Це теж архітектура: топ-15 найдивніших споруд світу в стилі деконструктивізму

З моменту зародження одного з найсуперечливіших стилів архітектури, деконструктивізму, пройшло вже практично 30 років, однак сьогодні він все ще викликає безліч суперечок, пише портал Всвіті. Пропонуємо вашій увазі короткий огляд 15 світових шедеврів архітектури деформації і руйнування, які допоможуть зрозуміти, яким бачилося майбутнє у 80-х роках XX століття.

1. Музей Гуггенхайма в Більбао, Іспанія

Музей Гугенхайма в Більбао

Музей Гугенхайма з висоти пташиного польоту

Шедевр Френка Гері на заході сонця

Автором чудової та вражаючої з першого погляду іспанської філії музею сучасного мистецтва Соломона Гуггенхаймама є канадський архітектор Френк Гері. Будівлю музею, побудована зі скла, титану і пісковика, визнано однією з найкрасивіших у світі будівель у стилі деконструктивізму. Головною метою Гері було надання музею, розташованому на набережній, вигляду футуристичного корабля.

2. Музей музики в Сієтлі, США

Музей музики в Сієтлі

Музей музики з висоти пташиного польоту

Фрагмент фасаду музею

15 років тому в американському Сієтлі було відкрито одну з найдивовижніших споруд світу. Знаменитий музей музики незвичайний не тільки своїми неймовірними зовнішніми формами, натхненням до яких послужила гітара легендарного Джиммі Гендрікса. Сама ідея цього храму музики унікальна – величезна будівля містить практично всю колекцію американської рок і поп-музики.

3. Концертна зала Волта Діснея в Лос-Анджелесі, США

Концертна зала Волта Діснея в Лос-Анджелесі

Концертна зала Волта Діснея в панорамі "міста янголів"

Інтер’єр концертної зали

Родина творця мультиплікаційної імперії Волта Діснея вже давно хотіла побудувати на його честь гідну найвищих оцінок будівлю й пожертвувала на її будівництво 50 мільйонів доларів. У результаті з відкриттям чергового шедевра від Френка Гері 2003 року головне місто Каліфорнії отримало свій новий символ. Варто відзначити, що крім своєї зовнішньої виразності, ця концертна зала володіє акустичними властивостями, які багато в чому перевершують найвідоміші майданчики в світі.

4. "Будинок, що танцює" у Празі, Чехія

"Будинок, що танцює"

Ефектне підсвічування на фасаді будівлі

Празька будівля, що нагадує танцюючу пару, є офісною. Виконаний у стилі деконструктивізму комплекс складається з двох циліндричних веж: звичайної та деформованої. Будинок, який танцює, – це архітектурна метафора пари, що зійшлась у красивому танці. Практично відразу після завершення будівництва будинок отримав неофіційну назву "Джинджер та Фред", на честь відомої американської пари кіноакторів Джинджер Роджерс і Фреда Астера.

5. Королівський музей Онтаріо в Торонто, Канада

Королівський музей Онтаріо в Торонто

Королівський музей Онтаріо вночі

Інтер’єр музею

Королівський музей Онтаріо діє ще від 1857 року, проте за 150 років його зовнішній вигляд було кардинально змінено архітектором Даніелем Лібескіндом, що перетворив старий будинок музею на неймовірну споруду у вигляді кристала. За його словами, саме справжні мінеральні кристали, які були виставлені в одній зі зал музею, й стали прообразами його нової споруди. Цікаво відзначити, що перший ескіз реконструкції музею було зроблено на звичайній серветці в одному з ресторанів Нью-Йорка.

6. Північний імперський військовий музей в Манчестері, Великобританія

Північний імперський військовий музей в Манчестері

Північний імперський військовий музей

Будівля музею вночі

Манчестерська філія лондонської мережі музеїв, присвячених військовій тематиці, була побудована 2001 року на тій території Англії, яка найбільше постраждала від війни. Автором проекту нового музею став Даніель Лібескінд. Головним мотивом до створення такого важливого культурного об’єкту було бажання показати нашу планету, знищену в результаті численних воєн, але потім зібрану по шматках воєдино.

7. Музей мистецтв в Денвері, США

Музей мистецтв в Денвері

Музей мистецтв в сутінках

Інтер’єр музею

Історія денверського музею мистецтв почалася ще далекого 1893 року – тоді музей був відомий як Клуб Художників Денвера. Сучасний корпус музею було відкрито для відвідувачів 2006 року. Дизайн будівлі, яка нагадує величезну скелю, був розроблений студією Лібескінда, аби підкреслити особливості місцевої природи.

8. Центральна бібліотека в Сієтлі, США

Центральна бібліотека в Сієтлі

Інтер’єр бібліотеки

Футуристичну будівлю центральної бібліотеки Сіетла було спроектовано голландським архітектором Ремом Коолхасомі й побудовано 2004 року. Головною метою зведення цього футуристичного комплексу було залучення справжніх цінителів книг. Будівля складається з чотирьох фасадів, оформлених металевою сіткою і склом. Цікаво, що тут відсутні прямі кути й паралельні лінії.

9. Кінотеатр UFA-Palast в Дрездені, Німеччина

Кінотеатр UFA-Palast в Дрездені

Кінотеатр UFA-Palast вночі

Неймовірно деформована будівля кінотеатру в Дрездені – проект від австрійського архітектурного бюро Coop Himmelb(l)au, яке прославилося на весь світ своєю філософією руйнування. Центр кіно складається з двох нерозривно пов’язаних між собою об’єктів – безпосередньо кінотеатру з 8 залами, розрахованими одночасно на 2600 відвідувачів, та "кристалу" зі скляної оболонки, який використовується в якості фойє та громадського майданчика.

10. Багатофункціональний виставковий центр "Світ BMW" в Мюнхені, Німеччина

Багатофункціональний виставковий центр "Світ BMW"

Багатофункціональний комплекс вночі

Багатофункціональний комплекс з висоти пташиного польоту

Інтер’єр комплексу

Переможцем конкурсу на будівництво виставкового центру авто-гіганта BMW, проведеного на початку 2000-х, стало бюро Himmelb(l)au. У своєму проекті архітектори запропонували концепцію простору, який стане одночасно й "шоу-румом", й місцем для перемовин між представниками концерну та його клієнтами. Головною архітектурною фішкою проекту стала величезна лійка, що складається зі скляних блоків. У відвідувачів створюється відчуття, наче дах, який "підвис" в небі, ніби засмоктує в цю лійку.

11. Готель Porta Fira в Барселоні, Іспанія

Готель Porta Fira в Барселоні (ліворуч)

Готель Porta Fira

Фрагмент фасаду

Ефектна вежа готелю Porta Fira, розташована в столиці Каталонії, була спроектована відомим японським архітектором Тойо Іто й побудована 2009 року. Туристів та місцевих жителів вражає органічна форма вежі й неймовірна фактура її фасадів, що є наслідком використання алюмінієвих труб червоного кольору. Саме ці металеві елементи надають стінам готелю ефекту коливання і служать в якості жалюзі.

12. The Ray and Maria Stata Center в Кембриджі, США

Стата-центр в Кембриджі

З висоти пташиного польоту

Корпуси Массачусетського університету, що знаходяться на території кембриджського кампусу виглядають так, ніби вони можуть завалитися в будь-яку секунду. Стіни численних корпусів, розташовані під страшними кутами, ніби обертаються й стикаються одне з одним. Вони зроблені в основному з цегли та гофрованої сталі. Багато хто критикує цю споруду архітектора Гері, а інші, навпаки, вважають її чи не найкращим проектом канадця.

13. Музей сучасних мистецтв в Цинциннаті, США

Музей сучасних мистецтв в Цинциннаті

Музей сучасних мистецтв від Захи Хадід

Будівля музею сучасних мистецтв стала першим американським проектом архітектора зі світовим ім’ям Захі Хадід. Варто відзначити, що хоча фасад будівлі й не є типовим для Хадід, його неймовірні інтер’єри за стилем цілком відповідають більшості її робіт. Стіни, підлоги й стелі музею багаторазово переливаються одна в одну, що відповідає головному принципу архітектора – динамічному перетіканню просторів. Саме цей будинок є найголовнішим досягненням легендарного архітектора в галузі деконструктивізму.

14. Музей Голокосту в Берліні, Німеччина

Музей Голокосту в Берліні

Музей Голокосту з висоти пташиного польоту

Музейний ансамбль, присвячений постраждалим від режиму Голокосту євреям, складається з двох будівель – старої, у стилі бароко, й нової, побудованої за проектом берлінського архітектора Даніеля Лібескінда 1998 року. Сучасний корпус у плані являє собою довгу звивисту галерею, створену в фірмовому для автора стилі. Несподіваним для більшості відвідувачів є той факт, що підлога в музеї розташована під ухилом, тому буквально з перших кроків необхідно докладати деяких зусилль для того, аби рухатися вперед.

15. Музей мистецтв в Акроні, США

Музей Мистецтв в Акроні

Музей Мистецтв в штаті Огайо

Інтер’єр музею

Сучасний музей мистецтв побудований за проектом Coop Himmelb(l)au в провінційному містечку штату Огайо. Одним з головних законів при проектуванні цієї будівлі був принцип максимальної освітленості внутрішніх приміщень. Варто відзначити, що ця, на перший погляд агресивна споруда зі скла й металу, виглядає гармонійною на тлі міської забудови завдяки ретельно спланованим машстабам.

Фото: vsviti.com.ua.

Реклама

Читайте також:

тема

Актуальне порівняння німецьких підприємств на інтернет-платформі Kununu показало, на яких підприємствах співробітники задоволені своєю зарплатою. За результатами дослідження стал
Економити на товарах та послугах у Німеччині можна цілий рік. Потрібно просто знати деякі хитрощі.

новини

13:35
Uber оголосив про припинення роботи в Барселоні.
13:24
Витік газу стався у квартирі багатоповерхового будинку. Загинуло семеро людей.
22:58
У трьох штатах через негоду оголосили режим надзвичайного стану.
20:25
Одна людина загинула, ще 6 дістали поранення.
20:19
На узбережжі Франції знайшли декілька подушок від сидінь літака Piper Malibu, який зник над Ла-Маншем 22 січня.
17:35
Американський регулятор навряд чи ризикне підвищити ключову ставку.
07:57
У Північній Ірландії ураган "Доріс" став причиною отриманих ушкоджень декількох дерев на алеї, де знімали відомий серіал "Гра престолів".
07:36
Відео, на якому видно момент вибуху в житловому будинку у Гаазі, що стався в неділю, 27 січня, з'явилося в Інтернет.
07:12
У китайській провінції Хунань стратили чоловіка, якого засудили за вбивство 15 осіб.
00:48
Директор Нацрозвідки США Ден Коутс у вівторок, 29 січня, заявив, що напружені відносини між Вірменією та Азербайджаном через ситуацію навколо Нагірного Карабаху здатні стати причиною великомасштабного конфлікту, до якого може бути залучена і Росія.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.