Як українець став професором одного з найкращих університетів світу

Кілька етапів конкурсу, ідеальне знання англійської, безліч інтерв'ю та відкриті лекції - за заповітну посаду в американських коледжах українські викладачі часом боряться декілька років.

Українець за походженням, а тепер професор Колумбійського університету, Юрій Шевчук, розповів ForumDaily, як йому вдалося отримати роботу в престижному навчальному закладі США і чим викладання в американських університетах відрізняється від українського

Чоловік працює в найпрестижнішому районі Нью-Йорка - Манхеттені, в декількох кварталах від Центрального парку. Тут на 13 гектарах розташувався Колумбійський університет, який вважається одним з кращих навчальних закладів в світі. 

Юрій Шевчук тут перший викладач з України. Більше 10 років він закохує американців в українську мову, спеціально для них написав книгу "Український для початківців", організував кіноклуб. При цьому на викладача української мови Юрій не вчився ніколи. "У мене 2 спеціальності: одну я отримав в Київському університеті на факультеті романо-германської філології. В Америці я вчився ще на курсі політології в університеті «Нова школа соціальних досліджень», - розповідає він.

Одного разу чоловік приїхав до Америки, щоб просто подивитися на університет,перейняти досвід. А йому відразу запропонували викладати українську мову в Літній школі - це спеціальна 2-місячна програма, під час якої студент може пройти кілька академічних курсів і набрати додаткові бали.

Юрій вирішив, що комусь треба починати, і на наступне літо повернувся в США викладати. До цього майже рік готувався - як припіднести український американцям, як пояснити їм складну граматику, вимова.

"Це було страшно, тому що мені довелося самому панічно все вивчати. Докопуватися до всього і якимось чином передбачати питання моїх студентів ", - згадує Юрій. Він жартома називає себе "самозванцем від україністики", але його лекції були настільки успішними, що починаючи з 1990 року він приїжджав в Гарвард практично щоліта. А в 2004 в Колумбійському університеті відкрилася посада викладача української мови. "І я до такої міри осмілів, що вирішив на неї податися", - продовжує Юрій.

Він послав документи за 2 дні до закінчення терміну подачі і навіть не сподівався на позитивну відповідь. У нього якраз був запланована відпустка, так що деякий час Юрій навіть автовідповідач не перевіряв. А коли повернувся, його вже чекало повідомлення з проханням приїхати на співбесіду в Колумбійський університет. Юрій потрапив до короткого списку претендентів на посаду. Далі він мав пройти інтерв'ю і дати відкриту лекцію для студентів.

"Я не хвилювався, тому що був упевнений - мене не візьмуть. Просто вирішив, що зроблю все, що від мене залежить, щоб бути чесним перед самим собою. І я дуже добре пам'ятаю, що більше переживав, чи встигну я потрапити в музей Метрополітен ", - розповідає він.

В музей він встиг, а через 2 дні йому зателефонували, щоб повідомити результати співбесіди. Зазвичай кандидатури розглядаються 2 тижні, але тут рішення було одноголосним, і Юрія швидко запросили на роботу. "Я був шокований, напевно, щось кричав - так, що всі мої колеги збіглися до мого столу".

Його посада - лектор української мови. Контракт потрібно продовжувати кожні 5 років, при цьому викладач проходить свого роду переатестацію - комісія знову приходить на лекції, дивиться, яку наукову діяльність професор встиг провести за цей час, які роботи опублікував. Юрій таку перевірку успішно пройшов вже 2 рази. Він викладає 3 мовних курсу і 1 по історії радянського і пост-радянського кінематографа, це 8-9 занять на тиждень. Каже, про таку завантаженість, як в українських вузах, тут навіть мова не йде.

"Немає такої завантаженості, яка просто перекреслює будь-яку можливість бути хорошим викладачем: як можна добре готуватися до лекцій, якщо у вас більше 20 годин викладання в тиждень?".

У Юрія час є і на підготовку, і на наукову діяльність. Він з першої лекції захоплює студентів українською мовою так, що вони потім не можуть наговоритися. Правда, попереджає - в Україні їм буде непросто знайти співрозмовників.

"Ось уявіть собі студента, який платить $ 12 тисяч в рік за курс української мови. Приїжджає він вперше до Києва, відкриває рот, а у відповідь чує: "Ти що, по-російськи не розумієш?". Це в гіршому випадку, а в кращому його просто ігнорують або відповідають по-російськи ", - розповідає Юрій.

Він чесно розповідає студентам про всі сучасні реалії в Україні, намагається знайти фільми українською для свого кіноклубу і постійно приїжджає з лекціями на батьківщину. Каже, переїзд назад в Україну не виключає. Адже у нього 2 улюблених міста - Нью-Йорк і Київ.

 

Реклама

Читайте також:

тема

Актуальне порівняння німецьких підприємств на інтернет-платформі Kununu показало, на яких підприємствах співробітники задоволені своєю зарплатою. За результатами дослідження стал
Економити на товарах та послугах у Німеччині можна цілий рік. Потрібно просто знати деякі хитрощі.

новини

13:35
Uber оголосив про припинення роботи в Барселоні.
13:24
Витік газу стався у квартирі багатоповерхового будинку. Загинуло семеро людей.
22:58
У трьох штатах через негоду оголосили режим надзвичайного стану.
20:25
Одна людина загинула, ще 6 дістали поранення.
20:19
На узбережжі Франції знайшли декілька подушок від сидінь літака Piper Malibu, який зник над Ла-Маншем 22 січня.
17:35
Американський регулятор навряд чи ризикне підвищити ключову ставку.
07:57
У Північній Ірландії ураган "Доріс" став причиною отриманих ушкоджень декількох дерев на алеї, де знімали відомий серіал "Гра престолів".
07:36
Відео, на якому видно момент вибуху в житловому будинку у Гаазі, що стався в неділю, 27 січня, з'явилося в Інтернет.
07:12
У китайській провінції Хунань стратили чоловіка, якого засудили за вбивство 15 осіб.
00:48
Директор Нацрозвідки США Ден Коутс у вівторок, 29 січня, заявив, що напружені відносини між Вірменією та Азербайджаном через ситуацію навколо Нагірного Карабаху здатні стати причиною великомасштабного конфлікту, до якого може бути залучена і Росія.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.