Навіть 1000 євро в місяць замало: українка розповіла про життя в Португалії

Залишитись жити у Португалії можна трьома шляхами: здобути освіту та влаштуватись на роботу у Португалії, вийти заміж за місцевого жителя чи отримати довгострокову візу на роботу. Про це розповідає Юлія Теклюк із Києва. Вона чотири роки тому вийшла заміж за хлопця з Лісабону. Про це пише gazeta.ua

"Коли вперше відвідала Португалію, то закохалась у цю країну. Поставила собі ціль — жити там. Щоліта брала відпустку та летіла на відпочинок саме туди. Весь рік відкладала кошти на цю поїздку. Економила на теплих речах, але купальник, літні сукні і взуття мала найкращі. В один із перельотів познайомилась зі своїм майбутнім чоловіком Антоніо. З ним два роки переписувались по сакайпу та зустрічались. А тоді він запропонував переїхати до нього під Лісабон", - розповідає Юлія.

Одружилися у Лісабоні. Весілля не робили. Тут це неприйнятно і дорого.

"З роботою в країні непросто, особливо якщо претендуєш на нормальну зарплату. Хорошою вважається зарплата 1000 євро. На неї не вдасться пошикувати, але принаймні можна знімати житло.

Мінімальна зарплата зараз складає 535 євро, і прожити на ці гроші дуже складно. Якщо людина збирається найнятися прибиральником чи будівельником, то знання мови не потрібне. Я ж маю юридичну освіту, тому маю перескласти диплом. Для цього ще маю два роки довчитись в місцевому університеті. Благо, що вивчила мову", - каже Юлія.

Зняти квартиру від 350 до 700 євро. Більшість живуть за містом. Одна поїздка в метро або на автобусі коштує 1,20 євро. Поїздка на електричці- 2 євро.

"Щорічний податок на житло за двоповерховий будинок складає близько 1000 євро.

Також існує податок на автотранспорт. У Португалії дуже багато машин, водять навіть зовсім літні люди.", - каже Юлія.

Кожна людина зобов'язана стати на облік у Центрі здоров'я. Там його приписують до сімейного лікаря. Якщо ти працюєш і платиш відрахування в систему соціального страхування, медичне обслуговування тобі належить за "помірними розцінками". Наприклад, прийом у сімейного лікаря коштує 5 євро (а повна вартість 35 євро).

Реклама

Читайте також:

тема

Актуальне порівняння німецьких підприємств на інтернет-платформі Kununu показало, на яких підприємствах співробітники задоволені своєю зарплатою. За результатами дослідження стал
Економити на товарах та послугах у Німеччині можна цілий рік. Потрібно просто знати деякі хитрощі.

новини

Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.