (механічний відділ енергетики та авіації), архітектура (відділ архітектури), біотехнологія (відділ хімії), енергетика (механічний відділ енергетики та авіації), електроніка і телеконумікація (відділ електроніки та інформаційних технологій), електротехніка (відділ електрики), геодезія і картографія (відділ геодезії та картографії), інформатика (відділ електроніки та інформаційних технологій), біомедична інженерія (відділ мехатроніки), хімічна інженерія та інженерії процесів (відділ хімічної інженерії та інженерії процесів), мехатроніка (відділ мехатроніки), хімічна технологія (відділ хімії) та транспорт (відділ транспорту).

Найкраще навчання на 3 факультетах веде Гірничо-металургійна академія у Кракові: технічна фізика (відділ фізики та прикладної інформатики), інженерія матеріалів (відділ інженерії матеріалів та кераміки), механіка та будівництво машин (відділ механічної інженерії та робототехніки).

На ще трьох факультетах лідерство отримали відділи Вроцлавського політехнічного університету: будівництво (відділ наземного та водного будівництва), гірництво та геологія (відділ геоінженерії, гірництва та геології), управління та інженерія виробництва (відділ механіки).

Лідерство на двох факультетах отримав також Сілезький політехнічний університет: логістика (відділ організації та управління) та інженерія середовища (відділ інженерії середовища та енергетики).

Принципи рейтингу були опрацьовані комісією, до складу якої увійшли як експерти зі сфери вищої освіти, так і представники різних сфер промисловості. Вони оцінювали факультети за 13 критеріями, об’єднаними у шість категорій: престиж, випускники на ринку працевлаштування, академічний потенціал, наукова ефективність, дидактичний потенціал, інноваційність. Цитований у повідомленні голова освітнього фонду «Perspektywy» Вальдемар Сівінський декларує, що метою рейтингу було не класифікувати усі польські технічні університети. «Наш рейтинг потрібно назвати елітарним, адже планка стоїть досить високо», – сказав Вальдемар Сівінський, додавши, що має на увазі як вимогу наявності у вишу повноважень, так і високий рівень навчання.

Якими є критерії рейтингу?
Голова освітнього фонду «Perspektywy» Вальдемар Сівінський звернув увагу на два із 13 критеріїв, що враховувалися комісією.

По-перше, на показник, підготовлений на базі національного дослідження «Економічна доля випускників» міністерства науки, проведеного з використанням даних Головного страхового фонду. Показник використовує для окремого факультету: відсоток випускників, зареєстрованих у Головному управлінні статистики, ризик безробіття на тлі рівня безробіття у повіті проживання випускників та рівень заробітків випускників порівняно із заробітками у повіті, де вони проживають. По-друге, на показник «Якість вступників». Він визначається результатами екзаменів зрілості осіб, які 1 жовтня 2016 р. розпочали навчання на першому курсі денної форми навчання певного факультету того чи іншого університету (стосується випускників шкіл 2016 р. (…)

Реклама

Читайте також:

тема

Актуальне порівняння німецьких підприємств на інтернет-платформі Kununu показало, на яких підприємствах співробітники задоволені своєю зарплатою. За результатами дослідження стал
Економити на товарах та послугах у Німеччині можна цілий рік. Потрібно просто знати деякі хитрощі.

новини

13:35
Uber оголосив про припинення роботи в Барселоні.
13:24
Витік газу стався у квартирі багатоповерхового будинку. Загинуло семеро людей.
22:58
У трьох штатах через негоду оголосили режим надзвичайного стану.
20:25
Одна людина загинула, ще 6 дістали поранення.
20:19
На узбережжі Франції знайшли декілька подушок від сидінь літака Piper Malibu, який зник над Ла-Маншем 22 січня.
17:35
Американський регулятор навряд чи ризикне підвищити ключову ставку.
07:57
У Північній Ірландії ураган "Доріс" став причиною отриманих ушкоджень декількох дерев на алеї, де знімали відомий серіал "Гра престолів".
07:36
Відео, на якому видно момент вибуху в житловому будинку у Гаазі, що стався в неділю, 27 січня, з'явилося в Інтернет.
07:12
У китайській провінції Хунань стратили чоловіка, якого засудили за вбивство 15 осіб.
00:48
Директор Нацрозвідки США Ден Коутс у вівторок, 29 січня, заявив, що напружені відносини між Вірменією та Азербайджаном через ситуацію навколо Нагірного Карабаху здатні стати причиною великомасштабного конфлікту, до якого може бути залучена і Росія.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.