Правда чи міфи: неймовірні факти про життя в найзакритішій країні світу

Останнім часом в пресі часто миготять зведення про Північну Корею і звучать заяви лідера цієї країни. Про КНДР звичайні європейці знають дуже мало. Відомими зазвичай є головні стереотипи: випробування ядерної зброї, грандіозні паради, закритість суспільства і повальна бідність населення країни. А деякі факти незвичайні настільки, що в них взагалі складно повірити, пише портал Всвіті.

1. КНДР – найвоєнізованіша країна у світі

Багаторічне протистояння навколишнім "капіталістичним" країнам зробили з КНДР тоталітарну воєнізовану державу. Якщо враховувати всіх військовослужбовців, а також співробітників силових структур, то Північна Корея впевнено посідає перше місце в світі як наймілітаризованіша країна. Уніформу тут носить кожен третій. Службу проходять всі: чоловіки – 10 років, жінки – 5 років.

Минуло понад 60 років після закінчення Корейської війни, але межа між Північчю та Півднем досі є "вибухонебезпечним" місцем. Тут зосереджено настільки велику кількість військової сили, що 238-кілометровий кордон називають наймілітаризованішою територією на планеті.

2. У Північній Кореї розташовано найбільший у світі стадіон

У Пхеньяні (столиця КНДР) розташовано найбільший стадіон у світі. Грандіозну споруду на 150 000 глядачів звели на штучно насипаному острові. Арена імені Першого травня є "домашнім" полем для національної футбольної збірної, яка вражає то гучними перемогами над фаворитами, то не менш трагічними провалами. У свята тут проводяться мітинги та барвисті виступи, в яких беруть участь десятки тисяч артистів.

3. У КНДР вміють економити на електроенергії

Мала кількість енергоресурсів і слабка економіка призвели до того, що в КНДР виробляється мало електроенергії. На нічних знімках з космосу видно, що країна перебуває буквально "у темряві", якщо порівнювати з сусідніми Китаєм і Південною Кореєю. Офіційна пропаганда стверджує, що людям не потрібно багато електрики, адже ночами потрібно спати. Постійне освітлення є лише у столиці, а в інших містах світло включають періодично.

4. Автомобіль можуть отримати лише обрані

Ще в 1950-их роках в КНДР випускали власні автомобілі. Спочатку це були ліцензійні копії радянських моделей, а потім тут стали збирати власні версії Fiat, Mercedes-Benz, Toyota. Але автівок у країні все одно дуже мало. Імпорту практично немає, а основний автовиробник Pyeonghwa Motors випускає лише кілька тисяч авто на рік.

Автомобілі можуть собі дозволити лише вищі державні чиновники та військові чини. Як результат, у будь-якому великому місті можна переходити широкі проспекти навіть не озираючись на всі боки.

5. Північна Корея – країна ідеальних пейзажів

На планеті є безліч красивих місць, але лише в Північній Кореї можна зустріти настільки чисте повітря. Добрій екології сприяє слабкий розвиток промисловості.

6. У Північній Кореї дозволені тільки певні види зачісок

Сучасні модниці та модники дуже б здивувалися, завітавши до будь-якої перукарні в КНДР. На стінах висять плакати з фотографіями стрижок, які можна замовити, і справа зовсім не в умінні майстрів. Керівна партія обмежила вибір зачісок. Чоловікам доступні лише 10 варіантів, а жінкам – 18.

7. Сині джинси під забороною

Ідеї ​​Чучхе (місцевої комуністичної ідеології) не сприймають наслідування західного капіталізму. Тому введено заборону на низку звичайних предметів, наприклад, на джинси. У Кореї проблематично їх знайти. Але якщо це вдасться, то їх власник ризикує опинитися в трудовому таборі.

8. У Північній Кореї існує власний ГУЛАГ

Фото: vsviti.com.ua.

Як і в будь-якій державі, в КНДР діє своя система покарань. Навіть за невеликі провини людей відправляють у трудові табори. Тут їх чекає важка робота й мізерне харчування. Аби потрапити сюди, досить невдало пожартувати або просто вдягнути джинси.

Реклама

Читайте також:

тема

Актуальне порівняння німецьких підприємств на інтернет-платформі Kununu показало, на яких підприємствах співробітники задоволені своєю зарплатою. За результатами дослідження стал
Економити на товарах та послугах у Німеччині можна цілий рік. Потрібно просто знати деякі хитрощі.

новини

Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.