Думай, що показуєш: мова жестів у різних країнах світу

Все в твоїх руках. Звичні жести часом спрацьовують не так, як розраховуєш, і твоє захоплене «клас» можуть прийняти за образу. Жести - не така вже й універсальна штука, тому для мови тіла теж потрібен перекладач. Щоб на твою голову не знайшлося небажаних пригод, знайомся з пам'яткою: тут - часті жести і їх значення в різних локаціях.

Про це пише 34travel.me.

 Великий палець вгору

Де можна показати: країни Західної, Східної та Північної Європи, Росія, США, Австралія, Нова Зеландія
Де ховати пальці: Уругвай, Іран, Таїланд, Афганістан, Саудівська Аравія (краще - Близький Схід цілком), Бангладеш, Греція
 
 ТАК
Все як в Facebook: коли бадьоро піднято великий, даєш знати іншим - «мені подобається», опускаєш вниз - «не дуже». У наших широтах цей спосіб схвалення розуміють всі. Крім значень «все в порядку» і «клас» є максимально нейтральні - числові: в Італії, Угорщини та Німеччини, наприклад, так починають рахунок, в Китаї це 5, а в Індонезії - 6. І, звичайно, всюди - автостоп.
 
 НІ
На випадок важливих переговорів: навіть в лояльній старенькій Європі, смикнувши руку з великим пальцем вгору за плече, чітко даєш зрозуміти: «Та пішов ти!». У Чехії, Данії та Нідерландах - «Геть звідси!». Є чимало місць, де ту ж суть палець передасть без додаткових рухів тіла: будь насторожі, наприклад, в Греції (читай по пальцях: «Заткнись!»). А на Близькому Сході, де це особливо прикро, завдяки фалічним асоціаціям - свій колорит із цілком прозорим змістом. Загалом, що великий, що середній.

 Долонею до співрозмовника

Де можна показати: де завгодно, крім Греції
Де ховати пальці: Греція
 
 ТАК
Долоню практично ніде не викликає протиріч: інтернаціональний засіб, щоб висловити всі відтінки «Стривай!» І «Почекай!». А в Мексиці, якщо долоню розгорнути до себе, це навіть висловить подяку.

НІ
«Поїж лайна!» ( «Мунза / Мунца») - відзначилися греки, але вони мають на це історичне право. У Візантії по обличчю злочинця, якого зазвичай вели по вулиці, розмазували гар, вугілля або, власне, лайно: вуличним роззявам так було набагато веселіше. Традиція пішла, а ось екскременти і почуття абсолютного обурення залишилися, так що прибережи долоні до кращих часів.

 ОК

Де можна показати: англомовні країни, Південна Корея, Південна Африка
Де ховати пальці: Франція, Німеччина (50 на 50), Венесуела, Латинська Америка, Португалія, Греція, Туреччина, Сирія, Туніс, Кувейт (додавай країни Середнього Сходу)
 
ТАК
Пальці в кільці кажуть, що з тобою все гаразд: так, наприклад, справляються про стан товариша дайвери. Є думка, що «О.К.» нам подарував чи то президент США Мартін Ван Бюрен, який зробив своїм слоганом «Old Kinderhook is O.K.», чи то бостонська газета, яка скоротила зіпсоване на німецький манір «all correct». Так чи інакше, це означає «Добре». А в Японії і зовсім означає гроші.
 
НІ
Франція і Німеччина під «О.К.» мають на увазі «повний нуль». Але в ряді країн - у Бразилії і в азіатському регіоні - жест асоціюється з дупою в самому прямому сенсі. Не радимо так демонструвати свій гарний настрій в Туреччині або Сирії. У Тунісі не радимо зовсім: місцеве значення - «Я вб'ю тебе».

Палець біля скроні

Де можна показати: Нідерланди, Сполучене Королівство
Де ховати пальці: східнослов'янський регіон, Франція
 
 ТАК
У Голландії, всупереч міцній слов'янській звичці палець біля скроні став компліментом гострому розуму. У Великобританії теж не образяться: значення нейтральне - «живи своїм розумом».
 
 НІ
Покрутивши пальцем біля скроні, і росіянин, і француз натякнуть тобі на недалекоглядність. Мабуть, в 1812 це і вирішили.

Вікторія / Peace

Де можна показати: інтернаціонально
Де ховати пальці: тримай долоню до співрозмовника в Сполученому Королівстві, Австралії, Ірландії
 
 ТАК
Просто і доступно латинською літерою «V» (Victoria - богиня Перемога) означає перемогу або мир. Є версія: під час Столітньої війни французи відрубували полоненим англійською та валлійським стрільцям саме ці пальці на правій руці (більше, мовляв, не постріляєш). І ті, поки на обох руках п'ятипалі, перед битвою навмисне задирали французів, показуючи їм цю саму «V»: «Бійтеся, вороги!» На сході жест теж зайшов на ура.  Важливий нюанс: не забудь повернути долоню від себе.
 
 НІ
Тильна сторона долоні звертається до мовця без сентиментів: «Заткнись». З цим пов'язана бородата історія про те, як грішив Уїнстон Черчілль, неусвідомлено і з посмішкою посилаючи всіх направо і наліво.

 Коза / Rock on!

Де можна показати: США
Де ховати пальці: Середземномор'ї і Латинська Америка (Іспанія, Італія, Португалія, Аргентина, Бразилія, Колумбія, Куба), гостро православні кола
 
 ТАК
Від північноамериканських рокерів і студентів нам дісталося це бурхливе побажання. У Остинському університеті (Техас, США) «козу» забезпечили девізом «Hook'em Horns» («підчепити їх на роги») і перетворили в традиційне привітання. А якщо в Штатах до піднятих вказівного і мізинця додати великий, вийде і зовсім «Я тебе люблю». Тепер знаєш, як розтопити серце бородатого любителя металу.
 
 НІ
У більшості середземноморських країн і в Латинській Америці так натякають на рогоносців. Нічого спільного з рокерскою любов'ю, але пряма вказівка, що партнер у співрозмовника вірністю не відрізняється. Якщо копнути глибше, таким же знаком («мул Корнути») сатаністи користуються, щоб закликати до себе диявола: у вузьких колах він так само важливий, як для православних - хресне знамення.

Дуля / Figo

Де можна показати: Східна Європа, Бразилія, Італія
Де ховати пальці: Східна Європа, Туреччина, Франція, Японія і Таїланд
 

 ТАК
Стародавній слов'янський оберіг від пристріту по тій же системі сьогодні діє в Бразилії. Причому не тільки від псування захищає, але і приносить удачу.  А в Італії фіга значить «У мене твій ніс».
 
 НІ
З негативних значень дуля - знак проституції. Так в Японії дами підкликали клієнтів. Зараз і там, і в інших східних країнах - наприклад, в Таїланді - це як і раніше означає «завжди готовий». Так що, якщо скрутив дулю, будь готовий «відповідати за базар». У Туреччині фіга настільки ж образлива, як і середній палець, тому жест вважається гранично агресивним і грубої.

Схрещені пальці

Де можна показати: інтернаціонально
Де ховати пальці: В'єтнам
 
 ТАК
Поширена побажання удачі (особливо в США), яке спрацьовує практично повсюдно. Один палець символізує надію і віру, інший - силу. У більшості країн жест не принесе тобі неприємностей.
 
 НІ
За пальцями стеж у В'єтнамі. Там схрещені вказівний і середній означають жіночі геніталії, що далеко не завжди зв'яжуть з добрими помислами.

Поманити вказівним пальцем

Де можна показати: США, Європа
Де ховати пальці: Філіппіни, країни Азії
 
 ТАК
Жест «Стань переді мною» використовують в Європі і Північній Америці, щоб попросити співрозмовника зробити крок вперед або будь-яким іншим чином виявитися ближче. Трохи інтриги, але нічого кримінального.
 
 НІ
В азіатських країнах жест табуйовано, а на Філіппінах навіть загрожує арештом. Підкликати до себе такою комбінацією там можна хіба що собаку, тому співрозмовник справедливо вважатиме, що ти - м'яко кажучи - вважаєш його нижче себе.

Показати язик

Де можна показати: Тибет, Китай, Полінезія
Де не можна: Європа, Австралія, Індія, Нова Зеландія, Латинська Америка
 
 ТАК
Шанобливе вітання Тибету ми практикуємо з дитсадівських років: якщо перехожий покаже язик - все в порядку, тебе тут поважають. У Китаї жест бере на себе інші специфічні функції: висловлювати здивування або переляк. А в Полінезії, на Маркізькі острови, аборигени, висолопивши язика, висловлюють заперечення.
 
 НІ
В Європі показувати язик не можна: німецькому автомобілісту, наприклад, показати язик іншому коштує € 150-300. І в тих же широтах тебе можуть запросити для подальших судових розглядів. Перенести рандеву на лавці суду захоче і латиноамериканець: там висунутий язик має на увазі «Ти боягуз!». А в Австралії і Новій Зеландії це образа ще більша. Можуть через це навіть полізти в бійку - тебе ж ніхто за язик не тягнув.
 

Реклама

Читайте також:

тема

Актуальне порівняння німецьких підприємств на інтернет-платформі Kununu показало, на яких підприємствах співробітники задоволені своєю зарплатою. За результатами дослідження стал
Економити на товарах та послугах у Німеччині можна цілий рік. Потрібно просто знати деякі хитрощі.

новини

00:47
Жодна окрема країна і навіть таке об'єднання, як Європейський Союз, не можуть самотужки розв'язувати проблеми міграції, тому ЄС заснував трастовий фонд на 4 млрд євро для підтримки країн Африки.
00:36
Під час проведеної 10 грудня у французькому місті Ліоні масштабної спецоперації затримано 22 члени діючого у Франції і Бельгії організованого злочинного угруповання (ОЗУ), що складається з громадян Грузії, Вірменії та Азербайджану.
00:24
Анкара заявила, що генконсул Саудівської Аравії в Стамбулі також є співучасником вбивства саудівського журналіста Джамала Хашогджі, оскільки співробітники саудівських спецслужб прибули в дипломатичну установу з конкретною метою вбивства.
23:57
Єгипет розслідує відео з данською парою, яка вилізла на піраміду Хеопса і позувала там голою.
23:47
Канцлер Німеччини Ангела Меркель і президент РФ Володимир Путін у понеділок провели телефонну розмову, обговоривши, зокрема, ситуацію в Керченській протоці і питання газового транзиту через Україну.
23:24
У мордовському селі Курташки (Російська Федерація) п'яний мисливець йшов по сліду кабана і випадково забрів в недобудовану церкву. Він виламав двері храму і побудував засідку біля саморобного вівтаря.
22:58
У Кремлі назвали «наклепом» причетність Росії до організації протестів у Франції, заявивши про повагу суверенітету цієї країни.
22:33
Американський журнал Time опублікував короткий список з 10 претендентів на власну премію «Людина року».
22:05
Президент Макрон оголосив надзвичайний стан
21:58
В Осло 10 грудня відбулася церемонія вручення Нобелівської премії миру. Два місяці тому, в жовтні, Нобелівський комітет присудив нагороду лікареві з Демократичної Республіки Конго Денису Муквеґе та іракській правозахисниці Наді Мурад.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.