Вберись у конюшину: Ірландці святкують одне з найбільших католицьких свят

Він був невільником піратів, пастухом овець, монахом і єпископом, апостолом і покровителем Ірландії. 17 березня ірландці відзначають день Святого Патрика, якого в цей день згадує в літургії і католицька Церква. Як приєднатися до святкування, дізнавався портал tvp.info.

Попри загальнопоширену думку, Святий Патрик був зовсім не ірландцем, а бритом. Коли він з’явився на світ, Британія була завойована римлянами. Ще підлітком його захопили в полон ірландські пірати, і він шість років у неволі пас овець. Хоча йому вдалося втекти, юнак вирішив повернутися до Ірландії, де він потім став єпископом і впродовж кількох десятиліть проповідував Євангеліє. Помер, найімовірніше, 17 березня 461 р.

Найбільше свято

День Святого Патрика – одне із найбільших свят у католицькій Ірландії. Цього дня будинки, автомобілі та цілі вулиці прикрашають національними зелено-біло-помаранчевими кольорами. Також традиційно ірландці стараються цього дня вдягати одяг зеленого кольору, прикрашений трилистою конюшиною – національним символом Ірландії.

Традиційно цього дня всі п’ють пиво, ще й скляночку віскі. Ця традиція виникла нібито з того, що саме 17 березня церква дозволяла християнам відступити від постування, яке забороняло пити алкоголь. У свою чергу, віскі можна пити тому, що Святий Патрик нібито колись налякав одну господиню корчми, яка ошукувала клієнтів. Він провістив, що з нею станеться щось погане, якщо вона не наливатиме повну склянку напою. Цього дня обов’язково потрібно мати на одязі конюшину – символ Ірландії. Легенда розповідає, що саме за допомогою конюшини Святий Патрик пояснював ірландцям догму про Святу Трійцю. Дивлячись на три листки, вірні могли зрозуміти, що, незважаючи на те, що рослина є одним цілим, як Бог, має три частини.

Пастки на гномів

У день Святого Патрика не можна не згадати також про лепрекона. Хто це такий? Це бородатий гном. Саме 17 березня потрібно ставити пастки для цих створінь. Вони носять при собі чарівні торбинки і, за легендою, завжди залишають на кінці райдуги глечик із золотом.

Цього дня відбувається також славнозвісний парад у Нью-Йорку, де проживає багато ірландців. Історія цього параду сягає 1762 р., коли Сполучених Штатів не було ще на карті. У свою чергу, в Чикаго місцеву річку Чикаго-Ривер фарбують у зелений колір, а фонтани перед Білим домом б’ють зеленою водою.

Усе більш популярним стає свято і в Польщі. Ірландські паби в польських містах переживають справжню облогу, проходять виступи ірландських колективів і покази традиційного ірландського танцю.

Кожен може перевірити, чи має ірландських предків. Усе завдяки міжнародному сервісу  «Findmypast», який зараз запускає спеціальну пропозицію: після півночі 17 березня кожен може вписати своє ім’я та прізвище, щоби безкоштовно переконатися, чи в його сім’ї не було ірландців.

Реклама

Читайте також:

тема

Мiлена Рудницька, доктор фiлософiї та голова Свiтового союзу українок, домоглася щоб справу Голодомору винесли на розгляд Лiги Нацiй та Мiжнародного Червоного Хреста, пише журнал
Аліна Процик - відома особа як серед українців, які живуть у Данії, так і серед самих данців, і не в останню чергу, – місцевих журналістів.

новини

Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.